Jump to content

KAYABA AGX a wysokie auto

Recommended Posts

Witam

Mam Imprezę sedan WRX 01', na aucie zamontowane są amortyzatory Kayaba AGX z regulacją twardości (tak na marginesie miedzy 1 a 4 poziomem nie ma w ogóle różnicy, czy ja źle kręcę tą regulacją?) oraz niebieskie dość grube sprężyny, obstawiam że H&R (na pewno nie malowany OEM bo jest twardo). Auto na oponach 225/40/18 stoi tak jak na zdjeciu. Jak dla mnie jest to taka sama wysokość jak na serii WRX którą mam po sąsiedzku do wglądu.

Minimalne obniżenie załatwiłoby sprawę, raczej myślę o samych sprężynach lub sprężynach+amor, gwintu nie potrzebuję. Czy obniżające MTS'y czy Eibachy z allegro cokolwiek posadzą na tym amortyzatorze? Auto jest w pełnym wyposażeniu, z fotelami, pełny środek, stąd dziwie się dlaczego jest taka koza.

29064176_1592759427445108_794161792216650647_o.jpg

IMG_2772.jpg

Edited by ZdanoG6

Trudno wyczuć jakie masz sprężyny ale względem nominalnego zawiasu Eibach obniża o kilka cm. Też mam Kayaba AGX i u mnie widać różnicę. 

A więc temat jest taki. Podniosłem auto, oczyściłem ile mogłem i wiem trochę więcej. Amor czerwony AGX jak widać, ale sprężyny nie są niebieskie lecz przy robieniu reperaturek poprzedni (pewnie 10-ty właściciel) tak zajeb...ał z pistoletu ciśnieniem że pomalował mi fragmenty sprężyn na niebiesko. Oczyściłem je ale na czarnej fabrycznej farbie nie mogłem znaleźć oznaczenia nigdzie na żadnej z 4 sztuk. Zdjęcia są jakie są, miałem tylko telefon, może po grubości i ilości zwoi będziecie w stanie mi powiedzieć czy to coś obniżającego czy OEM sprężyna WRX ?

20180713_131403.jpg

20180713_132814.jpg

20180713_132956.jpg

20180713_133423.jpg

57 minut temu, PrzemoST napisał:

Brak oznaczeń wskazuje na fakt seryjności sprężyn. Widzę na jednym zdjęciu czerwoną kropkę. Identycznie mam u siebie.

Na zdjęciu kropka jest na przedniej sprężynie, z tyłu ten sam temat, kropka na dolnym zwoju.

5 minut temu, DAYCO napisał:

Amor seria dlatego tak wysoko stoi załóż eibacha i będzie super

Amor seria? Skąd te meksykańskie kolory na sztycy no i regulacja na górnym mocowaniu? Są takie OEM ?

Przepraszam sprężyny seria dlatego wysoko stoi amorki kyb agx z regulacją fajny Amor i załóż do tego sprężyny Eibach i będzie super

Podziękował serdecznie. Kurcze, na forum hondy jak piszę o Civicu to jakoś tak wszyscy bez uprzejmości, a tutaj każdy chętnie odpowie, nic nie obraża. Fajnie się tutaj zadomowić :)

Eibachy !!!! Nareszcie autko będzie wyglądało jak należy.