Skocz do zawartości

Samozamykające się drzwi


remoo

Rekomendowane odpowiedzi

Drzwi w mojej Tribece (oprócz przednich pasażera) po otwarciu nie zostają otwarte tylko same się zamykają. Rozumiem że powinny zostać otwarte w dwóch położeniach: w pełni i w połowie. Czy to standardowy problem aut z ciężkimi drzwiami (w tym Tribeki)? Czy ktoś miał to samo i jakoś temu zaradził? Jest to dość kłopotliwe bo nieraz drzwi przytrzasnęły mi nogę a z tyłu wsiadają dzieci i trzeba pilnować żeby nie dostały drzwiami. Szukałem na forach USA ale ciężko nazwać ten problem po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się ma do 'Tribeki', ale problem ten występuje też w innych, szczególnie wiekowych samochodach. W mojej starej poczciwej Audi 80 zaradziłem regeneracją zawiasów w drzwiach w pierwszym lepszym warsztacie zajmującym się w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chodzi o zawiasy? Czy raczej o tzw. ogranicznik - prosty element z wyżłobieniami który wchodzi w drzwi? Wydawałoby się że właśnie ten ogranicznik odpowiada za blokowanie drzwi w odpowiedniej pozycji (po to właśnie te wyżłobienia).

 

26 minut temu, Ericsson napisał:

Nie wiem jak to się ma do 'Tribeki', ale problem ten występuje też w innych, szczególnie wiekowych samochodach. W mojej starej poczciwej Audi 80 zaradziłem regeneracją zawiasów w drzwiach w pierwszym lepszym warsztacie zajmującym się w/w.

 

A znasz taki warsztat w Krakowie (google nie pomógł)?

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 22:34, remoo napisał:

A znasz taki warsztat w Krakowie (google nie pomógł)?

 

U mnie był ten problem że drzwi opadały i się delikatnie bujały, plus samoistnie zamykały na prostym. Według powyższego to raczej kwestia ogranicznika, ale u mnie wystarczyło zmienić zawiasy ze względu na większy opór przy zamykaniu i było dobrze. Robił mi to jakiś Majster z olxa za psie pieniądze, niestety namiaru nie mam bo sprawa z przed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;

Mam podobny problem w Outbacku z 2004r. Planowałem sam rozwiązać ten problem, rozbierając tapicerkę drzwi i dobierając się do wspomnianego ogranicznika drzwi. Intuicyjnie czuję że zawiasy nie mają na to wpływu, ale nie jest to poparte żadną analizą. Może na youtube jest jakieś wideo na ten temat..? Będę śledził wątek. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...