Skocz do zawartości

Ręczny w skrzyni AT


Elpi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie używania hamulca ręcznego na swiatłach itp.normalny ruch uliczny,czy muszę trzymać auto na tzw nożnym czy zaciągam ręczny ? W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat, to mój pierwszy automat,nie chciałbym na dzień dobry coś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze. Automat za Ciebie nie zwolni hamulca ręcznego. 
W XV zwalnia sam, natomiast zaciągnięcie ręcznego wlacza silnik przy SSmanie. Zaciągnięcie ręcznego powoduje, że nie swiecisz po oczach temu z tyłu - ale co na to skrzynia?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien czy dla skrzynin jest neutralna kombinacja D + ham ręczny. Wydaje mi sie ze powinienes przejść na P jeśli trzymanie hamulca nożnego jest dla ciebie uciążliwe. W teorii to jedno i drugie jest hamulcem ale może skrzynia inaczej reaguje na hamulec nożny w pozycji D niż na ham ręczny? 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki ze sterownik skrzyni biegów wbija coś w rodzaju biegu jałowego po otrzymaniu sygnału z pedału hamulca a z ręcznego tego nie otrzymuje? W teorii jest to możliwe ale nie upieram się raczej gdybam.

Poza tym Ręczny blokuje tylne koła a nożny wszystkie 4 wiec elektronika może w łatwy sposób rozróżnić który hamulec jest używany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MaMis napisał:

W teorii jest to możliwe

 

Rozumiem, że jest to możliwe, tylko jaki miałoby sens wprowadzanie takich rozwiązań?

 

Skrzynia na D nie ma biegu jałowego, cały czas jest na 1, tylko koła są zblokowane hamulcem, więc auto stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego sami sobie szukamy problemów/doszukujemy się tego "czegoś" ? w manualu jest opisane jak działa hamulec postojowy, że jest automatycznie zwalniany jak wciśniemy pedał gazu (jak mamy "D" ustawione m.in.), jak można go użyć podczas podjazdu pod górkę itd. Jeżeli producent dał nam takie możliwości to się cieszmy i korzystajmy z tego a nie doszukujmy się drugiego dna/bo coś się stanie... Przy każdych dłuższych postojach na światłach korzystam z tej opcji bo po to nam dali hamulec elektroniczny zamiast wajchy ;) (ale ręczna wajcha też ma swoje plusy hehe)

Cieszmy się jazdą i samochodem...bo zaraz przestaniemy na to zwracać uwagę/znudzi się nam :biglol:

 

a tu => 5 Things You Should Never Do In A CVT Vehicle

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 3.08.2018 o 18:17, Elpi napisał:

czyli zaciągam ręczny potem dodaje gazu i ruszam bez żadnego zwalniania ręcznego automat robi to sam .Dobrze rozumiem :)

 

robię tak często na długich światłach, gdy nie chce mi się trzymać nagi na pedale lub nie chcę wymusić SS. Ręczny sam się zwolni gdy dodasz gazu, bardzo przydatna funkcja.

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snuff napisał:

Ręczny sam się zwolni gdy dodasz gazu, bardzo przydatna funkcja.

Ja mam złe wspomnienia z ręcznym .... 

Lata temu w dzieciństwie, podczas jednej z pierwszych lekcji nauki jazdy Maluchem Ojca,  ruszyłem i jechałem na zaciągniętym ręcznym przez ładnych parę kilometrów :facepalm:

Sielanka skończyła się gdy trzeba było hamować - a tu nagle nie było jak, bo zagotowałem płyn hamulcowy. 

Nie mając hamulców, szybko poznałem na czym polega jazda slalomem i hamowanie biegami.  

Po tamtym doświadczeniu, do dzisiaj hamulec ręczny mnie 'parzy' i używam go tylko parkując na wzniesieniu. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...