Skocz do zawartości

Diesel w Outbacku V po 2015


jllibera

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jllibera napisał:

Dzień dobry,

Chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniło w kwestii silników diesla po 2015 roku. Czy wciąż są tak awaryjne. Konkretnie chodzi mi o Outbacka V w dieslu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym autem?

 

Pozdrawiam

Chyba będziesz musiał zapytać za 2-3 lata... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem tutaj na forum to w 2013 była ostatnia modyfikacja silnika - tak by przeszedł normy EUR6.

Po "jaki odsetek padł" - cóż można założyć że od 2011 jest w miarę bezpiecznie - ale w gruncie rzeczy silnik to część eksploatacyjna samochodu i źle użytkowana może paść szybciej niż później - w końcu to tylko diesel z turbo a nie nad diesel cud techniki...
Przed zakupem sprawdź u dobrego mechanika co w trawie piszczy -  poza dieslem masz tam napęd 4x4 skrzynie biegów dyferencjały itp rzeczy które warto sprawdzić...jeśli jedziesz dalej to na forum popytaj o sprawdzoną stację diagnostyczną by później nie mieć problemów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W modelu SBD 2015 zmienił się dpf (dołożyli jakiś filtr)  w stosunku do modelu 2013. No i jest w CVT inny program, może coś w skrzyni generalnie teraz jest suuuper. Skrzynia działa lepiej niż w mod 13". mam wrażenie, że auto zbiera się lepiej (a miałem 2013 lekko podrasowany). Co do silnika to naprawdę jak na 150 km jeździ dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...