Skocz do zawartości

Hamulce – zaciski bardziej efektywne od 4-tłoczka, mniejsze od brembo z STI


tamer9

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne. Każdy sposób na poprawienie fabryki jest pożyteczny, o ile skuteczny. Drobna uwaga - nie można przeliczać poprawy skuteczności chłodzenia w procentach licząc, że np. 10 % mniej z 300 C to mniej o 30 C. To tak nie działa. Uperdliwy może jestem, ale 10 % mniej z 300 C to 57 stopni mniej, jeśli w ogóle ma sens szacowanie tego w procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dottoree  @konrad0101 skoro twierdzicie, że RC5 jest znacząco lepsze od ds2500 to może faktycznie spróbuje. Z ciekawości poszukałem na necie i z danych producentów wynika, że współczynnik tarcia mają bardzo podobny na poziomie 0,4, jedynie przy maksymalnych wartościach temperatur ds2500 zaczyna tracić skuteczność, a RC5 niby utrzymuje.

 

W dniu 1.08.2018 o 22:44, dr.elich napisał:

Jeśli myślisz o założeniu zacisków z Alfy to przymierzam się do zlecenia wykonania adapterów wg projektu @Sykatore - będę ustalał szczegóły. Potrzeba min. 5 chętnych by sprawa zamknęła się w rozsądnych pieniądzach (czytaj 300pln/komplet adapterów).

Ok, dzięki za info - przemyślę jeszcze temat. Adaptery to jedno, a trzeba jeszcze mieć zaciski...

 

@uxon wiadomo, że hamulec powinien działać progresywnie, a nie zero-jedynkowo. Natomiast nie wydaje mi się by kierowcy wyścigowi czy rajdowi musieli zapierać się z pełnych sił by zblokować koła ;)

 

 

jest szansa, że na jesieni będę miał dostęp do takiej zabawki:

 

image.png.4390a1a929fcdb78637d931764948f26.png

 

będzie można wtedy konkretnie sprawdzić co i jak się nagrzewa

 

image.png.af8367b9b7b991136e3b302e133442df.png

Edytowane przez tamer9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 22:31, tamer9 napisał:

 

@uxon wiadomo, że hamulec powinien działać progresywnie, a nie zero-jedynkowo. Natomiast nie wydaje mi się by kierowcy wyścigowi czy rajdowi musieli zapierać się z pełnych sił by zblokować koła ;)

 

Mam taki przyklad z zycia. W mojej bylej rajdowce, poprzedni wlasciciel jezdzil z odpietym serwem. Jak kupowalem od niego auto, to bylem zdziwiony, po co taki patent. Powiedzial mi, ze ma duzo lepsze czucie hamulca i duzo rzadziej blokuje kola na dohamowaniach, kwestia tylko wyrobienia nogi :) Ja tak probowalem jezdzic, ale na kazdym dohamowaniu mialem wrazenie, ze brakuje mi hamulca i ostatecznie serwo podpialem i tak mi bylo lepiej/wygodniej, ale rzeczywiscie duzo czesciej zaczalem blokowac kola na dohamowaniach. Na potwierdzenie jego teorii dodam, ze gosc potrafil wykorzystywac potencjal samochodu lepiej ode mnie, bo zwykle wygrywal klase.

Jesli masz sprawne hamulce (niezapieczone tloczki itd.), i zalezy Ci na jezdzie na czas, a jezdzisz raczej po krotkich, kretych odcinkach (nie przegrzewasz hamulca), to ja bym Ci mimo wszystko radzil opanowac to co masz. Wedlug mnie do jazdy na czas lepszy lagodny (tepy?), dobrze dozowalny hamulec, niz subiektywnie lepszy, ostrzejszy, ktory ciezej jest dozowac. Zawsze mozesz pocwiczyc silowo noge ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@baki wątpię by czterotłoczek z dobrym klockiem hamował lepiej od brembo ze standardowym klockiem. No a przynajmniej prawa fizyki temu przeczą ;)

 

@uxon nie do końca rozumiem Twoje założenie, że jeżeli hamulec dysponuje dużą siłą hamowania, to nie da się jej dozować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 11:38, tamer9 napisał:

czy ktoś zna jeszcze jakieś rozwiązanie poza tym podanym przez @pegi z zaciskami z Alfy?

Rozwiązaniem może być rajdowy hamulec na szuter. Wchodzi na felgi 16 i 15. Ale to już nieco droższe rozwiązanie. Są takie do Lancerów. Do Imprez nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 20:55, baki napisał:

Rozwiązaniem może być rajdowy hamulec na szuter. Wchodzi na felgi 16 i 15. Ale to już nieco droższe rozwiązanie. Są takie do Lancerów. Do Imprez nie wiem.

Jeżeli szutrowy hamulec wchodzi pod 15", to obawiam się że tarcza będzie mniejsza niż w 4-tłoczu, a wtedy wątpię by skuteczność hamowania była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...