Skocz do zawartości

Zmiana oryginalnej cewki w Gtku na osobne z WRX


Ptasznik1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odebrałem Subarke od mechanika, była wkładana sonda lambda, robione sterowanie turbo i regulacja. Wczesniej nie było sterowania turbiną, niewiadomo dlaczego ktoś tak zrobił podobno chodziło na max 0,5 bara i nie było sterowania(stwierdzone po tym jak były podłączone podciśnienia). Teraz odebrałem samochód, turbina działa normalnie jak mówi mechanik pompuje około 0,9 bara ale przy bucie czuć jakby coś ją trzymało, takie delikatne szarpnięcia. Mechanik twierdzi że teraz silnik ma większe zapotrzebowanie bo turbina działa jak potrzeba i kable zapłonowe będzie trzeba zmienić bo już nie dają rady. Nie wiem czy było by widać przebicie w nocy jak dodam gazu? Bo nic nie widziałem. Wczesniej też mowił żebym najlepiej wywalił oryginalną cewke i zmienił na 4 osobne z WRXa i wtedy będę miał spokój bo ta pojedyńcza cewka jest mocna i kable nie wytrzymują. Mówi że oryginalne kable dają rade a takie zwykłe NGK itp wytrzymają rok i zmiana. Proszę o porade bo nie wiem co robić czy to rzeczywiście może być wina kabli? Boje się że wymienie kable i jednak pozniej okaże się że to co innego i tak zaraz przyjdzie mi wymienić silnik... Jeśli z tymi cewkami od WRXa prawda to zmienił bym na takie zamiast zmieniać same kable. Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj te cewki zazwyczaj się nie psuja a jak co to nowa za 50 kupisz jeżeli kable to kub oryginalne i będziesz miał spokój do końca auta koszty około 350 zl, cewki wymienia się w gt przedlifotych gdzie też są 4 cewki ale ze starości pękają nowe są strasznie drogie i konwersja cewek z wrx sti rozwiązuje problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko oryginał i nawet nie śrubuj zamienników sprawdź może tylko jeden kabel ma gdzieś przebicie jak zamierzasz jeździć trochę to kup komplet oryginał  najlepiej zadzwoń ,ja gdzieś w takiej cenie kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...