Skocz do zawartości

Akumulator w Bagażniku


Dtm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, 
przenosił ktoś z forum akumulator do bagażnika? czy kable 25mm2 spawalnicze bez problemu dają rade? i co z zasilaniem skrzynki bezpieczników wpięta pod maska czy pociągnięte tez do tylu do aku?

  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamW202 napisał:

Kup Mercedesa, większość ma już od nowości akumulator w bagażniku, chyba że robisz sobie hybrydę:mrgreen:

Poszukiwany wirtuoz elektryk do spraw spawalniczych :biglol:.

Edytowane przez llkuba
Zapomniałem elektryk
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś +- 4 metry przewodów przecisnietych różnymi zakamarkami, niezabezpieczonych całkiem niczym (bezpieczniki). Przewody nie bez kozery zwane spawalniczymi. Tutaj jak coś naruszy izolację też pospawaja.
Chyba że mówimy o typowej rajdowce ale wtedy przerabiasz cała instalacja od początku... po to żeby te 8kg przenieść na tylną oś a dołożyć 2kg miedzi. Przy dzisiejszych wagach sportowych aku IMHO bez sensu.

melduje ze nic nie musze

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grodzi przewody idą na wprost wzdłuż tunelu, zabezpieczone i włożone w pesel, na początku i na końcu przewodu bezpiecznik. chodziło mi bardziej o to czy przekrój 25mm2 przewodu wystarczy i co z ta skrzynka bezpieczników. to czy się opłaca czy nie już było rozważane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój nie powinien być przeszkodą. Szacunkowo przy tym przekroju bezpiecznie 250A ciaglego mozesz puscic i zmiescisz sie w normach. Zakladam ze solidnie zagnieciesz oczka na koncach. Jakiekolwiek iskrzenie czy niepelny pracujacy przekroj zyly spowoduje straszne grzanie. Polaczenia tylko mechaniczne, bez lutowania. Przy doborze bezpiecznikow weź pod uwagę że rozruch to ponad 200A (raczej wiecej). Tak czy inaczej wóz że sobą dobra i duża gaśnice bo to igranie straszne!
Przemysl czy nie lepiej metr przewodu do kabiny i hebel na masie?

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze coraz bardziej rozwazam wlasnie te opcje, nie wyobrazam sobie zeby swierzo co zbudowane auto od podstaw mi sie spalilo przez aku w bagaju. To bylby niewyobrazalny cios w moje serce wypelnione gwiazdkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! Metr przewodu od aku do kabiny, hebel i dopiero masę wpuszczany na budę, np na tunel. Funkcjonalnie to samo a nie musisz wracać za grodziową

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, recki napisał:

Oczywiście! Metr przewodu od aku do kabiny, hebel i dopiero masę wpuszczany na budę, np na tunel. Funkcjonalnie to samo a nie musisz wracać za grodziową

melduje ze nic nie musze
 

Zawsze myślałem, że hebel daje się na +12V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...