Jump to content

Forester SG 2003 2.0X wyciek z maglownicy

raveout
 Share

Recommended Posts

Czolem, ostatnio mechanik na stacji diagnostycznej wykrył mi wyciek z maglownicy. Pytanie, czy to oznacza, że trzeba będzie ją regenerować? Jeśli tak to z jakim kosztem mam się liczyć i gdzie najlepiej i najkorzystniej w wawie i okolicach to zrobić? Z góry dzięki za pomoc

Jeśli nie stuka to spróbuj preparatu do uszczelniania układów wspomagania, zdaje się, że np. Prestone takie robi. U mnie pomogło.

Regeneracji maglownicy to zazwyczaj tzw naprawa hydrauliczna. Czyli wymieniane są uszczelnienia. Chyba w Piasecznie to robią. Tam przynajmniej mieli w kwietniu czy maju, przekładnie na wymianę. Czasem jest wyrobiona listwa zębata, czasem teflony prowadzace.
Robiłem u Siebie, tzn oddałem do regeneracji. Kosztowało mnie to chyba 650 PLN. Ale z mojej ewidentnie ciekło. Nie chciałem się bawić w uszczelnianie specyfikami, bo i tak miałem kumulację robót przy samochodzie. Więc wyjąć ją, to nie był by jakiś większy problem.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

Tylko z tego co dzwoniłem mało kto ma zregenerowana do Forestera. Pytałem o oba wtedy SF i SG. I zawsze mówili jednak aby lepiej swoją przysłać.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka