Skocz do zawartości

SUBWOOFER H630SXA000 do Tribeca 2007 USA


JokerZMC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was montował lub ma info na temat subwoofera H630SXA000 , link: https://parts.subaru.com/p/Subaru__/SubwooferAmplifier/49925477/H630SXA000.html.

 

Posiadam zwykły odtwarzacz, nie ten multimedialny i zastanawiam się czy ten głośnik można podczepić pod moje radio.

Przyznaję, że w moim aucie brakuje troszeczkę dołu i jestem ciekawy efektu.

Tutaj znalazłem link jak koleś instaluje takli zestaw w Subaru Legacy: https://ruclip.com/video/bovyqTNZBME/how-to-install-oem-subwoofer-2005-2009-subaru-legacy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie wsadzono raczej podstawowe głośniki Hertza (DSK 170.3 przód i DCX 170.3 tył) + wytłumienie drzwi. Spektakularnych efektów nie ma ale różnicę słychać - teraz pewnie dorzuciłbym $$ na lepsze głośniki. Generalnie wsadzić można wszystko (głośniki 16,5cm) w zależności od budżetu, ale pewnie i tak najsłabszym ogniwem będzie jednostka grająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam Subarytów. Podniosę temat. Zainstalowałem suba z Trysi przedlift do mojej po lifcie. Nie obyło się bez plastycznych poprawek obudowy z użyciem opalarki  ale udało się i siedzi ładnie. Kable podłączone, ale zonk. Nie gra. Sprawdzałem przy radiu i ładnie wychodzą przewody, ale (i czego się spodziewałem) radio jest podstawowe, mono wyświetlacz bez zmieniarki nie ma wyjścia na suba. Zakupiłem prosty wzmacniacz z chin 2.1. nawet rozsądnie to gra,(dodam, że przednie głośniki po podłączeniu pod ten wzmacniacz lepiej grają niż fabryczne radio) tyle, że nie wiem skąd wyprowadzić sygnał. Przypuszczam, że z któregoś przewodu łączącego panel sterujący z radiem, co by było przed końcówką mocy. Ktoś to przerabiał? Może ma ktoś schemat el. takowego audio. Wolałbym prosto z radia, bez zewnętrznego reduktora sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opisałem jak co zrobić aby było wyjście na zewnętrzny wzmacniacz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3944194&highlight=

Jak masz z tyłu radio beez zmieniarki to i najprawdopodobniej nie masz wyjścia na wznak. Można poznać radio po tylnym radiatorze. Tam gdzie zaznaczyłem na czerwono masz przykręconą końcówkę mocy od subwoofera. Radia też miały 2 rodzaje złącz z tyłu u góry. Były wersje z szersza kostką i z węższą. Radia powinny być kompatybilne. Ja zmieniłem z oryginalnego USA na EU i różnica była w tej tylnej kostce. Przepinowałem kostę i hula. Ogólnie ten subwoofer pod siedzenie zdaje sie być mały i nie będziesz miał spektakularnego efektu. W skrzyni basowej czym większy głośnik i pudło tym mocniej i niżej zejdzie. Ja u siebie wymieniłem wszystkie głośniki i radio. Z serii został tylko fabryczny subwoofer w bagażniku za prawą tylną lampą choć i dla niego mam już plany. Samo radio gra dość dobrze jeżeli chodzi o płytę lub radio ale fabryczny wzmacniacz jest słaby a głośniki to jakieś atrapy. Wymień same głośniki w drzwiach na 165 mm i basu będziesz miał 2x tyle. Wyciszenie boczków też dodatkowo da ci dużo więcej basu i bez suba da rade. U mnie na zewnętrznym wzmaku u-dimension i głośnikach HARMAN-KARDON 165 mm na tyle trzęsie całym autem ze prawie nie słychać różnicy jak odepnę suba.

Radio.thumb.jpg.7a0ebf320cd24972da5218a6651d7a92.jpg20220713_212641.thumb.jpg.8cdefe715b8fa51a9407de76deac300e.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAREKMAX, wielkie dzięki za pomoc. Tej zaznaczonej śrubki u mnie nie ma, czyli nie ma końcówki. Dzisiaj spróbuję wyciągnąć sygnał, tylko nie wiem czy przedwzmacniacz na suba jest w komplecie a brakuje tylko końcówki. Jak zerknę to może ogarnę. Ja zainstalowałem właśnie ten subwoofer na tyle. Na razie nie zmieniam głośników, bo chciałbym zmienić radio na coś z androidem. Jeszcze raz dzięki.  Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...