Skocz do zawartości

Forek SF - falowanie obrotów


Buchal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Pacjent forek sf 2.0 turbo. Od jakiegoś czasu silnik bardzo brzydko pracuje podczas pierwszego odpalenia na zimnym rano. Wchodzi na ssanie na 1500 obr/min po czym w sekunde spada do 700 obr/min, nastepnie znowu do 1500 i tak w kółko faluje przez minutę. Po rozgrzaniu do teperatury pracy pracuje bez zarzutu, oprócz faktu, że czasem na ciepłym trzyma 900 obr a czasem 700. Pomyślałem, że silniczek krokowy, więc nabyłem używany, zmieniłem, wyczyściłem kostkę bo była trochę zaśniedziała. Niestety nie pomogło. Przy okazji od razu napiszę, że świece, przewody, filtr paliwa są nowe.  Jakieś wskazówki gdzie mógłbym szukać przyczyny i co posprawdzać?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak stawial na krokowy. Albo jego uszczelka..... jak masz stary wyjety to rozbierz go konkretnie i przeczysc egr cleaner'em albo jakims plynem do zaciskow itp (tylko nie wd40 bo moga gumowe elementy popuchnac). Czesto uszczelka krokowego wylazi z rowka albo sie uszczerbia itp itd.

Albo ludzie wstawiaja je na jakies silikony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowy wyjęty, przeczyszczony, dałem nowy oring. Pod komputerem pokazuje, że działa bo zmieniają się stopnie jego wychylenia. Zastanawiam się nad przepływomierzem. Czujniki położenia wałka i wału raczej odpadaja bo komputer pokazuje, że działają (sygnał co chwile pulsuje właczony/wyłaczony). Strasznie upierdliwe te obroty. Dodatkowo dzisiaj kiedy zrobiło się chłodniej odniosłem wrażenie, że boost jest jakby troche później i lekko szarpie kiedy turbina się rozpędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 13:43, klev napisał:

Podmien na chwile przeplywke od kogos z forum z okolicy i jeden element bedziesz mial jasne :) moze uklad jakies lewe powietrze lapie?

Lewe powietrze odpada. Posprawdzałem każdy wężyk a na dodatek wypsikałem puszkę plaka( sprawdzając czy zafaluje na obrotach ale nawet nie drgnął) żeby mieć pewność :). Podmiana przepływki to chyba faktycznie najmądrzejsze co mogę zrobić na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...