Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy - użycie, doświadczenia


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim!  Tak się przypadkiem składa, że mam drugie auto o takich samych wymiarach kół i opon, jak mój nowy XV, a jest to Mitsubishi Outlander.  Jest w nim pełnowymiarowe koło zapasowe.  Wybieram się na Subariadę na północ Rosji i zastanawiam się, czy nie zabrać ze sobą tego koła.  Wiem, że będzie zajmowało pół bagażnika, ale jedziemy tylko w 2 osoby.  Niezbyt wierzę w zestaw naprawczy, a z dostępnością assistance na Półwyspie Kolskim może być problem.

 

Jak będzie zachowywało się Subaru, jeśli założę w nim "niefirmowe" koło?  Jeśli to tylko lampka ciśnienia w oponach, to nie problem. Gorzej, jeśli coś jeszcze w tym aucie zgłupieje.  Podobne doświadczenie miałem po wymianie opon - przez kilka kilometrów samochód miał zmniejszoną moc, jakby słabsze wspomaganie kierownicy, ale szybko wszystko się samo unormowało.

 

Autoryzowany serwis Subaru twierdzi,  że opony i koła powinno się wymieniać tylko u nich (za jakieś kosmiczne pieniądze), ale to chyba gruba przesada....

 

 

 

Edytowane przez PrzemQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PrzemQ napisał:

mam drugie auto o takich samych wymiarach kół i opon,

 

A sprawdziłeś, czy na pewno wszystkie parametry felgi z Mitsu, poza rozmiarem, pasują do XV? Otwór centralny, ET i rozstaw śrub

 

44 minuty temu, PrzemQ napisał:

Jak będzie zachowywało się Subaru, jeśli założę w nim "niefirmowe" koło?

 

Dokładnie tak samo jak na "firmowym" ;) 

 

44 minuty temu, PrzemQ napisał:

Autoryzowany serwis Subaru twierdzi,  że opony i koła powinno się wymieniać tylko u nich (za jakieś kosmiczne pieniądze), ale to chyba gruba przesada....

 

Tylko jeżeli masz drugi komplet całych kół i zależy ci na przeprogramowaniu czujników ciśnienia, bo nie-ASO może mieć z tym problem. Przy zmianie samych opon albo jeżeli nie zależy ci na czujnikach, robisz gdziekolwiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem przy okazji wymiany opon - koło od Mitsubishi nie pasuje do XV, niestety...

Według dealera, Subaru nie ma w nowym XV opcji koła zapasowego, nawet dojazdówki (w poprzednim modelu była).  Tutaj: https://www.dojazdowe.pl/pl/c/XV-2017-/1400 można jednak kupić 2 rodzaje dojazdówek to tego modelu.  Może ktoś ma już doświadczenia z tym sklepem?  Czy na pewno będzie to koło pasowało? Wyliczyłem, że na jednym kole średnica będzie mniejsza o 97 mm (-16%), a na drugim mniejsza o 30 mm (-4%).  Podobno różnica do 5 % nie ma znaczenia, na ile to prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...