Skocz do zawartości

2.0 dohc ej204 trzęsie na wolnych szarpie podczas przyspieszania


krzysiekjab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję pomocy 

 

Pacjent 200tys nalotu . 

Na wolnych obrotach trzęsie z tego co sprawdziłem obroty wachają się 690-740

 Oraz podczas przyspieszania czuć szarpanie do 2.5/3tys  

Błędów brak jako takich jeszcze spróbuję laptopem z lepszym programem się połączyc .

Wymienione świece bo w książce było wspomniane o nich dawno temu. O zaworach to już w ogóle.

Pytania 

Moga  być przyczyną cewki ?

Brudny dolot ? Bo przepustnica była tragiczna  

Zawory ?

Coś jeszcze ?

 

Z tymi zaworami ma ktoś.jakies manuale  do tego tylko konkretnie do tego auta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyczyściłeś przepustnicę? Jeśli tak to reszta dolotu nie musi być super czysta. Zacząłbym od zaworów, na pewno trzeba je przynajmniej sprawdzić jeśli nie wiesz kiedy było to robione. Ja u siebie na gazie reguluję co 50.000, zazwyczaj wydechowe trzeba podkręcić koło 0.03 - 0.05mm i to mu wyraźnie pomaga. W drugiej kolejności przewody zapłonowe. Na cewki stawiałbym na końcu.

A, no i przepływomierz jeśli masz. U mnie nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, WOJO napisał:

Hemoroidy też tak trafnie leczysz zdalnie? :D

 Haha :d hmm właśnie  wyczyściłem przepływie robię adaptacje no tak jak by troszki pomaga  trochę mniej czuć chyba albo za długo siedzę w aucie :p  ale to nie jest to chyba ... Nie siedziałem w innym subaraku ..

 Podpinalem tylko ten czytnik z telelfonem co się łączy spróbuję jeszcze odpalić laptopa z programem .. zobaczy się

 

 

Ktoś podpowie jak sprawdzać luzy ? Doczytałem że można bez wyjmowania z samochodu silnika 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 10:15, krzysiekjab napisał:

Ktoś podpowie jak sprawdzać luzy ? Doczytałem że można bez wyjmowania z samochodu silnika 

 

Trzeba zdjąć pokrywy zaworów. Żeby był łatwiejszy dostęp trzeba sobie zdemontować to co tam siedzi wokół - zbiornik płynu do spryskiwaczy i akumulator po lewej, puszkę rezonansową i dolot po prawej. Co dalej, to już musi się wypowiedzieć ktoś kto ma DOHC. U mnie w SOHC zdejmuje się mała pokrywę rozrządu z lewej strony, ustawia koło wałka rozrządu strzałką do góry i sprawdza szczelinomierzem luz zaworowy na 3 cylindrze (luz pomiędzy krzywką wałka a trzonkiem zaworu). Następnie przekręca kółko rozrządu o 90 stopni i sprawdza na kolejnym cylindrze. U Ciebie pewnie jest podobnie, ale mogę tylko zgadywać. W każdym razie, jeśli masz trochę pojęcia technicznego to jest to wykonalne samemu. Z narzędzi potrzebujesz klucze nasadowe 10, 12 i 14 i szczelinomierz obsługujący wymiary 0,20 i 0,25mm. Ale wymiana już może w DOHC nie być taka prosta.

 

Aha, i po tej operacji dobrze jest założyć nowe uszczelki pokryw zaworów i świec - w SOHC to koszt 160zl za oryginały. Zamienników się nie opłaca bo prędzej czy później będzie cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojo,  nie wiem co jest dobre na hemoroidy :) i na razie nie muszę się tym martwić, miałem podobne objawy, tez nie działo się nic i nagle takie objawy po wymianie świec. Okazało się,  że jedna z cewek po prostu miała przebicie. Po prostu spuchła a po odkręceniu jej pękła izolacja (malutkie pęknięcie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RafcioL27 napisał:

Wojo,  nie wiem co jest dobre na hemoroidy :) i na razie nie muszę się tym martwić, miałem podobne objawy, tez nie działo się nic i nagle takie objawy po wymianie świec. Okazało się,  że jedna z cewek po prostu miała przebicie. Po prostu spuchła a po odkręceniu jej pękła izolacja (malutkie pęknięcie).

 

Jak u Ciebie uszkodzona była cewka, nie znaczy to, że wszyscy z podobnymi objawami mają "Ewidentnie cewka zapłonowa". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...