Skocz do zawartości

Wiązka haka holowniczego do przewozu rowerów 7 czy 13 pin?


pajac_am

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem auto z hakiem juz wbitym w dowód, ale fizycznie haka nie bylo.

Teraz sam hak mam juz zamontowany, ale pytanko jak wyglada sprawa z oswietleniem bagaznika rowerowego?

Musze miec swiatlo wsteczne i przeciwmgielne, czyli wiazke 13 pin, czy 7 pin wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 7. 

Ale jak zakładasz nowa wiazkę to ja bym założył 13. 

Nie wiadomo jak bedzie dalej z przepisami a zawsze lepiej miec więcej jak mniej ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Dziedzic dziekuje za wyczerpujaca odpowiedź ;)

Ale tak na powaznie, jak to wyglada w swietle przepisów na dzien dzisiejszy, bo czytalem rozne wypowiedzi i cytaty z kodeksu, ale informacje sa sprzeczne i nie wiem czy aktualne.

@Teddy26 sama wiazka to nie problem, bo kupilem 7 pin za 25 zl, a przy haku, ktory kupilem jako uzywany mam gniazdo 13 pin z kawalkiem kabla.

Wiekszy dylemat mam z tym jaka listwe owsietleniowa kupic, bo wiazke zawsze moge porzezbic bez kosztow.

Listwe 7 pin moge miec za 50 zl, a 13 pin za 200 zl i tu mam zagwozdke, bo 150 zl roznicy to 3 karnety na wyciag :p

 

Poza tym, czy orientuje sie ktos jak sprawa legalnosci uzytkowania listwy bez wstecznego i przeciwmgielnego, wyglada poza granicami naszego pieknego kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pajac_am napisał:

@Pan Dziedzic dziekuje za wyczerpujaca odpowiedź ;)

Ale tak na powaznie, jak to wyglada w swietle przepisów na dzien dzisiejszy, bo czytalem rozne wypowiedzi i cytaty z kodeksu, ale informacje sa sprzeczne i nie wiem czy aktualne.

@Teddy26 sama wiazka to nie problem, bo kupilem 7 pin za 25 zl, a przy haku, ktory kupilem jako uzywany mam gniazdo 13 pin z kawalkiem kabla.

Wiekszy dylemat mam z tym jaka listwe owsietleniowa kupic, bo wiazke zawsze moge porzezbic bez kosztow.

Listwe 7 pin moge miec za 50 zl, a 13 pin za 200 zl i tu mam zagwozdke, bo 150 zl roznicy to 3 karnety na wyciag :p

 

Poza tym, czy orientuje sie ktos jak sprawa legalnosci uzytkowania listwy bez wstecznego i przeciwmgielnego, wyglada poza granicami naszego pieknego kraju?

Jak masz zamiar ciągać przyczepę kempingową, to zakładaj wiązkę i gniazdo 13 pinową. W każdym innym wypadku wystarczy 7 pinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem do OBK hak od „zera” i brałem od razu wiązkę 13pinową (jest droższa ale bardziej uniwersalna) i wożę w bagażniku adapter z 13 na 7 . Moim zdaniem przejscie z 13 na 7 jest bardziej „legalne” niż z 7 na 13.

Z tego co sam sprawdzalem to wszystkie platformy na rowery od Thule sa na 13 pinów

 

a7b04bc587942768820598e25ce40552.jpg

 

Tak to wygląda u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎24 o 10:41, pajac_am napisał:

@Pan Dziedzic dziekuje za wyczerpujaca odpowiedź ;)

Ale tak na powaznie, jak to wyglada w swietle przepisów na dzien dzisiejszy, bo czytalem rozne wypowiedzi i cytaty z kodeksu, ale informacje sa sprzeczne i nie wiem czy aktualne.

@Teddy26 sama wiazka to nie problem, bo kupilem 7 pin za 25 zl, a przy haku, ktory kupilem jako uzywany mam gniazdo 13 pin z kawalkiem kabla.

Wiekszy dylemat mam z tym jaka listwe owsietleniowa kupic, bo wiazke zawsze moge porzezbic bez kosztow.

Listwe 7 pin moge miec za 50 zl, a 13 pin za 200 zl i tu mam zagwozdke, bo 150 zl roznicy to 3 karnety na wyciag :p

 

Poza tym, czy orientuje sie ktos jak sprawa legalnosci uzytkowania listwy bez wstecznego i przeciwmgielnego, wyglada poza granicami naszego pieknego kraju?

 

Bagażnik rowerowy jest traktowany jako przedłużenie pojazdu (dlatego można już mieć nań 3 tablicę rejestracyjną) i musi mieć takie oświetlenie jak samochód, czyli wsteczny obowiązkowy. To daje tylko wiązka 13 pin.

Może i 150 zł to 3 karnety, ale  ile mandatów jak się trafi skrupulatny policjant? :)

Zatem wiązka 13 pin, listwa 13 pin i ewentualnie przejściówka na 7 pin do holowania starych przyczep, jeśli masz taka potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marcin M napisał:

 

Bagażnik rowerowy jest traktowany jako przedłużenie pojazdu (dlatego można już mieć nań 3 tablicę rejestracyjną) i musi mieć takie oświetlenie jak samochód, czyli wsteczny obowiązkowy. To daje tylko wiązka 13 pin.

Może i 150 zł to 3 karnety, ale  ile mandatów jak się trafi skrupulatny policjant? :)

Zatem wiązka 13 pin, listwa 13 pin i ewentualnie przejściówka na 7 pin do holowania starych przyczep, jeśli masz taka potrzebę.

Ciekawe, co piszesz. Ostatnio na przeglądzie przedyskutowałem z diagnostą ten temat, podpierając się aktualną ustawą i nie odkryłem takich rewelacji.

Który to policjant jest taki "uczony w prawie"?

Może ten sam, który zabrania pojazdom elektrycznym jeździć po buspasach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...