Skocz do zawartości

Co to za dekielek i skąd wypadł?


madkeinam

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, powiedzcie, co tonaż element na zdjęciu? 

Dziś po pracy zastałem rozładowany aku, przy odpalaniu z kabli coś strzeliło ale forek odpalił. 

Niskie obroty były za wysokie, znalazłem przewód podciśnienia odpięty od serwa tempomatu, po podłączeniu przewodu obroty spadły ale silnik dalej się kolebał na wszystkie strony. Na silniku pod przepustnicą znalazłem takie coś. Plastikowy zdaje się, że z dziurką, a w nim gumowa membrana. Gdzie to dać? 

Akumulatora jeszcze nie podłączałem, chciałem najpierw to zamontować. 

Pacjent: Forester 1999 2.0 125KM, b+g.

 

IMG_20180731_223317.jpg

IMG_20180731_223325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Zaślepka walka rozrządu z głowicy. Popatrz na silnik od strony ściany grodziowej. Z lewej głowicy, wymieniłem ostatnio u siebie bo ciekło z niego.

 

Dzięki za odpowiedź. U mnie to jednak nie ta zaślepka. Mam jeszcze strare wtryskiwacze od poprzedniej instalacji gazowej, gazownik je zostawił tylko zaślepił przewody, powiedział, żeby je ściągnąć przy zdejmowaniu dolotu kiedyś. I to z nich dwóch wywaliło takie dekielki, drugi znalazłem przy drugim wtryskiwaczu, Wywaliło dekielki i ciągnie lewe powietrze. Oczywiście wtryskiwacze są tak umiejscowione żeby do nich nie dotrzeć, po wewnętrznej stronie dolotu i po prawej silnika... bez ściągania dolotu się chyba nie obejdzie. 

I tu takie pytanie - jak? WIększa to jest filozofia czy da radę to zrobić na parkingu pod robotą? Przypuszczam, że wtedy i uszczelki wypadałoby zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie pod robotą :)  Kolektor nie jest trudny do ściągnięcia trzeba odpiąć troche elektryki (bo ściąga się go z całą wiązką przyczepioną do niego.

Jak już to ruszysz to warto zmienić gumowe łączki i opaski zaciskowe na magistrali paliwowej (mi kiedyś przy dużych mrozach rozciekł się jeden taki wężyk),

Co do samych uszczelek miedzy silnikiem, a kolektorem to pewnie je uszkodzisz ściągając kolektor więc warto mieć je zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...