Skocz do zawartości

Forester SH 2.0 150KM benzyna szarpie przy ruszaniu


arecki74s

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników,ponieważ niespełna miesiąc temu rozpocząłem przygodę z Subaru (Forester III 2008 2.0 manual 190 tys. km). Sprawa dotyczy ruszania pojazdem z miejsca zasadniczo w ruchu miejskim na suchej nawierzchni.

Mianowicie zdarzają mi się ,, strzały ze sprzęgła" czyli auto rusza z szarpnięciami. Początkowo myślałem, że w przypadku stałego napędu na cztery koła należy nieco zmienić technikę jazdy w stosunku do zwykłej osobówki. W tej chwili bardziej koncentruję się na puszczaniu sprzęgła. Zauważyłem, że pedał w Subaru ma stosunkowo krótki skok. Kiedy go delikatnie przeciągam dając bardziej gazu wtedy szarpie. Zaobserwowałem również, że dzieje się to częściej po rozgrzaniu. Na zimnym silniku start jest bezproblemowy. Start z pierwszego biegu z szybszym puszczeniem sprzęgła z mała ilością gazu wychodzi lepiej. Wg dostępnej dokumentacji sprzęgło ma przejechane 30 tys. km. Nie ślizga się i nie śmierdzi. Czy tarcza sprzęgłowa nie tłumi drgań przy wyższym momencie? czy sprzęgło może być wyeksploatowane dając takie objawy? Czy też przyczyna jest zupełnie inna. BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sprzęgło jest założone ? OEM czy zamiennik ? Jeśli zamiennik to masz odpowiedź. Inne tłumiki drgań, i często zgłaszany problem na zamiennikach.

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było wymienione w autoryzowanym punkcie Subaru Deutschland. Oznaczenie części na rachunku - 3530408 za 390 euro.

Jumpman- Czy masz jeszcze jakieś sugestie? Co sprawdzić, jak sprawdzić? Czy w ciemno wymieniać sprzęgło? czy to możliwe, żeby do tego stopnia po rozgrzaniu sprężyny w tarczy nie spełniały swojej roli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...