Skocz do zawartości

Sprzęgło Forester III 2.0 150KM benzyna manual


arecki74s

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację i pomoc w doborze  dobrego zamiennika sprzęgła do Forestera SH z silnikiem benzynowym 150KM. Jakie sprzęgło zamontować? Gama dostępnych zamienników jest spora. Czy LUK, SACHS sprawdza się konstrukcyjnie, czy warto kupić coś innego?

Jakiego producenta (dostawcy) są sprzęgła OEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek jest z 2008 roku i ma przejechane 188 tys km. Przy 155 tys. niemiecki serwis Subaru m.in wymieniał sprzęgło. Ale prawdopodobnie wpakowali zamiennik bo indeks zestawu jest krótki i nierozpoznawalny na google. Na rozgrzanym motorze przy ruszaniu z miejsca potrafi szarpać. Muszę ruszać praktycznie bez gazu żeby było ok. Na zimno jest dobrze. poczytałem trochę o sprzęgłach do Subaru i wszyscy celują w EXEDY lub OEM. Podobno są tańsze zamienniki które fajnie działają w tych autach- ale nie wiem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arecki74s napisał:

Proszę o informację i pomoc w doborze  dobrego zamiennika sprzęgła do Forestera SH z silnikiem benzynowym 150KM. Jakie sprzęgło zamontować? Gama dostępnych zamienników jest spora. Czy LUK, SACHS sprawdza się konstrukcyjnie, czy warto kupić coś innego?

Jakiego producenta (dostawcy) są sprzęgła OEM?

 

ile chcesz zaoszczędzić ? 300 - 400pln? Sprzęgło wymieniasz co 100k km więc oszczędności są żadne a OEM daje gwarancje poprawnego działania. Zwłaszcza że OEM w ASO kosztuje około 1500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli OEM w tej sytuacji jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem to faktycznie nie ma sensu ryzykować tanich zamienników. Myślałem, że serwisy nieautoryzowane Subaru bądź bezpośrednio użytkownicy mają wiedzę które zestawy sprawdzają się w tych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

420 zł? Gdzie można kupić Exedy w tej cenie. Wydaje mi się że na allegro znalazłem najtaniej około 800 zł. Jak sprawuje się ten zestaw po wymianie? Jak ruszanie z miejsca? A tak przy okazji zauważyłem, że LUK zastosował odmienne rozwiązanie-budowę tarczy sprzęgłowej. Czy ktoś posiada taki zestaw w swoim Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaprzyjaźniony warsztat dorwał zestaw w tej cenie swoimi kanałami. Mogę się w tygodniu podpytać skąd je ściągał. Jeśli chodzi o wrażenia po wymianie - Wszystko śmiga bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...