Skocz do zawartości

Czy warto wydzielić dział z podziałem na silniki ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy Forum Techniczne z podziałem na modele.

Może warto było by dodać podforum zatytułowane "Silniki" podzielone

na poszczególne typy np

Seria EJ ( i podfora dla EJ 20 / EJ 21 ) itd potem analogicznie  FB / EZ itd...  

taki sam silnik jest często w w kilku modelach więc ułatwiłoby to poszukiwania informacji dotyczących danej jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś się nad tym zastanawiałem... ale ze względu na staż forumowy nieśmiałem zadać pytania B)

... odnalazłem gdzieś propozycje podziału na Forester SH, ...SJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piskoor napisał:

Mamy Forum Techniczne z podziałem na modele.

Może warto było by dodać podforum zatytułowane "Silniki" podzielone

na poszczególne typy np

Seria EJ ( i podfora dla EJ 20 / EJ 21 ) itd potem analogicznie  FB / EZ itd...  

taki sam silnik jest często w w kilku modelach więc ułatwiłoby to poszukiwania informacji dotyczących danej jednostki

Chodzi Ci o takie jedno podforum pt. "Silniki"? Równolegle do tych modelowych?

 

BTW przenoszę do organizacyjnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział na modele i obok na silniki tylko wprowadzi chaos i utrudni wyszukiwanie zamiast ułatwić - trzeba zdecydować, albo jedno, alb o drugie.

Ale skoro już o tym, to przydałoby się chyba wydzielić podforum LPG w Ogólnym, bo wrzucanie przez moderatorów wszystkich pytań do jednego ponad 300-stronowego "worka" nie daje szans na znalezienie tam jakiejś informacji i prowadzi tylko do wydłużania tego wątku ...i pętla się zamyka. ;)

Ja wiem, że utrzymywanie tego jednego wątku, to pewnie zasługa lobby anty-lpg :P, ale czasy paliw alternatywnych nadeszły na dobre i niedługo pewnie trzeba będzie też stworzyć (obok "kuchenek gazowych") podforum "kuchenek indukcyjnych". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kambol napisał:

Rozdział na modele i obok na silniki tylko wprowadzi chaos i utrudni wyszukiwanie zamiast ułatwić - trzeba zdecydować, albo jedno, alb o drugie.

Ale skoro już o tym, to przydałoby się chyba wydzielić podforum LPG w Ogólnym, bo wrzucanie przez moderatorów wszystkich pytań do jednego ponad 300-stronowego "worka" nie daje szans na znalezienie tam jakiejś informacji i prowadzi tylko do wydłużania tego wątku ...i pętla się zamyka. ;)

Ja wiem, że utrzymywanie tego jednego wątku, to pewnie zasługa lobby anty-lpg :P, ale czasy paliw alternatywnych nadeszły na dobre i niedługo pewnie trzeba będzie też stworzyć (obok "kuchenek gazowych") podforum "kuchenek indukcyjnych". :D

 

To samo z wątkiem olejowym  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kambol napisał:

Rozdział na modele i obok na silniki tylko wprowadzi chaos i utrudni wyszukiwanie zamiast ułatwić

Być może, z drugiej strony wątki poświęcone modelom zawierają w sobie tematy poświęcone różnym sprawom. Wątki dotyczące silników mogłyby pomóc w usystematyzowaniu problemów/pytań dotyczących konkretnego modelu silnika. Obecnie jak coś się dzieje to nie raz nie dwa trzeba szukać w 5 miejscach. 

11 godzin temu, Aga napisał:

Chodzi Ci o takie jedno podforum pt. "Silniki"? Równolegle do tych modelowych?

 

BTW przenoszę do organizacyjnego ;)

Dokładnie 

Podforum "Silniki" powiedzmy pomiędzy Ogólnym a poszczególnymi modelami aut

podzielone na kolejne podfora 

coś w tym stylu :

 

 Seria EE

-       EA61 / EA62 / EA63 / EA71 / EA81 / EA81T / EA82 / EA82T / ( jako jedno podforum )

Seria EE

-       EE20

Seria EA

-       EA61 / EA62 / EA63 / EA71 / EA81 / EA81T / EA82 / EA82T / ( jako jedno podforum )

Seria EE

 -       EE20

 

Seria EJ  ( plus podfora )

-       EJ15

-       EJ16

-       EJ18

-       EJ20

-       EJ22

-       EJ25

-       EJ30

 

Seria EL

 

Seria EN

 

Seria FA ( plus podfora )

 -       FA20D

-       FA20F

-       FA24F

Seria FB ( plus podfora )

-       FB16E

-       FB16F

-       FB20B

-       FB20D

-       FB20X

-       FB25B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piskoor napisał:

Podforum "Silniki" powiedzmy pomiędzy Ogólnym a poszczególnymi modelami aut

podzielone na kolejne podfora 

coś w tym stylu :

Podforum nie może być podzielone na podfora, w podforum mogą być zakładane wątki.

To co przedstawiłeś powyżej jest awykonalne i bezsensowne...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michał Guz napisał:

przyjemniej będzie poprawnie tagować tematy

to poszukaj czegoś po tagach :-D

15 minut temu, Aga napisał:

Podforum nie może być podzielone na podfora, w podforum mogą być zakładane wątki.

czyli może być podforum silniki z wątkami - EJ / EZ / FB

to tylko luźna propozycja... :-)  przeglądając forum często info o  jednym silniku znajduje się w 20 rożnych wątkach w różnych działach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piskoor napisał:

Seria EE

-       EA61 / EA62 / EA63 / EA71 / EA81 / EA81T / EA82 / EA82T / ( jako jedno podforum )

Seria EE

-       EE20

Seria EA

-       EA61 / EA62 / EA63 / EA71 / EA81 / EA81T / EA82 / EA82T / ( jako jedno podforum )

Seria EE

 -       EE20

 

Seria EJ  ( plus podfora )

-       EJ15

-       EJ16

-       EJ18

-       EJ20

-       EJ22

-       EJ25

-       EJ30

 

Seria EL

 

Seria EN

 

Seria FA ( plus podfora )

 -       FA20D

-       FA20F

-       FA24F

Seria FB ( plus podfora )

-       FB16E

-       FB16F

-       FB20B

-       FB20D

-       FB20X

-       FB25B

Taki podział nie funkcjonowałby w praktyce, bo (jak sądzę) przynajmniej połowa użytkowników forum nie ma pojęcia jaki konkretnie silnik mają w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze podfora na tych podworach z rozróżnieniem na osprzęty silnika żeby było jasno i przejrzyście. Ewentualnie zrobić jeszcze dalszy podział na zastosowane oleje silnikowe, w końcu może się okazać że silniki na danym oleju wykazywały te same cechy awarii, braku awarii, brania bądź nie oleju.

O i na lata produkcji jeszcze podzielmy bo też może być że niby cały czas ten sam silnik ale z danych lat produkcji i jednak jakby inny.

I na fabryki jeszcze!!

 

Byłoby tak w miarę przejrzyście i łatwo by było znaleźć info że  mój ej25 z danym osprzętem do Forestera na oleju mobil z 2005 wyprodukowany w Japonii w fabryce x:mrgreen:

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radekk napisał:

Byłoby rąk w miarę przejrzyście i łatwo by było znaleźć info że  mój ej25 z danym osprzętem do Forestera na oleju mobil z 2005 wyprodukowany w Japonii w fabryce x:mrgreen:

 

Plus kolor lakieru....

 

 

Moim zdaniem nie warto!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A fe.

Zamiast śmiać sie można spróbować wymyśleć sposob aby wilk syty i owca cala.

Np.

W temacie należy podac kod silnika. Takie okienko do wypełnienia.

"Nie wiesz gdzie on?

Sprawdź."

Do tego mozna zrobić pomoc naukową pt: "tam znajdziesz numer silnika  .jpg"

Do tego spis modeli na rynku rocznikami i dostępnymi silinkami.

Łącznie dwa posty w jednym watku no. Ogolnym technicznym.

Nie potforuf, jest łatwiejsze wyszukiwanie.

:)

Mozna tez powiedziec, ze sie nie da. I bedzie jak jest czyli ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Hasz)tagowanie, które jest dostępne na forum załatwia sprawę. Tylko trzeba z nich korzystać :coffee: Fajnie gdyby w Technicznym popularne tagi można było przy tworzeniu wątku wybrać z listy. Przykładowo "#turbo, #EJ25".

 

Ewentualnie można zastanowić się nad utworzeniem "listy wyszukiwań" po popularnych tagach, wyświetlanej gdzieś w okienku a'la "Najnowsze tematy" (patrz Twitter).

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...