Skocz do zawartości

Antena radia Outback IV 2010 USA


mironig

Rekomendowane odpowiedzi

założyłem w weekend radio z androidem dedykowane do Outbacka. Wszystko działa idealnie. Jedynym mankamentem jest słaby sygnał z anteny radiowej.

 

Doczytałem, że antena w Outback'u znajduje się na tylnej szybie. Przy konsoli środkowej jest kostka w której są dwa prostokątne piny. Dochodzą do niej dwa cienkie kable przypominające budową kabel koncentryczny. Nigdzie nie mogę znaleźć przejściówki najlepiej z separatorem.

 

bez zgłębienia tematu podłączyłem pin z wtyczki która przyszła z radiem do jednego z pinów anteny w samochodzie. Drugi jest niepodlączony. Radio działa, ale np. lesie gubi zasięg stacji. Doczytałem, że fabryczna antena jest zasilana napieciem z radia, które w obecnej konfiguracji nie jest u mnie podpięte.

 

Może ktoś przerabiał temat i może podsunąć rozwiązanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Sam rozgryzłem o co chodzi z anteną.

 

W Outbacku 2010 antena jest wydrukowana na górnej części tylnej szyby :)

 

miedzy anteną a radiem znajduje się wzmacniacz (po maskownicą tylnej klapy). Jest on zasilany +12V wychodzącym z radia do kostki w której są pozostałe przewody (głośniki, zasilanie itd). Kolor kabla - żółto czarny- pierwszy od brzegu po prawej patrząc na wtyczkę samochodu z zatrzaskiem skierowanym w górę.

 

Radio z androidem nie miało poprowadzonego zasilania bezpośrednio do kostki , dlatego konieczne było dołożenie jednego konektora do kostki radia z androidem i podłączenie niebieskiego przewodu z radia do żółtoczarnego przewodu w kostce samochodu. 

 

W ten sposób wzmacniacz dostaje zasilanie po włączeniu radia i wszystkie stacje odbierają tak samo dobrze (a może nawet lepiej) niż w radiu fabrycznym.

 

 

 

 

20180725_135532.jpg

20180725_173746.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BazaN napisał:

Dzięki przydatne info

Pochwal się jakie radio założyłeś i czy miałeś fabrycznie navi?

Nie miałem fabrycznego navi. Było zwykłe radio bez zmieniarki 6 płytowej.

 

maxresdefault.thumb.jpg.50b7d5caf6eb9059fdeb37a89aaac5b8.jpg

 

taki był opis aukcji na chińskim portalu:

Android 8.0 8 Core RAM 4GB ROM 32GB Car GPS Auto Radio Screen DVD Player For Subaru Legacy Outback 2009-2014 Free map and camera

teraz jest takie:

 

przycisk MUTE jest przypisany tak aby uruchamiał radio. Długie przyciśnięcie to przycisk BACK.  Przycisk MODE przypisałem tak aby wracał do HOME screen, długie przyciśnięcie uruchamia Yanosika.

Przyciski głośności standardowo. Strzałki zmieniają stacje radiowe na kolejne lub poprzednie. Podczas pracy odtwarzacza kolejny/poprzedni utwór.

 

Każdy przycisk jest konfigurowalny. Można do niego przypisać dwie funkcje - jedną do krótkiego i jedną do długiego wciśnięcią.

 

 

 

Edytowane przez mironig
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
a jakiej firmy masz? na Alliexpres jest kilka.
Ty masz z dziurą na CD czy tablet?
paweł 
Sklep ZWNAV.

Android 8.0 8 Core RAM 4GB ROM 32GB Car GPS Auto Radio Screen DVD Player For Subaru Legacy Outback 2009-2014 Free Map And Camera


https://s.click.aliexpress.com/e/cc6ts7FS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się dlaczego piszą, że w wersji z navi / harman kardon nie będzie działać?

Chciałem kupić ramkę z kieszenią i właśnie takie radyjko, ale nie kumam czy chodzi o jakiś wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.08.2018 o 15:20, mironig napisał:

Nie miałem fabrycznego navi. Było zwykłe radio bez zmieniarki 6 płytowej.

 

maxresdefault.thumb.jpg.50b7d5caf6eb9059fdeb37a89aaac5b8.jpg

 

taki był opis aukcji na chińskim portalu:

Android 8.0 8 Core RAM 4GB ROM 32GB Car GPS Auto Radio Screen DVD Player For Subaru Legacy Outback 2009-2014 Free map and camera

teraz jest takie:

 

przycisk MUTE jest przypisany tak aby uruchamiał radio. Długie przyciśnięcie to przycisk BACK.  Przycisk MODE przypisałem tak aby wracał do HOME screen, długie przyciśnięcie uruchamia Yanosika.

Przyciski głośności standardowo. Strzałki zmieniają stacje radiowe na kolejne lub poprzednie. Podczas pracy odtwarzacza kolejny/poprzedni utwór.

 

Każdy przycisk jest konfigurowalny. Można do niego przypisać dwie funkcje - jedną do krótkiego i jedną do długiego wciśnięcią.

 

 

 

Powiedz jeszcze jak z rozmowami głosowymi, w poprzedniej bryce miałem chinola i słabo było, mikrofon do czterech liter był :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jak z rozmowami głosowymi, w poprzedniej bryce miałem chinola i słabo było, mikrofon do czterech liter był :)
U mnie jest ok na wbudowanym mikrofonie.

Google voice też idealnie rozpoznaje mowę więc korzystanie z tego urządzenia jest na prawdę przyjemne. Poza tym na xda jest update softu. Po aktualizacji ciekawszy wygląd np radia i większa możliwość personalizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Działa przyciemnianie ekranu po włączeniu świateł? Widzę, że komentarze na Ali. ten model ma słabe, ale może po aktualizacji softu i rozwiązaniu problemu ze wzmacniaczem (jak opisałeś) działa dobrze.

Napisz za jakiś czas, jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa przyciemnianie ekranu po włączeniu świateł? Widzę, że komentarze na Ali. ten model ma słabe, ale może po aktualizacji softu i rozwiązaniu problemu ze wzmacniaczem (jak opisałeś) działa dobrze.
Napisz za jakiś czas, jak się sprawuje.
Przyciemnienie działa. Mam to radio ponad pół roku. Jestem mega zadowolony. Nie wyobrażam sobie auta bez tego urządzenia. Kolega kupił nowe Mondeo z fabrycznym radiem sync 3 i w mojej ocenie jest mniej funkcjonalne niż ten Chińczyk. Wszystko działa jak należy. Sterowanie z kierownicy. Janosik w tle włączany z automatu. Google maps i wszystko inne na androida. Jedyna rzecz z którą jeszcze mam problem to moduł bluetooth Staga. Nie mogę połączyć się tym Chińczykiem z instalacja LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...