Jump to content

Zsunął się pasek klinowy WRX MY06

Recommended Posts

Dzisiaj sobota i brak dostępu do mechanika, więc pytanie i prośba do Was. Czy jest możliwość samodzielnego nasunięcia paska klinowego? Awaria jak na zdjęciu:

IMG_20180623_175752.jpg

IMG_20180623_175815.jpg

Jak pasek jest cały to wystarczy poluzować napinacz, poprawić pasek i naciągnąć. 

Luzujesz śrubę oznaczoną czerwoną strzałką a później odkręcasz tą niebieska do momentu aż pasek będzie można założyć. 

klima.jpg.3219c3c949cffdc17184fb6ff72442fd.jpg

Już rozmawiałem z mechanikiem. Możliwe że po trzech latach od wymiany znowu rozwulkaniziwało się koło pasowe i stąd zsunięcie obu pasków. Pasek A/C ma 3 lata, ten drugi 5 lat.

Już rozmawiałem z mechanikiem. Możliwe że po trzech latach od wymiany znowu rozwulkaniziwało się koło pasowe i stąd zsunięcie obu pasków. Pasek A/C ma 3 lata, ten drugi 5 lat.
Jak ci się koło pasowe rozwulkanizowało to raczej nie powinieneś z tym jeździć, bo może narobić szkód jak ci zejdzie z wału

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Potwierdzone. Padło koło pasowe, chociaż ósemkuje minimalnie. Dziwne, że po trzech latach od jego wymiany (45tys. Km) zdarzyła się ta sama awaria. Część OEM... Jutro zobaczę czy luz jest na tyle duży, że nie przejadę tych 7 km do mechanika i trzeba będzie zamówić lawetę...

Koło pasowe tylko lekko ósemkuje, nie ma wyczuwalnego luzu. Myślicie, że mimo wszystko brać lawetę, czy jednak da radę dojechać do mechanika na jednym pasku?

Nie ryzykowałem jednak i odwiozłem auto na lawecie. Przy okazji pełen okresowy przegląd.

Edited by sebachon