Skocz do zawartości

Kayaba Ultra SR - osłony przeciwpyłowe


Arturo_GT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Jestem na etapie remontu zawieszenia przedniego i już przygotowuję się do skręcania ALE... Nie mogę dobrać osłon przeciwpyłowych do Kayab UltraSR (321007, 321006) :evil:

Zacząłem od IM, powiedzieli że istnieje zestaw Imperial'a IMP 50864 osłony + odboje ALE: 1. jest niedostępny nawet u producenta; 2. Z mojej wiedzy wynika że USR nie zakłąda się odboi, więc i tak coś nie gra...

Na drugi ogień ASO i tu znowu dostępne osłony i odboje (których podobno nie ma na KYB USR) a numer seryjny osłony 20322AA000 czyli dokładnie taka sama jaka była na seryjnym amortyzatorze :blink:

Może ktoś kto ma zamontowane USRy mógłby dać znać co ma lub podpowiedzieć co kupić ? Pleeeeeeasssse:th_dash:

Edytowane przez Arturo_GT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec dedykowaną osłone na te amory lub samemu coś dorobić. Ja kupiłem gotowy komplet do założenia i tak wyglądał

 

n57FQml8QUGEy683Y5c5WnbnPCLQmCO8JKdJa6Cv

 

a3FMWnPAOZiqelQDyxKKusNo-HzgZGp1rPc3T68m

 

Osłona przeciwpyłowa jest plastikowa i opiera się ona na amortyzatorze,  zaraz pod gwintem na nakrętkę, na takim przetoczeniu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/15/2018 at 9:29 AM, ADK90 said:

Musisz miec dedykowaną osłone na te amory lub samemu coś dorobić. Ja kupiłem gotowy komplet do założenia i tak wyglądał

 

n57FQml8QUGEy683Y5c5WnbnPCLQmCO8JKdJa6Cv

 

a3FMWnPAOZiqelQDyxKKusNo-HzgZGp1rPc3T68m

 

Osłona przeciwpyłowa jest plastikowa i opiera się ona na amortyzatorze,  zaraz pod gwintem na nakrętkę, na takim przetoczeniu.

 

WIdzę że bez odbojów na "grubej ladze"?

 

Kupiłem zestaw montażowy Magneti Marelli do Kayaby w renomowanym sklepie/serwisie specjalizującym się w Subaru. Osłony pasują ale odboje są na zwykłą lagę... Na początku stwierdziłem że pewnie zły zestaw mi przysłali ale inny renomowany sklep/serwis powiedział że odbojów na grubą lagę po prostu nie ma... Zadzwoniłem do tych pierwszych i poprosiłem niech zapytają się jeszcze na warsztacie że na grubą lagę żadnych odbojów się nie zakłada. Dzisiaj już trochę późna godzina ale jutro mam mieć odpowiedź

Edytowane przez Arturo_GT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ultra sr odboje są w środku amortyzatora bo to poroplastu jest odwrócony wkład tłumiący w środku jest cienki pręt taki sam jak w zwykłym amortyzatorze zobaczysz ze osłony będą pasować z gt jak chcesz sprawdzić odkręć dolna nakrętkę i sobie rozbierz amortyzator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, namiot said:

w ultra sr odboje są w środku amortyzatora bo to poroplastu jest odwrócony wkład tłumiący w środku jest cienki pręt taki sam jak w zwykłym amortyzatorze zobaczysz ze osłony będą pasować z gt jak chcesz sprawdzić odkręć dolna nakrętkę i sobie rozbierz amortyzator

Dzięki, widzę że ogarniasz ;)

To moje początki z dłubaniem samemu i początki bywają trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...