Skocz do zawartości

XV 2.0 MY 18 - poniesiene mocy silnika


MaMis

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie zacząć nowy temat. Jeśli z czapy prosze śmiało zamykać :)

Ostatnio widziałem na Allegro chip podnoszący moc silnika wpinany w gniazdo OBD. Nie bardzo wieżę w takie wynalazki ale mogę sie mylić. Macie jakieś doświadczenia z takim sprzętem? Jakoś szczególnie nie ubolewam z braku mocy ale dodatkowe 10-20 km byłoby ideałem. Wiem ze dodatkowe 20 km może być trudno osiągalne wiec może jest wykonalny montaz mechanicznego turbo? 

 

https://allegro.pl/chip-tuning-subaru-forester-2-0-2-0i-2-0t-2-5-x-xt-i7063462366.html#thumb/2

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaMis napisał:

Nie bardzo wieżę w takie wynalazki ale mogę sie mylić

nie mylisz się. To absolutnie nic nie da. Podnoszenie szmocy chipem w silnikach atmosferycznych ( bez turbo) jest nie realne. Natomiast w przypadku aut z turbinką jest jak najbardziej skuteczne. W silniku atmosferycznym bez worka pieniędzy nie podniesiesz mocy. W takim silniku aby przybyło parę koni trzeba zmienić i policzyć dolot, cały układ wydechowy , wypolerować to i owo, zmienić wałki, wystroić to a i tak taki silnik nie będzie nadał się na ulice bo moc będzie przy czerwonym polu a na dole i w środku obrotów nie będzie nic :)

Jeżeli chcesz się bawić w tuningi to tylko turbo albo civic z motorem K20 ( type R)

temat bedzie zapewne powracał w każdym modelu bo Subaru nie dało użytkownikom wyboru oprócz 1.6 a marka ma jakies tam "sportowe" korzenie. Do tjunów trzeba było brać kuraka 1,5tsi to byś coś tam bez problemów wymodził

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aflinta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...