Skocz do zawartości

EURO 6c


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Czy jest znana oficjalna lista modeli i wersji silnikowych, które będą w sprzedaży po wakacjach? - tam gdzie kupujący będzie pierwszym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jak ogólnie wiadomo nie będzie już STI & Forestera XT. O ile jednak wszystkie STI są już sprzedane ( może któryś dealer jeszcze coś ma ), o tyle dla FXT będziemy składali wniosek o derogację ( czyli nowe powinny być jeszcze dostępne po wakacjach ). Powyższe jest jednak uzależnione od tempa sprzedaży, więc nie mogę gwarantować że jeszcze będą dostępne ( choć uwzględniając nasze większe zamówienie dokonane w kontekście zaistniałej sytuacji zakładam że tak ).

Przerwa ( różnej długości ) będzie dotyczyła XV/Imprezy 2.0 oraz Levorga.

Forester N/A wróci po krótkiej ( ok 2 miesiące ) przerwie.

 

W przeciwieństwie do firm, które za względu na nadmierny magazyn prowadzą ( czy też będą prowadziły ) mniej czy bardziej intensywną wyprzedaż ( czy też akcję rejestracji samochodów w sierpniu ) nie będziemy prowadzili takich działań ( może pojawią się pojedyncze przypadki w dealerstwach, lecz jeżeli nawet, to na minimalną skalę ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dyrekcja napisał:

Przerwa ( różnej długości ) będzie dotyczyła XV/Imprezy 2.0 oraz Levorga.

 

 

A jak długo na XV?

Czy może są już pozamawiane XV 1.6? Czy są klienci na ten silnik, bo ja czekam na polski test (29.06.) i prawie jestem zdecydowany. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
9 minut temu, Tomx Mass napisał:

Czy może są już pozamawiane XV 1.6?

Tak, XV 1.6 są już zamówione i w drodze do Europy. Pierwsze powinny jeszcze w lipcu dotrzeć do dealerów.

Sadząc po sygnałach od naszych dealerów zainteresowanie klientów jest dość duże.

jako ciekawostka z cytowanego powyżej fleet testu - niektórzy testerzy monitowali, że przy wyższych prędkościach samochód jak na 156 koni mechanicznych nie jest specjalnie dynamiczny. Wyjaśnienie, że jest to wersja 1.6 ( mamy jeden egzemplarz i właśnie ten był testowany) powodowało .... lekkie zdziwienie :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dyrekcja napisał:

jako ciekawostka z cytowanego powyżej fleet testu - niektórzy testerzy monitowali, że przy wyższych prędkościach samochód jak na 156 koni mechanicznych nie jest specjalnie dynamiczny. Wyjaśnienie, że jest to wersja 1.6 ( mamy jeden egzemplarz i właśnie ten był testowany) powodowało .... lekkie zdziwienie :)

no to raczej jeden będzie mój:), domyślam się, że to ten jedyny egzemplarz "wymęczył" też Pan Maciej P. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
23 godziny temu, Tomx Mass napisał:

Zasłyszałem, że pod koniec czerwca maja być w ofercie czujniki parkowania zintegrowane z animacją na zegarach oraz elektryczna klapa?

Elektrycznie otwierana klapa już przetestowana ( z wynikiem pozytywnym ) i jest OK na wprowadzenie do oferty. O czujnikach niestety nic nie wiem - jako że jestem w podróży mogę się dowiedzieć dopiero s poniedziałek.

 

19 godzin temu, Tiger napisał:

Czy będą w ogóle jeszcze dostępne silniki typu "diesel"?

Aktualnie nie ma takich planów.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 3.07.2018 o 23:13, Tomx Mass napisał:

czy dealerzy będą dysponować testówkami XV 1.6

Tak. Powinny być w sierpniu ( miał być lipiec, ale nastąpiło małe opóźnienie )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Tak. Powinny być w sierpniu ( miał być lipiec, ale nastąpiło małe opóźnienie )

 

Pozdrowienia

 

Gdzie można się zapisać na jazdę automatem? Może być Kraków albo Wrszawa. Dobrze jeśli w sobotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lojszczyk napisał:

 

Gdzie można się zapisać na jazdę automatem? Może być Kraków albo Wrszawa. Dobrze jeśli w sobotę

Dyrekcja nie umówi Cię na jazdę próbną. Musisz sam się pofatygować. Telefony do wszystkich ASO znajdziesz raczej bez problemu :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Aga napisał:

Dyrekcja nie umówi Cię na jazdę próbną. Musisz sam się pofatygować. Telefony do wszystkich ASO znajdziesz raczej bez problemu :)

 

 Myślałem, że może być tylko kilka demo na kraj. Muszę zmobilizować swoją "księgową"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2018 o 13:25, Dyrekcja napisał:

 

Przerwa ( różnej długości ) będzie dotyczyła XV/Imprezy 2.0 oraz Levorga.

Forester N/A wróci po krótkiej ( ok 2 miesiące ) przerwie.

 

 

 

pytanie do Szanownej Dyrekcji. @Dyrekcja

 

zakupilem impreze 2.0 bez turbo my18 w listopadzie z tego co widze na oficjalnej stronie subaru jest jako euro6C czyv sa wprowadzane jakies modyfikacje w stosunku do mojego, ze znika na pewien czas z oferty ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Cały problem polega na tym, że do systemu pomiarów ( nie mówiąc już o zmianie na cykl WLTP ) dołączono RDE.

Wyniki tego ostatniego mogą się znacznie różnić zależnie od pogody, wybranej trasy, temperamentu kierowcy testowego itp.

W rezultacie zaistniało ryzyko, że samochody ( spełniające Euro 6c w/g WLTP ) mogą "paść" na RDE ).

Nie pewność, ale ryzyko.

Ryzyko, na które Subaru zdecydowanie nie chce sobie pozwolić.

Stąd istotnie będą w samochodzie jakieś zmiany, zanim powróci do sprzedaży ( ale to dopiero kiedyś w 2019 roku ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dyrekcja napisał:

Cały problem polega na tym, że do systemu pomiarów ( nie mówiąc już o zmianie na cykl WLTP ) dołączono RDE.

Czytając posty powyżej, rozumiem że Outbacka to nie dotyczy i będzie dostępny na bieżąco bez żadnych przerw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...