Skocz do zawartości

Termostat WRX - różne temperatury otwarcia


PrzemoST

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wymiany przewodów chłodnicy postanowiłem też wymienić termostat. W sklepach wg modelu dostępne są termostaty o różnych temperaturach otwarcia (78 lub 88 C). Logika nakazuje, aby zakupić ten z niższą temperaturą. Na jakich jeździcie?:) Pacjent: WRX04. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem oryginał w gh 2.0r i tam jest 88 stopni na pewno i wymieniałem w gt 95 i sti 2002 też oryginał i tam jest 78 stopni a jeżeli ci się auto przegrzewało to porostu ci padł termostat, a i jeszcze jedno jak by wam szalały wiatraki się nie wyłączały częsty przypadek to wymieńcie czujnik temperatury tylko ten dla ecu i będzie ok

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, koziolek napisał:

W lanosie miałem termostat 88 i faktyczne temperatury podczas jazdy to 100-102°c.
Po wymianie na termostat 78°c wszystko jest jak powinno być, temperatura normalna to 90°c, w korku wskakuje na 95°c wtedy wiatraki zbijaja do 90°c.

Czegoś tu nie kumam. Czujniki mają przecież określoną temp. włączenia wentylatorów. Piszesz, że przy 95 stopniach się włączają, a wcześniej miałeś temperatury 100-102 na poprzednim termostacie. Jezdziles zatem z wlączonym wentylatorem przez większość czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...