Skocz do zawartości

Naprawa auta z Dani na gwarancji


cool_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Subaru Outback MY15 kupionym w Dani podświetlenie kontroli klimatyzacji zaczęło się dziwnie zachowywać. Po wyłączeniu samochody jest włączone przez długi czas (kilka godzin, Wydaje się że ma to związek z wysoką temperaturą), Czasem przy otwieraniu bagażnika całe podświetlenie zaczyna bardzo szybko migać. Mieszkam i serwisuje auto w Szwajcarii jednak mimo że Auto ma europejską gwarancję to w serwisie w którym robiłem wszystkie przeglądy aby w ogóle spojrzeli na usterkę muszę zapłacić za zarejestrowanie auta w SUBARU Schweiz AG następnie diagnostyka usterki nie jest objęta gwarancją. (Gwarancją objęte są tylko części i robocizna przy ich wymianie, co wydaje się sposobem na ściągniecie pieniędzy od Subaru oraz ode mnie bo jak podzielą czas spędzony na diagnostykę i wymianę to nie wiem)

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda naprawa auta z Dani na gwarancji w Polskim serwisie? (Czy też są jakieś dodatkowe opłaty)

Jestem zawiedziony podejściem SUBARU Schweiz do klienta który posłusznie płacił za serwis (Jakoś wtedy brak rejestracji im nie przeszkadzał) dlatego zastanawiam się czy nie lepiej naprawić usterkę i zacząć serwisować auto w Polsce przy okazji odwiedzin.

W załączniku zdjęcie podświetlenia kontroli klimatyzacji świecącej w po zamknięciu auta (Przycisk start stop jest zgaszony czyli auto nie wykrywa klucza)
 

P1040111.JPG

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cool_kuba napisał:

muszę zapłacić za zarejestrowanie auta w SUBARU Schweiz AG następnie diagnostyka usterki nie jest objęta gwarancją

 

tak masz napisane w tej duńskiej książce gwarancyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Tiger said:

 

tak masz napisane w tej duńskiej książce gwarancyjnej?

Nie tak twierdzi mechanik, u którego robiłem przeglądy  oraz Subaru SCHWEIZ. Oczywiście rejestracja jest również odpłatna ale bardziej dziwi mnie to że będę obciążony kosztami diagnostyki usterki który powinien być naprawiony na gwarancji. Książka gwarancyjna jest po Duńsku więc jej nie czytałem.

14 hours ago, JL1111 said:

Podaj dokładną datę zakupu samochodu

 

Dokładnej daty Ci nie podam bo nie pamiętam ale na pewno jest to Listopad 2015, Dlaczego potrzebujesz dokładną datę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sprowadzilem do Polski nowy samochod Volkswagena na norweskiej, wedlug sprzedawcy, "europejskiej"  gwarancji, gdzie mialem 5 lat gwarancji na korozje. Po 2 latach "ruda" pokazala sie na slupku okna. Polska filia VW odmowila uznania norweskiej gwarancji. Skontaktowalem sie ze sprzedawca i Norwegowie uznawali moje roszczenia i byli zdziwieni, ze Polacy ich nie uznaja. Po zlozeniu skargi do Volfsburga, z centrali VW uslyszalem spiewke, ze w Polsce gwarancja na korozje jest rok i ti nie jest ich sprawa, mimo moich tlumaczen, ze kupujac samochod dostalem 5 lat gwarancji. Po wielu awanturach zgodzili sie usunac usterke w Polsce w ramach dobrej woli bezplatnie, ale gwarancji nie uznali.

Gwarancja na sprzet kupiony w innym kraju to loteria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gregorius, Zawsze myślałem ze gwarantem jest producent a nie importer ale czytałem też że producent płaci za robociznę znacznie mniej niż klienci co by tłumaczyło chęć skasowania klienta.

 

Ciekawi mnie jak do podstawowej 3 letniej gwarancji europejskiej podchodzi Subaru Polska

Edytowane przez cool_kuba
Mistake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Gwarancja europejska jest honorowana w Polsce. Oczywiście trzeba mieć kompletną dokumentację ( książka gwarancyjna z przeglądami ). SIP może też sprawdzić u odpowiedniego importera, czy nie ma wykluczeń gwarancyjnych ( np. Brak gwarancji na lakier, gdy suto po gradobiciu). Ew. Gesty dobrej woli są realizowane wyłącznie wobec aut kupionych w naszej sieci. Są też ograniczenia w udziale w Zlocie Plejad i kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Może jest to głupie pytanie ale nigdy nie miałem auta na gwarancji i chciałem wiedzieć czy diagnostyka usterki w aucie objętym gwarancją jest pokryta przez Subaru czy płaci za to klient?

Diagnostyka czyli robocizna potrzebna do zlokalizowania źródła usterki.

Książkę serwisową posiadam i serwisy były robione w Szwajcarii czy na naprawę mogę się po prostu umówić się w dowolnym serwisie kiedy będę w Polsce czy auto muszę zarejestrować wcześniej w Subaru Import Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ojciec Założyciel
W dniu 17.08.2018 o 22:10, cool_kuba napisał:

Może jest to głupie pytanie ale nigdy nie miałem auta na gwarancji i chciałem wiedzieć czy diagnostyka usterki w aucie objętym gwarancją jest pokryta przez Subaru czy płaci za to klient?

Diagnostyka czyli robocizna potrzebna do zlokalizowania źródła usterki.

Przepraszam za opóźnienie - nie zauważyłem kolejnego pytania ...

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie jeżeli zdiagnozowanie potwierdzi usterkę, to powinno to być w ramach gwarancji.

Natomiast jeżeli klient żąda określonej diagnozy wbrew opinii ASO i diagnoza usterki nie potwierdzi, może to być usługą płatną.

W dniu 17.08.2018 o 22:10, cool_kuba napisał:

czy na naprawę mogę się po prostu umówić się w dowolnym serwisie kiedy będę w Polsce czy auto muszę zarejestrować wcześniej w Subaru Import Polska?

Nie jest potrzebna wcześniejsza rejestracja w SIP. ASO może się skontaktować z SIP w celu sprawdzenia samochodu w systemie ( data produkcji / data pierwszej rejestracji ). Łącznie z dokumentami o których już mówiliśmy jest to wystarczające.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...