Skocz do zawartości

Pytanie o lampy przednie EU do imprezy WRX GD Blob z USA


mulec

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Od ponad roku jestem szczesliwym posiadaczem imprezy wrx gd (blob).

Auto jest z USA i na ta chwile zamontowane sa w nim przednie lampy jakies "tuningowe" z angel ring-ami (taki juz kupilem). Na poczatku jeszcze mi sie to podobalo, ale lampy nie świeca jakos wybitnie dlatego chcialbym je zmienic na ori EU.

Wersje USA i UK trzeba przerabiac, pozatym wiekszosc lamp oferowana na rynku swoje juz przeszła. Znalazlem na portalach aukcyjnych troche lamp EU ale ceny sa troche zawyżone (moim zdaniem).

W zwiazku z tym powaznie mysle nad zakupen nówek w aso. Oczywiscie wyslalem kilka zapytan do roznych firm handlujacych czesciami z subaru o ceny, bo wiadomo chcialbym kupic z dobrym rabatem.

 

Mam jeszcze kilka pytan: 

1. Czy po zakupie lamp w aso od wersji EU podlacze je P&P do mojej imprezy bez zadnych przerobek ? Ogladalem wiazki i wtyczki od zarowek ktore mam obecnie i nigdzie  nie widac zeby cos bylo przerabiane pod te "tuningowe" lampy.

2. Czy lampy od bloba EU  wrx byly takie same jak w blobie EU n/a ?

3. Czy ktos moglby podac nr katalogowe obu lamp (prawa i lewa) do bloba EU ? Po moim VIN-ie w aso nic nie moga znalesc.

 

Z gory dziekuje za kazda pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz zakupić nowe lampy DEPO do Bloba. To dobra opcja, koszt ok 1200 zł za komplet, nie mają tylko silniczków do regulacji wysokości świecenia, ale te po prostu wyjmujesz z obecnie posiadanych lamp i wkładasz do nowych DEPO, które są przystosowane do ich instalacji.

Ja tak zrobiłem kilka lat temu jak miałem Bloba i efekt był bardzo dobry, założyłem do tego żarówki Osram Nightbraker i efekt był bardzo zadowalający.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grooby78 napisał:

 

 

16 godzin temu, Grooby78 napisał:

Ewentualnie możesz zakupić nowe lampy DEPO do Bloba. To dobra opcja, koszt ok 1200 zł za komplet, nie mają tylko silniczków do regulacji wysokości świecenia, ale te po prostu wyjmujesz z obecnie posiadanych lamp i wkładasz do nowych DEPO, które są przystosowane do ich instalacji.

Ja tak zrobiłem kilka lat temu jak miałem Bloba i efekt był bardzo dobry, założyłem do tego żarówki Osram Nightbraker i efekt był bardzo zadowalający.

 

biore pod uwage zakup Depo ale powiem szczeże że troche czytalem opini w necie nt. tych zamiennikow i raczej ludzie pochlebnie sie o nich nie wypowiadaja.

Oczywiscie lepsze takie niż uzywane ori, ale ponoc Depo sporo brakuje to oryginalu.

Ja mam u siebie zwykłe bańki wiec pewnie i przez to słabo swieca.

 

Może byłby ktos tak dobry i podał vin blob-a wrx wyprodukowanego na rynek europejski, bo mam straszny metlik w glowie z numerami czesci, a w aso nie moge potem zwrocic gdyby nie pasowaly :(

 

a jeszcze jedno, czym roznia sie lampy w blobie 2.0t o bloba 2.5 t STi ?

 

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grooby78 napisał:

Niczym.

Wszystkim, blob 2.5t STI jest z U.S i ma xenony, nie przystosowane pod PL przepisy..

Edytowane przez Mateusz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skyline napisał:

wrzuc fotke twoich lamp co masz obecnie na aucie jak mozesz ,bo jestem ciekawy jak to wyglada :) ringi swieca cale czy tylko czesciowo ??

ringi swieca całe

 

2vjpxxy.jpg

 

sncco4.jpg

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2018 o 11:13, mulec napisał:

 

 

a jeszcze jedno, czym roznia sie lampy w blobie 2.0t o bloba 2.5 t STi ?

 

Odp Ci na to pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bloby eu miały takie same lampy, nie ważne z jakim motorem..

Jeśli znajdziesz ori eu lampy nie połamane w cenie nowych zamienników to kupoj, najwyzej je spolerujesz, to lepszy wybór niż depo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz22 napisał:

Wszystkie bloby eu miały takie same lampy, nie ważne z jakim motorem..

Jeśli znajdziesz ori eu lampy nie połamane w cenie nowych zamienników to kupoj, najwyzej je spolerujesz, to lepszy wybór niż depo.. 

w cenie nowych zamiennikow nie zlanazlem.

Zamienniki  Depo moge miec po 550zł/szt.

Uzywki EU chodza od 750-800zł/.szt  

Nowki moge miec z aso po 1380zł/szt.  

Pytanie teraz co wybrac 

Ludzie pisza ze depo + dobra zarowka bedzie lepsza niz uzywany ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jeszcze raz wymieniał lampy, kupił bym używki..

Depo jest gorsze jakościowo, spasowanie nie jest idealne, gdzieś brakuje mm, gdzieś 2mm..

Przyznać im trzeba ze w sumie od 2lat kiedy je mam nie zaczęły ani matowiec ani sie przebarwiac, co podobno się zdarzało kilka lat temu tym zamiennikom.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie miałem żadnego problemu ze spasowaniem DEPO. Ich jakość nie jest zła, ja akurat nie zgadzam się z przedmówcą i ponownie wybrał bym DEPO. Byłem z nich bardzo zadowolony, świeciły dobrze. Tak więc kolego musisz chyba sam podjąć męską decyzję. W sumie oba rozwiązania nie są złe, ale ja chciałem mieć nowe lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze jedna sprawa.

Moje stare lampy nie miały regulacji silniczkami tylko manialna. Nie mam tez instalacji elektr. pod silniczki.

Czy kupujac ori uzywki ale z regulacja da sie je jakos ustawic ?

Na popularnym portalu internetowym mozna kupic lampy do bloba z regulacja manualna albo pod silniczki, czy one sie jakos roznia konstrukcyjnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeszcze jedna sprawa. Zauwazylem ze 80% lamp odbłyśnik kierunkowskazu ma w kolorze pomarańczowym lub pod kloszem jest w tym miejscu wklejony pomarańczowy klosz. Sa jednak lampy (ponoć też OE) które maja odbłyśnik srebrny (jak reszta lampy) i do niego przychodzi pomarańczowa żarówka.

Co to za lampy ? Kto potrafi to jakos wytłumaczyc ? Cały czas o blob-ie oczywiscie mowa.

 

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2018 o 23:08, mulec napisał:

Jeszcze jedna sprawa.

Moje stare lampy nie miały regulacji silniczkami tylko manialna. Nie mam tez instalacji elektr. pod silniczki.

Czy kupujac ori uzywki ale z regulacja da sie je jakos ustawic ?

Na popularnym portalu internetowym mozna kupic lampy do bloba z regulacja manualna albo pod silniczki, czy one sie jakos roznia konstrukcyjnie ?

 

jak mozesz wrzuc mi linka z regulacja manualna bo nie moge tego znalezc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję trochę temat i prosiłbym o pomoc.

Na 99% jestem pewny, ale wolę dopytać - w blobie z 2005 roku US (WRX) przednie lampy są regulowane manualnie prawda? W STI były elektryczne?

Zaglądałem do swoich i tak mi wygląda, że jest tam pokrętło od ich regulacji.

z góry dzięki za podpowiedź. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kookazoo napisał:

Widzialem az trzy bloby na usa i zaden nie mial silniczkow. Ja tez nie mam, chcialem wymienic na depo wlasnie, ale nie wiem co z regulacja i przegladem

Lampy Depo można kupić w dwóch wersjach: z regulacją silniczkami (silniczki trzeba przełożyć ze starych lamp) lub z regulacją manualną.

Z przeglądem nie będzie problemu bo to są lampy EU czyli świecą jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...