Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy - użycie, doświadczenia


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni raz zmieniałem koło z powodu przebicia chyba z 3 auta wstecz. Może to szczęście,  a może średnia statystyczna. Mam do Kolegów prośbę o podzielenie się doświadczeniami z użycia zestawu naprawczego,  co do jego faktycznej skuteczności i późniejszej naprawy przez serwis. Moja prośba wynika stąd,  że wybieram się ostro na południe Europy (nie pierwszy raz zresztą) mając auto "obute" jeszcze w fabryczne opony, ale z bieznikiem już w jakimś stopniu zużytym.  Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy złapał gumę i usiłował naprawić zestawem - strata czasu, bo i tak trzeba było po assistance dzwonić... A zwykła dziura to była, oponę naprawili bez problemu 

 

Gdyby mi się to przytrafiło, to bym nawet nie próbował się męczyć z zestawem, tylko od razu assistance (chyba, żeby użyć samego kompresorka, jeżeli do wulkanizatora blisko, a dziura niewielka)

 

Szkoda, że SIP nie jest w stanie ogarnąć tematu dojazdówek, trochę to żenujące jest, że nie ma takiego podstawowego akcesorium w ofercie :wacko:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, GREGG napisał:

Szkoda, że SIP nie jest w stanie ogarnąć tematu dojazdówek, trochę to żenujące jest, że nie ma takiego podstawowego akcesorium w ofercie :wacko:

... ale za to można kupić: , Gadżety STIZnaczki SubaruOdzieżKubki, filiżanki, bidonyLatarki, scyzorykiTorby, plecaki, portfele, walizkiSmycze, brelokiNakrycia głowy, szalikiModele w skali, Parasole ... :krecka_dostal:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FanSub napisał:

Ostatni raz zmieniałem koło z powodu przebicia chyba z 3 auta wstecz. Może to szczęście,  a może średnia statystyczna. Mam do Kolegów prośbę o podzielenie się doświadczeniami z użycia zestawu naprawczego,  co do jego faktycznej skuteczności i późniejszej naprawy przez serwis. Moja prośba wynika stąd,  że wybieram się ostro na południe Europy (nie pierwszy raz zresztą) mając auto "obute" jeszcze w fabryczne opony, ale z bieznikiem już w jakimś stopniu zużytym.  Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich. 

Powiem szczerze, że już w poprzednim samochodzie miałem wyłącznie zestaw naprawczy, ale za każdym razem (3x) korzystałem z assistance i holowania do serwisu. Tutaj (w XV) dochodzi jeszcze sprawa czujników ciśnienia, które zapaćkane pewnie trzeba będzie wymienić (dodatkowy koszt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawu naprawczego korzystałem zawsze tylko z kompresorka, to podpompowania kół czy to w samochodzie, czy rowerach - i myślę, że do tego się głównie nadaje :)

Aczkolwiek ten od subaru wygląda nietypowo - nie próbowałem jeszcze i nie wiem, czy się nada do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moominko napisał:

Powiem szczerze, że już w poprzednim samochodzie miałem wyłącznie zestaw naprawczy, ale za każdym razem (3x) korzystałem z assistance i holowania do serwisu. Tutaj (w XV) dochodzi jeszcze sprawa czujników ciśnienia, które zapaćkane pewnie trzeba będzie wymienić (dodatkowy koszt). 

No i jeszcze te czujniki, o tym nie pomyślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.07.2018 o 13:28, jfidelk napisał:

Z zestawu naprawczego korzystałem zawsze tylko z kompresorka, to podpompowania kół czy to w samochodzie, czy rowerach - i myślę, że do tego się głównie nadaje :)

Aczkolwiek ten od subaru wygląda nietypowo - nie próbowałem jeszcze i nie wiem, czy się nada do tego celu.

 

Gdyby ktoś chciał rozszerzyć możliwości kompresorka, zwłaszcza na biwakach etc, to polecam "Einhell Zestaw adapterów do kompresora 8 elementów" - do znalezienia w Mall.pl, gwinty końcówek pasują. Dostępne w Decathon też pasują, ale nie ma przejściówki do pompowania materacy (duża dziura) 

 

Edytowane przez yarthecat
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 cm różnicy to niestety trochę sporo... 

 

Fabryczny rozmiar dojazdówki to obecnie 185/65/17 i takie koło się mieści, są do tego odpowiednie wytłoczki (zdjęcia były w innym wątku), ale takie koło nie do dostania u nas, bo załatwienie dojazdówki jako akcesorium przekracza możliwości SIP :wacko:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaMis napisał:
4 godziny temu, GREGG napisał:

załatwienie dojazdówki jako akcesorium przekracza możliwości SIP :wacko:

What??? Wstyd i nic więcej!!! 

temat już kiedys poruszany łapcie wątek:

wszystko jest do ogarnięcia samemu :)

szukajcie gratów ( koła i styropianów) z wersji aut z USA lub z GB oczywiście na portalach aukcyjnych bo importer nie ogarnął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karas napisał:

wszystko jest do ogarnięcia samemu :)

szukajcie gratów ( koła i styropianów) z wersji aut z USA lub z GB oczywiście na portalach aukcyjnych bo importer nie ogarnął ;)

Wychowałem się na programie "Zrób to sam" A.Słodowego, ale miałem nadzieję, że dożyję czasów kiedy konstruktor dogada się z księgowym, żebym tylko wsiadł, jechał i niczym się nie martwił. Kilkadziesiąt lat później i wracamy do podstaw. :scenic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GREGG napisał:

3 cm różnicy to niestety trochę sporo... 

 

Fabryczny rozmiar dojazdówki to obecnie 185/65/17 i takie koło się mieści, są do tego odpowiednie wytłoczki (zdjęcia były w innym wątku), ale takie koło nie do dostania u nas, bo załatwienie dojazdówki jako akcesorium przekracza możliwości SIP :wacko:

Owszem koło się mieści bo ma jeszcze mniejszą średnicę  od wciśniętego przeze mnie Continentala (dokładnie -3.24 cm). No ale nie o to jednak chyba chodzi... W przypadku modelu z silnikiem 1.6 rozmiar opon to 225/60/17 (niespełna 3 mm różnicy średnicy w porównaniu do 225/55/18), średnica fabrycznej dojazdówki jest tu mniejsza o 2.95 cm od oryginału. Tak czy siak uważam, że opcja z dojazdówką o wym 135/90/17 jest warta rozważenia (oczywiście pozostaje kwestia styropianu :unsure:) chyba, że uda się nabyć zestaw z wytłoczkami za rozsądną cenę na aukcjach zagranicznych :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, goashi napisał:

chyba, że uda się nabyć zestaw z wytłoczkami za rozsądną cenę na aukcjach zagranicznych :)

wytłoczki kupiłem za grosze na alledrogo z wersji USA XV crosstrek. Już niedługo zaczną ściągać rozbitki z USA  do PL i części zaczną się pojawiać trzeba przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, goashi napisał:

Tak czy siak uważam, że opcja z dojazdówką o wym 135/90/17 jest warta rozważenia (oczywiście pozostaje kwestia styropianu :unsure:)

 

Skoro fabryczna dojazdówka też jest 3 cm mniejsza to fakt, 135/90/17 będzie OK ;)

A podłoga się domyka czy wystaje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wystaje opierając się na kole. Muszę to dopracować. Na alledrogo gość sprzedawał niedawno styropianowy wkład do koła i bagażnika XV (wyprofilowany, niwelujący różnicę wysokości). Nie sprzedał ale aukcja już archiwum i nie ma jak użytkownika namierzyć (zmiany w serwisie aukcyjnym):(. Jak wspomniał @Karas trzeba chwilę poczekać i może coś się pojawi z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak coś kiedyś znajdziesz daj znać tutaj albo PW. Gdyby był jakiś fajny zestaw do nabycia to  bym się na pewno skusił, dla świętego spokoju. Szukałem już czegoś tak ze 2 miesiące temu, również na dojazdowe.pl, ale brak wyników - pewnie jeszcze za wcześnie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...