Skocz do zawartości

AC i naprawa powypadkowa przy orzeczeniu szkody całkowitej


WaldekW

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: firmy ubezpieczeniowe kombinują i starają się wy-dymać poszkodowanych bo mają w tym realny interes (nie są spółką non profit). W tydzień po wypadku może Cię zacząć boleć kręgosłup, czy cokolwiek innego czego początkowo nie skojarzysz z wypadkiem. Kiedyś w odległej galaktyce kolega miał problem z ubezpieczeniem ale umówił się na rozmowę z "przełożonym" któregoś tam stopnia. Przedstawił swój punkt widzenia a "gość" dalej swoje na co kolega wyjmuje teczkę i mówi: "jechałem z żoną w ciąży" a tutaj mamy papiery od lekarzy (na kumpla i żonę) i wobec tego zgłaszam dwie szkody osobowe. Tekst gościa z ubezpieczeni go rozwalił: "po co się tak denerwować, to chyba da się załatwić". No courva! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na foto auto wygląda źle na pierwszy rzut oka ale jak dobrzy ludzie się tym zajmą to starczy kasy aby go naprawić, byle na spokojnie szukać części.

Swoją drogą wartość auta przed naprawą śmieszna, jak chciałem AC na mojego Hawka to wyliczyli wartość auta na 36tys, odpuściłem, bo stwierdziłem że szkoda płacić jak i tak mi braknie na naprawę w razie 'w'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Oktan said:

Może na foto auto wygląda źle na pierwszy rzut oka ale jak dobrzy ludzie się tym zajmą to starczy kasy aby go naprawić, byle na spokojnie szukać części.

Swoją drogą wartość auta przed naprawą śmieszna, jak chciałem AC na mojego Hawka to wyliczyli wartość auta na 36tys, odpuściłem, bo stwierdziłem że szkoda płacić jak i tak mi braknie na naprawę w razie 'w'

Pytanie teraz gdzie takich dobrych ludzi znajdę, masz kogoś godnego polecenia może ? :)

 

A z tym AC to nie jest tak, że można negocjować cenę auta przed zawarciem umowy AC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldek Woźny napisał:

A z tym AC to nie jest tak, że można negocjować cenę auta przed zawarciem umowy AC ?

Można, ale nie w drodze negocjacji. Rzeczywistą wartość pojazdu określa wycena rzeczoznawcy. To on ustala co i za ile zostało do auta zabudowane i zmodyfikowane, wydaje przy tym ekspertyzę popartą dokumentacją fotograficzną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem, ja bym nie reanimowal przy szkodzie całkowitej. Licho wie tak naprawdę jak ucierpialo auto. Sprawa przykra, ale bezpieczeństwo wazniejsze.

Za tydzień auto jedzie do mechanika i mam nadzieję po tej wizycie wiedzieć coś więcej o jego stanie technicznym. Nie ma tam jakiegoś lotu w kosmos z naprawą z mojego punktu widzenia ale jak mechanik wyceni mi naprawę na kilkanaście tysięcy to będę musiał poważnie przemyśleć kupno innego autka jak na razie o tym nie myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minutes ago, kriskristoffers said:

Zdradzisz gdzie zawozisz Legaca?

Znalazłem dawce w Krakowie i stoi u mechanika więc jadę do niego ze swoim autem na oględziny i zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.

A Ty dostałeś jakąś odpowiedź może od carf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Waldek Woźny napisał:

Za tydzień auto jedzie do mechanika i mam nadzieję po tej wizycie wiedzieć coś więcej o jego stanie technicznym. Nie ma tam jakiegoś lotu w kosmos z naprawą z mojego punktu widzenia ale jak mechanik wyceni mi naprawę na kilkanaście tysięcy to będę musiał poważnie przemyśleć kupno innego autkaemoji45.png jak na razie o tym nie myślę...

Jeśli podłużnice nie ucierpiały to warto naprawiać. Po zdjęciach wbrew pozorom nie wygląda jakoś groźnie.

Poduchy strzeliły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, dr.elich said:

Jeśli podłużnice nie ucierpiały to warto naprawiać. Po zdjęciach wbrew pozorom nie wygląda jakoś groźnie.

Poduchy strzeliły?

 

Podłużnice są proste, jedynie wzmocnienie czołowe do wymiany i przednia belka może być do naprostowania / wymiany. Poduszki nie wystrzeliły więc środek teoretycznie nie będzie miał nic do roboty. Jedynie drzwi będę przekładał od dawcy no to wiadomo, wtedy wszystko trzeba będzie rozebrać do tej akcji ale z tym sobie sam poradze juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...