Jump to content
Elpi

Ręczny w skrzyni AT

Recommended Posts

Ja mam złe wspomnienia z ręcznym .... 
Lata temu w dzieciństwie, podczas jednej z pierwszych lekcji nauki jazdy Maluchem Ojca,  ruszyłem i jechałem na zaciągniętym ręcznym przez ładnych parę kilometrów :facepalm:
Sielanka skończyła się gdy trzeba było hamować - a tu nagle nie było jak, bo zagotowałem płyn hamulcowy. 
Nie mając hamulców, szybko poznałem na czym polega jazda slalomem i hamowanie biegami.  
Po tamtym doświadczeniu, do dzisiaj hamulec ręczny mnie 'parzy' i używam go tylko parkując na wzniesieniu. 

Ja w maluchu najpierw urwałem linkę od ręcznego, potem wstawiliśmy z ojcem mocniejszą to uciąłem sworzeń trzymający linkę w dźwigni hamulca przy kole. Ale katowanie ręcznego na leśnych szutrach było grane non stop :)
  • Like 1

Godzinę temu, Blixten napisał:

Ja mam złe wspomnienia z ręcznym .... 

Lata temu w dzieciństwie, podczas jednej z pierwszych lekcji nauki jazdy Maluchem Ojca,  ruszyłem i jechałem na zaciągniętym ręcznym przez ładnych parę kilometrów :facepalm:

...

Po tamtym doświadczeniu, do dzisiaj hamulec ręczny mnie 'parzy' i używam go tylko parkując na wzniesieniu. 

No w maluchach funkcji autohold itp. nie było raczej :biglol: a o pękających linkach ręcznego czy rozrusznika to grube tomy można by spisać.

A jak ruszasz ze wzniesienia, to spuszczasz ręczny wpierw czy normalnie gazem, pozwalając by XV zrobił to za Ciebie ? Uważam, że jeżeli dają nam przydatne funkcje w samochodzie to dlaczego z nich nie korzystać ?