Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, NonPhixion napisał:

Jakbym miał kupić nową Imprezę lub Scalę na fullu to biorę Skodę.

 

Za 130k to już się konfigurator kończy w skodzie i zaczynam dobierać siatki do bagażnika hehe...

Ostrzegam pracownik moze byc srednio zadowolony :) mam scale taka pośrednią...i skrzynia masakra, systemy totalna porażka,  korzystanie z multimediow , klimatyzacji - slabo, caloksztalt od minus 10 do plus 10 = 0 

Auto niedorobione jak kazda skoda. 

 

Na plus dynamika jak juz skrzynia zdecyduje sie jak ma jechac. Prowadzenie, fotel kierowcy i koniec. J

 

Poprostu rece opadaja mi na takie decyzje bo japonskie auta sa poprostu lepsze dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoadRunner napisał:

Abstrahując od praktycznego zastosowania tej charakterystyki to w wszystkim testach jakie widziałem Superb 272PS ma mega dobry czas 0-200 km/h. Często wychodzi poniżej 20 sekund, co jest lepiej od 2litrów turbo BMW a także od wielu aut z silnikami 3.0 turbo. O ile w przypadku dziennikarzy podejrzewałbym, że auta mogły być lekko dłubnięte  o tyle na filmikach innych osób wygląda to podobnie. 

Oglądałem kilka pomiarów takich Superbów i większość pokazuje w okolicy 290 koni. Kiedyś jadąc oczywiście na Autobahn Hondą CTR to nawet trzymała się blisko mnie i dopiero powyżej 200 zaczęła zostawać z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Ostrzegam pracownik moze byc srednio zadowolony :) mam scale taka pośrednią...i skrzynia masakra, systemy totalna porażka,  korzystanie z multimediow , klimatyzacji - slabo, caloksztalt od minus 10 do plus 10 = 0 

Auto niedorobione jak kazda skoda. 

 

Na plus dynamika jak juz skrzynia zdecyduje sie jak ma jechac. Prowadzenie, fotel kierowcy i koniec. J

 

Poprostu rece opadaja mi na takie decyzje bo japonskie auta sa poprostu lepsze dla kierowcy.

Nie jestem fanem Skody. Auto pracownikowi kupuje @Tsunetomo a nie ja :-P

 

Abstrahując od powyższego. Pracownik zazwyczaj ma mało do gadania co do wyboru samochodu :-) Znam kilka w miarę bogatych firm gdzie pracownicy jeżdżą Daciami (nic nie mam do tej marki).

 

Co do japońskich aut lepszych dla kierowców. Znam firmę gdzie wymienili +-20 Octavii w TDI na Aurisy w Hybrydzie i teraz płaczą, że FV za PB wysokie, bo głównie po autostradach jeżdżą gdzie spalanie jest o wiele wyższe niż w 1.6 TDI. Część osób szczególnie tych grubszych narzeka na ciasne wnętrze. Firma kupiła Aurisy, bo jedynie te było w kombi w toyocie w owym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, NonPhixion napisał:

Nie jestem fanem Skody. Auto pracownikowi kupuje @Tsunetomo a nie ja :-P

 

Abstrahując od powyższego. Pracownik zazwyczaj ma mało do gadania co do wyboru samochodu :-) Znam kilka w miarę bogatych firm gdzie pracownicy jeżdżą Daciami (nic nie mam do tej marki).

 

Co do japońskich aut lepszych dla kierowców. Znam firmę gdzie wymienili +-20 Octavii w TDI na Aurisy w Hybrydzie i teraz płaczą, że FV za PB wysokie, bo głównie po autostradach jeżdżą gdzie spalanie jest o wiele wyższe niż w 1.6 TDI. Część osób szczególnie tych grubszych narzeka na ciasne wnętrze. Firma kupiła Aurisy, bo jedynie te było w kombi w toyocie w owym czasie.

U mnie akurat miał budżet i wybrał Skodę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już pod wieczór jechałem za Skodą Kodiaq i miałem okazję popatrzeć jak niedorobiony ma układ do automatycznego włączania świateł o zmierzchu. Co wjechał między drzewa gdzie było trochę cienia, to się światła włączały, co wyjechał na nasłonecznioną część to od razy wyłączał. Masakra :facepalm: Ten w XV jest znacznie lepiej zrobiony jednak - wjazd, wyjazd z cienia go nie wzrusza, jak już zdecyduje się na włączenie świateł (a robi to naprawdę w odpowiednich warunkach) to nawet chwilowe naświetlenie czujnika nie powoduje jego ogłupienia i wyłączenia świateł. Pokonywanie tuneli też robi bezbłędnie i włącza zaraz po wjeździe i wyłącza na wyjeździe. A niby Skoda jest taka smart....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już pod wieczór jechałem za Skodą Kodiaq i miałem okazję popatrzeć jak niedorobiony ma układ do automatycznego włączania świateł o zmierzchu. Co wjechał między drzewa gdzie było trochę cienia, to się światła włączały, co wyjechał na nasłonecznioną część to od razy wyłączał. Masakra :facepalm: Ten w XV jest znacznie lepiej zrobiony jednak - wjazd, wyjazd z cienia go nie wzrusza, jak już zdecyduje się na włączenie świateł (a robi to naprawdę w odpowiednich warunkach) to nawet chwilowe naświetlenie czujnika nie powoduje jego ogłupienia i wyłączenia świateł. Pokonywanie tuneli też robi bezbłędnie i włącza zaraz po wjeździe i wyłącza na wyjeździe. A niby Skoda jest taka smart....
W skodzie możesz sobie ustawić 3 poziomy czułości automatyki. Może ktoś miał ustawioną najwyższą.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Ostrzegam pracownik moze byc srednio zadowolony :) mam scale taka pośrednią...i skrzynia masakra, ...

 

Poprostu rece opadaja mi na takie decyzje bo japonskie auta sa poprostu lepsze dla kierowcy.

Mógłbyś podać jakiś przykład japońskiego lepszego auta w tym samym budżecie co scala czyli do ok 70-80kpln?

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dirkdiggler napisał:

Mógłbyś podać jakiś przykład japońskiego lepszego auta w tym samym budżecie co scala czyli do ok 70-80kpln?

Może pytanie nie do mnie, ale nowa corolla w wersji comfort z 1.2T 116KM 6M/T spokojnie się mieści w budżecie jeżeli porównamy do Scali 1.0TSI w Ambition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 15:52, dirkdiggler napisał:

Mógłbyś podać jakiś przykład japońskiego lepszego auta w tym samym budżecie co scala czyli do ok 70-80kpln?

 

 

 

Chocby nowa honda civic? W scali wystarczyłoby wymienic skrzyniw biegow, kierownice, wywalic wszystkie wspomagacze jazdy i wstawic je z toyoty, wstawic przyciski zamiast wyświetlacza led, wstawic poziomy podlokietnik...i mamy fajne auto :) wrecz idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Na Autoblogu piszą, że nowa Octavia Scout ma prześwit powiększony o całe 15 mm względem standardowej wersji i będzie też dostępna z przednim napędem. :upside-down-face_1f643-small:

https://spidersweb.pl/autoblog/skoda-octavia-scout-2020/

 

No niestety poszli na latwizne z tym modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

No niestety poszli na latwizne z tym modelem...

Dzisiaj widziałem Octavię Scout w aktualnej wersji i to auto na zewnątrz wygląda naprawdę fajnie. Brałem je po uwagę w moim postępowaniu "przetargowym" ale OBK demówka kosztował 14 tys. więcej od Skody, i był lepiej wyposażony. To co teraz pokazują to duży krok wstecz, zamiast wersji Scout mamy pakiet stylistyczny i drewniany panelik w środku (i tak lepszy od tego jasnego "drewna" we wcześniejszej wersji. Pewnie będzie to pretekst do pozycjonowania "ośki" nieco niżej niż aktualnej wersji, zaś 4x4 będzie premium za 150 tys. z konieczną dopłatą za klimatyzację 2 strefową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoda to już nawet jest lepsza od BMW.

 

Cytując z Interia.pl =>

"Superb zbiera się lepiej

 

Policjant z grupy SPEED zapytany o nową Skodę Superb, która niedawno trafiła do służby stwierdził: - Ma mocniejszy silnik i napęd 4x4. Zbiera się lepiej niż BMW i prowadzi się stabilniej.

W każdym aucie do nagrywania wykroczeń kierowców policjanci używają wideorejestratorów Videorapid 2a polskiej firmy Zurad. To sprzęt tożsamy z zamontowanym w nieoznakowanych BMW patrolujących drogi w całej Polsce."

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygody z 2,0tsi cd.

 

Dziś moi drodzy dokonałem pierwszego przeglądu Octavii 2,0tsi -  przegląd na 30kkm. Przegląd w ramach pakietu przeglądów w "cenie" auta do  więc nic nie płaciłem. W ramach zakresu wymieniono olej i filtr (to po raz drugi od nowości bo pierwsza wymiana była z mojej inicjatywy na mój koszt) oraz filtr kabinowy oraz zdezynfekowano klimatyzację.

Oleju nie dopełniałem pomiędzy wymianami więc eksploatacja ograniczyła się do benzyny. Auto na dystasie 30kkm wypiło jej niecałe 2000l benzyny co daje 6,63 l/100km średnio według mojej skodziarskiej tabelki w excelu:)

Jak widać dolny rekord średniej z tankowania to 5,7l/100 ; a najwyższa zarejestrowana wartośc  to 7,6 l/100km. 

 

 

Byłem też u Kolegi tunera, który powiedział że zrobili już kilka karoq'ów i Superbów z tym silnikiem i sterownikiem a wyniki grzebania w programie oscylują wokół 245KM i 450Nm. Tak powiedział.

 

Tyle że robione auta to 4x4 a u mnie FWD które i tak marnie sobie radzi z przekazywaniem tego co jest na asfalt.  Nie będę się wygłupiał.

W nowym modelu Octavii ten silnik jest już dostępny tylko w wersji 4x4 to program może być znacznie skuteczniejszy.

 

W sumie to tak sobie pisze te rzeczy jakby ktoś kiedyś szukał info o 2,0tsi  190KM obecnej generacji w nadwoziu kompaktowym. To nie jest oczywista konfiguracja, a w sumie dość ciekawa. Zwykłe, nudne,  praktyczne auto a osiagi ma jak klasa gti powiedzmy sprzed dwóch generacji. Ten silnik w tej rodzinie aut był dostępny tylko w Octavii i Leonie.

Jak narazie jest nieźle, jak za te piniądze .

 

 

 

 

Screenshot_20200626-150814_Fuelio.jpg

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎06‎-‎26 o 16:05, dirkdiggler napisał:

Przygody z 2,0tsi cd.

 

W sumie to tak sobie pisze te rzeczy jakby ktoś kiedyś szukał info o 2,0tsi  190KM obecnej generacji w nadwoziu kompaktowym. To nie jest oczywista konfiguracja, a w sumie dość ciekawa. Zwykłe, nudne,  praktyczne auto a osiagi ma jak klasa gti powiedzmy sprzed dwóch generacji. Ten silnik w tej rodzinie aut był dostępny tylko w Octavii i Leonie.

Jak narazie jest nieźle, jak za te piniądze .

 

 

 

To rzeczywiście ciekawa opcja Octavia z tym silnikiem.

A teraz ten silnik  190 KM montują też do Superba. Ciekaw jestem jak tam się sprawuje. Wyceniony jest średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał W. napisał:

Kolejna przygoda z nową Skodą Superb 1.5 TSI z kanału „Saturday Car Fever”. :facepalm:

To ten gość co miał w leasingu Mustanga, pojechał nim nad morze krajówkami żeby mniej palił i dowodził wszem ze to idealne auto na wakacyjne wyjazdy z rodziną???

Teraz Skoda jeździ, co za upadek. :biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...