Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie skrzyni biegów 5 MT Forestera 158 KM


Daniel2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś dość nietypową jednak bardzo stresująca sytuacje związana z moim Forkiem. Wszystko zaczęło się od Skody.... Po pracy stara Octavia TDI kolegi nie chciała odpalić więc postanowiłem wspomóc ją prądem. Po podłączeniu kabli rozruchowych przegazówka, i próba rozruchu Skody... Nagle w Foresterze zgrzytnięcie i jakby wskoczył jakiś bieg (mimo że drążka biegów nie ruszałem). Silnik zduszony zgasł. Uruchamiam silnik i zarówno na jedynce jak i na wstecznym samochód rusza do przodu ale dusi się po całkowitym puszczeniu sprzęgła. Kilka prób i nic. Dopiero po wrzuceniu dwójki, trójki sytuacja wróciła do normy. Samochód mam ponad rok i przejechałem ok. 16 tyś. km. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo. Żadnych innych negatywnych objawów związanych ze skrzynią. Później bez problemów wróciłem do domu i przejechałem jeszcze 30 km. Ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Zastanawiam się czy to jednostkowe przypadkowe zdarzenie czy mam zacząć bać się o skrzynię biegów. Auto ma na liczniku ponad 250 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...