Skocz do zawartości

Impreza GH 2.0D Start Stop nie zawsze startuje


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Moją generalnie bezproblemową imprezę diesel coraz częściej nękaną nieudane starty silnika z guzika startującego. Po kliknięciu słychać 3 próby klikania przekaźników ale nie startuje rozrusznik. Czasem za którymś razem zakręci rozrusznik i auto odpala, czasem trzeba wyłączyć i włączyć auto. Wg mnie dzieje się to częściej kiedy auto jest mocno nagrzane słońcem (silnik zimny)

 

Co to może być? Styki przekaźnika, rozrusznik? A może immobilizer chociaż ikona kluczyka immo na desce zachowuje się poprawnie.

 

Poniżej filmik z takiego zdarzenia

 

https://youtu.be/-qZeZxyXlCU

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A klasycznie: akumulator ile ma lat? Może jest już na tyle zużyty, że komputer w wyniku zbyt dużego spadku napięcia odmawia zakręcenia rozrusznikiem? Podłącz się na próbę kablami rozruchowymi do innego samochodu i zrób eksperyment.

Jeśli wykluczamy aku, to zapewne klasycznie rozrusznik (przekaźnik) czy inny związany z nim kawałek obwodu elektrycznego.
Immobiliser wykluczamy? Jakiś własny system antykradzieżowy itp z transponderkiem?

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zakładam, że Aku ok, bo jak zadziała to kręci jak oszalały czy latem czy zimą ale dodatkowo sprawdzę z podłączonym obok autem

Co do rozrusznika, to nawet nie słychać reakcji bendixa a schemat jest dość prosty i sugeruje jakby przekaźnik załączajacy cewkę bendixa ale ta sama dokumentacja mówi, że jakby są dwa przekaźniki

główny - pewnie pod maską?

ST(LPD)-01.png.24ecf833b8d6e4046c4014fabefba2fa.png

i ten sterujący - pewnie pod konsolą

P-SUP(PD)-05.thumb.png.77aef318b544617194dbe55b0580186b.png

 

 

No widzisz, nie wiem co z immo, kluczyk na desce się nie świeci więc wstępnie wykluczam, Sprawdzę jeszcze klemy itp ale sądząc, że nie ma żadnych oznaków dźwiękowych z bendiksa to może starowanie? Jak da się łatwo podłączyć próbnik to mogę podłączy pod zasilanie bendixa i wtedy będę wiedział czy bendix czy coś wcześniej.

 

W sumie liczyłem na odp - standard - wymień przekaźnik lub coś takiego a tutaj proszę, cisza.

Ale może ktoś jeszcze coś podrzuci.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukam, założyłem z góry, że problem typowy ale muszę iść z próbnikiem od nitki do kłębka lub odwrotnie.

poruszałem przekaźnik bendixa i albo fart albo problem w stykach i ruszenie pomogło. Ewidentnie cykał bez reakcji bendixa. Trochę go ruszyłem i zadziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...