Skocz do zawartości

Certyfikat EURO2 dla samochodów sprowadzonych z Europy


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie przebywam na stażu w Szwajcarii i chciałbym po jego zakończeniu sprowadzić do kraju Subaru Legacy 2.5 GX Limited (prod.1999) - notabene zakupiony w salonie EmilFrey. Czy jesteście państwo w stanie wystawić mi zaświadczenie o zgodności z Euro2, który podobno jest niezbędny do rejestracji samochodu w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przypominam, że w celu uzyskanie uprawnień do tzw. mienia przesiedlenia pobyt zagraniczny musi być oficjalnie udokumentowany, jago okres nie może być krótszy niż 1 rok i 1 dzień, a samochód musi byc zarejestrowany na Pańskie nazwisko min 6 m-cy.

Dla ustalenia poziomu emisji spalin potzrebny jest nam pełny numer podwozia samochodu (w zasadzie nie powinno byc problemu).

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpująca i satysfakcjonującą mnie odpowiedź, na pewno się zgłoszę po powrocie do kraju. A jeszcze jedno :idea: , przmierzam się do zakupu opon zimowych (na letnich POTENZAch raczej cięzko jeździ się zimą po Alpach, o czym miałem się okazje ostatnio przekonać. :D ) Natomiast biorąc poprawkę na jakość polskich dróg chciałbym nabyć coś o troszkę bardziej komfortowym profilu niż rekomendowany w instrukcji (205/50 R16). Jakie zamienniki można stosować w Legacym (nowy model 1999)- wchodzi w grę też wymiana felgi na 15'' - o ile wejdą na tarcze z przodu :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zamienniki można stosować w Legacym (nowy model 1999)- wchodzi w grę też wymiana felgi na 15'' - o ile wejdą na tarcze z przodu :?: .

 

195/55 albo ekstremalnie 185/60. Przy zmianach o jeden - dwa rozmiary w górę/dół zasada "zawsze o rozmiar mniejsza szerokość o rozmiar wyższy profil". Różnica wskazań szybkościomierza -1,6% w przypadku pierwszym i +2,3% w drugim.

Polecam Pirelli SnowSport 210. Miałem w aucie nieco większym od Legaca i spisywały się doskonale. Z droższych - Dunlop WinterSport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...