Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, subleo napisał:

Dla porównania BMW wydało na R&D w 2017 r. ~6 mld $.

No i tu przynajmniej coś sie udało sensownego zrobić ;)

Kwoty robią wrażenie. A ja myślałem, ze my w farmacji jesteśmy najbardziej „rozrzutni” jeśli chodzi o wydawanie na badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

Od strony właściciela akcji może być ważniejsze ile firma zarobiła dolarów na każdy wydany w r&d?

No pewnie ze tak. Jako ze akcji Subaru nie posiadam, patrzę z pozycji byłego i potencjalnego Klienta, a potencjał ze zostanę Klientem na nowe Subaru jest póki co niski. `Co nie zmienia faktu, ze marce kibicuję. Moze coś jeszcze ich R&D pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, msi napisał:

Ciekawe ile w tej kasie na r&d jest kwot na pensje w IT. Ot znana sztuczka żeby wykazać ile to nie wydajemy na badania...

 

Bardzo mało... bardzo dużo idzie na symulacje, prototypy i testy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, subleo napisał:

W 2017 r. R&D Skody było 7-krotnie wyższe od Subaru. 

 

Jedyne 750 mln $.

 

Skoda jest przecież częścią VW, dostają faktury z centrali za R&D i to pewnie są główne koszty ich "badań". Zresztą co oni by mieli wynajdować, jak wszystkie rozwiązania mają zunifikowane w koncernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GREGG napisał:

 

Skoda jest przecież częścią VW, dostają faktury z centrali za R&D i to pewnie są główne koszty ich "badań". Zresztą co oni by mieli wynajdować, jak wszystkie rozwiązania mają zunifikowane w koncernie

 

Skoda ma własne R&D ktore zatrudnia ~2 tys. pracowników w Mlada Boleslav. Aczkolwiek pewno, wiele rozwiązań jest tworzonych dla całej grupy VAG.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np wyzszosc podlokietnika skierowanego pod skosem w dol zeby zjezdzal Ci  łokieć nad tradycyjnym poziomym. 

kolejne badania skody to jak wyprofilowac kierownice by odechciewalo sie jej trzymac i mozna by tak mnożyć 

 

Zapamietajcie, skoda to bida, superb LK to bida za ktora trzeba dopłacić 

Dziadostwo nie auto. w dodatku mam tryb serwisowy silnik sie dlawi, nie przyspiesza,  ledwo osiaga max 120 i zacxyna sie krztusic. Jestem ciekawy czy mechanicy odkryją co jest. 

 

Tez bym zamknal ten watek, To tak jakbysmy sie zachwycali "serem" gouda z biedronki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MateuszWwa napisał:

np wyzszosc podlokietnika skierowanego pod skosem w dol zeby zjezdzal Ci  łokieć nad tradycyjnym poziomym. 

 

W Subaru nie ma tego problemu bo jest za krótki, więc i tak nie da się korzystać ;)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MateuszWwa napisał:

np wyzszosc podlokietnika skierowanego pod skosem w dol zeby zjezdzal Ci  łokieć nad tradycyjnym poziomym. 

kolejne badania skody to jak wyprofilowac kierownice by odechciewalo sie jej trzymac i mozna by tak mnożyć 

 

Zapamietajcie, skoda to bida, superb LK to bida za ktora trzeba dopłacić 

Dziadostwo nie auto. w dodatku mam tryb serwisowy silnik sie dlawi, nie przyspiesza,  ledwo osiaga max 120 i zacxyna sie krztusic. Jestem ciekawy czy mechanicy odkryją co jest. 

 

Tez bym zamknal ten watek, To tak jakbysmy sie zachwycali "serem" gouda z biedronki. 

Ponawiam pytanie. Skoro taki parch to czemu nie sprzedaż ? Nie wiem jak Subaru ale salony Toyoty przyjmą w rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leto napisał:

Skoda, największy bagażnik, w dobrej cenie.
Sorry musiałem.
Nie ma co się obrażać, każdy jeździ czym chce..  Dla mnie bagażnik akurat nie ma znaczenia :D

Sorry, ale chyba nie wyszedłeś poza Octavię I  :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedam bo to sluzbowa i dzieki temu moge obiektywnie ocenic. Nawet chcialem ja mieć, bo bylem ciekawy czy cos w skodzie sie zmienilo. A tu oni przeda ta swoja miernotę. 

Tylko caly czas zaznaczam to jezdzi dobrze nawet b. Dobrze, ale to nie wszystko. Mowie wolalem auto ktore wlasciwowci jezdne mialo gorsze a bylo bardziej przemyslane w srodku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek napisał:

Ponawiam jedna kwestie. Obecne Skody są dużo szybsze niż obecne Subaru

Nie wszystkie Škody mają 1,4TSI lub mocniejszą jednostkę - inaczej nie robiliby 1,0TSI. Ponawiam również kwestię, że nie każdy chce jeździć Škodą czy innym VAG (z różnych względów). Po ostatnim wyjeździe do Pragi  musiałbym wznieść hasło: Ludzie! Kupujcie Škody! Miliony Czechów nie może się mylić ;)

Jeżeli podoba Ci się Škoda i odpowiada Twoim wymaganiom to po prostu ją sobie kup i ciesz się, szkoda marnować czasu na wylewanie żali. Ja i tak się cieszę, że Subaru w obecnej rzeczywistości legislacyjnej UE nie porzuciło tego rynku i nie skupiło się na bardziej dochodowych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, aflinta napisał:

Nie wszystkie Škody mają 1,4TSI lub mocniejszą jednostkę - inaczej nie robiliby 1,0TSI. Ponawiam również kwestię, że nie każdy chce jeździć Škodą czy innym VAG (z różnych względów). Po ostatnim wyjeździe do Pragi  musiałbym wznieść hasło: Ludzie! Kupujcie Škody! Miliony Czechów nie może się mylić ;)

Jeżeli podoba Ci się Škoda i odpowiada Twoim wymaganiom to po prostu ją sobie kup i ciesz się, szkoda marnować czasu na wylewanie żali. Ja i tak się cieszę, że Subaru w obecnej rzeczywistości legislacyjnej UE nie porzuciło tego rynku i nie skupiło się na bardziej dochodowych rejonach.

Najszybsze są duuuzo szybsze. Koniec kropka.

 

Mam gdzieś Skodę, marka taka sobie.

Zmierzam tylko do faktu, ze obecnie Subaru to jakiś żart. W EU ich nie ma, a w USA robią auta dla moherów, którzy generując 0,1 g poprzecznie mruczą o niskim środku ciężkości;) Sam miałem gc8 Type r i to był niesamowity samochód. Ale tego już nie ma i blask tamtych lat nie zmieni tego ze wolałbym nawet Opla. A to już stwierdzenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek napisał:

Najszybsze są duuuzo szybsze. Koniec kropka.

No i? I tak tych najszybszych sprzedają się śladowe ilości na tle tych słabszych.

 

1 godzinę temu, Marek napisał:

Zmierzam tylko do faktu, ze obecnie Subaru to jakiś żart. W EU ich nie ma, a w USA robią auta dla moherów,

Widocznie "mohery" dostarczają większych zysków niż "petrolheady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

No i? I tak tych najszybszych sprzedają się śladowe ilości na tle tych słabszych.

 

Widocznie "mohery" dostarczają większych zysków niż "petrolheady".

Chyba żartujesz. Ostatnia Octavia RS sprzedawała się jak świeże bułeczki, w UK był rekord, co 4 Octa to RS. A poza tym zwykła Octa 1.4 150 jedzie o niebo lepiej niż plejadę.

 

Radio Maryja tez robi hajs i jest słabe, tu podobnie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek UK nie odzwierciedla całego rynku sprzedaży Škody. Nie do końca rozumiem Twojego przesłania, z jednej strony:

3 godziny temu, Marek napisał:

Mam gdzieś Skodę, marka taka sobie.

z drugiej sprawiasz wrażenie dobrze zorientowanego na temat ich portfolio sprzedaży:

16 minut temu, Marek napisał:

Ostatnia Octavia RS sprzedawała się jak świeże bułeczki, w UK był rekord, co 4 Octa to RS. A poza tym zwykła Octa 1.4 150 jedzie o niebo lepiej niż plejadę.

Mając "gdzieś" jakąś markę nie chciałoby mi się nawet o niej pisać :)

 

17 minut temu, Marek napisał:

Radio Maryja tez robi hajs i jest słabe, tu podobnie;) 

Celem firmy jest zarabianie kasy, wiadomo, że nie uda się wszystkim dogodzić.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując Skoda jest słaba marka,zarabiająca z paroma ok produktami 

 

Subaru jest super marka, zarabiająca grube pieniądze w USA z produktem który nadaje się tylko dla moherów i rodzin.


 

 

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marek napisał:

Czyli podsumowując Skoda jest słaba marka,zarabiająca z paroma ok produktami 

 

Subaru jest super marka, zarabiająca grube pieniądze w USA z produktem który nadaje się tylko dla moherów i rodzin.


 

 

 
 

Nie do końca, w US paleta silników i modeli jest większa. Pewnie dominuje sprzedaż słabszych modeli i silników, ale zakładam, że trochę WRX, OBK XT sprzedają. Swoją drogą taki WRX w automacie byłby fajny na daily car. Przynajmniej dla mnie. W odróżnieniu od nawet najszybszej Skody, która jakoś mnie nie urzeka, choć rozumiem, że komuś może się podobać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, radekk napisał:

Nowy RS ponoć ma dostać 1.4 TSI 150KM dodatkowo wspomagane elektrycznym 113KM. Osiągi idą w dół, tzn przyśpieszenie gorsze, prędkość max niższa, masa zapewne wzrośnie

Nie byłaby to zła wiadomość gdyby wprowadzili wersję wyżej 2.0TSI 4x4 jak w SuperB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...