Skocz do zawartości

nowe regulacje odnośnie spalin


kubanow

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś potwierdzone info odnośnie nowych regulacji spalin?

 

Podobno od września wchodzą jakieś nowe przepisy homologowania aut i obecne wszystkie wyprodukowane samochody dilerzy muszą albo sprzedać albo zarejestrować na siebie do końca sierpnia żeby można było je w ogóle sprzedać

 

Jeśli to jest prawda to mogą za chwilę wjechać jakieś grube promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, subleo napisał:

Należy raczej się spodziewać, że po wprowadzeniu EURO 6c (01/09/2018) a szczególnie EURO 6d (01/09/2019) samochody podrożeją.

Skąd ten wniosek? Modele które nie będą miały homologacji znikną z rynku - jak na przykład XT.

Czy przy wejściu każdej nowej regulacji modele stawały się droższe przez samą nową homologację? przyznam że nie zauważyłem, chyba, że wiązało się to ze skomplikowaniem konstrukcji silnika (DPF itp).

Tym czasem na rynek wszedł Grand Cherokee TarackHawk z 707 kucami

 

12 godzin temu, kubanow napisał:

Jeśli to jest prawda to mogą za chwilę wjechać jakieś grube promocje

Całkiem możliwe

12 godzin temu, aflinta napisał:

Na co? 

Na auta z którymi dealer nie chce wziąć ślubu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał:

Tymczasem na rynek wszedł Grand Cherokee TrackHawk z 707 kucami

Super, a ile sobie życzą, bo konfigurator na stronie dalej milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Guliwer napisał:

Super, a ile sobie życzą, bo konfigurator na stronie dalej milczy

Nie chodzi mi o cenę. Ten model nie podrożał, bo wcześniej nie istniał. 

Podałem przykład ekstremalnie silnego auta które spełnia normy w przeciwieństwie do Foresterka XT, czy wolnego ssaka niemal pięciokrotnie słabszego.

Samochody oferowane wcześniej nie staną się droższe jeśli nie skomplikuje się konstrukcja.

28 minut temu, Guliwer napisał:

a ile sobie życzą

W salonie są więc wystarczy zapytać, mnie akurat interesuje inny model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mechanik napisał:

Podałem przykład ekstremalnie silnego auta które spełnia normy w przeciwieństwie do Foresterka XT, czy wolnego ssaka niemal pięciokrotnie słabszego.

Normy czego? Emisja cząsteczek stałych go nie dotyczy bo nie ma bezpośredniego wtrysku paliwa. Emisja flotowa też go nie wzrusza przy skali sprzedaży małych autek przez Fiata. 

4 godziny temu, mechanik napisał:

Samochody oferowane wcześniej nie staną się droższe jeśli nie skomplikuje się konstrukcja.

Skomplikuje się, bo auta z bezpośrednim wtryskiem będą musiały dostać w znakomitej większości wypadków dodatkowo filtr GPF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mechanik napisał:
19 godzin temu, subleo napisał:

Należy raczej się spodziewać, że po wprowadzeniu EURO 6c (01/09/2018) a szczególnie EURO 6d (01/09/2019) samochody podrożeją.

Skąd ten wniosek? Modele które nie będą miały homologacji znikną z rynku - jak na przykład XT.

Czy przy wejściu każdej nowej regulacji modele stawały się droższe przez samą nową homologację? przyznam że nie zauważyłem, chyba, że wiązało się to ze skomplikowaniem konstrukcji silnika (DPF itp).

do tej pory w autach zasilanych Pb aby auto spełniało nową normę producenci radzili sobie dostosowując soft silnika, zalewając do testów oleje typu 0w20 itp itd. Niestety normy są coraz ostrzejsze i w chwili obecnej żeby auto zasilane Pb je mogło spełnić będzie musiało być wyposażone dodatkowo w filtr cząsteczek stałych jak w dieslu. A to są jednak dodatkowe koszta i to nie małe - wystarczy sobie sprawdzić ile kosztuje taki nowy filtr do diesla. Wiec imo nie ma bata będzie tylko drożej w eksploatacji również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była tu rozmowa na temat Kii Stingera jako zastępstwo STI i przypadkiem wczoraj z ciekawości zajrzałem na ich stronę i widzę cennik 2018 i 2019, w 2019 silniki o niższej mocy, zatem domyślam się dostosowane do nowych norm z GPFem i cena również wyższa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

eeech, bez sensu to wszytsko... na srodowisko to nijak nie wplynie, tylko dodatkowe koszta / niedougodnienia dla ludzi...

jak to nie wpłynie, trzeba więcej gotówki, zatem trzeba wydrukować owe pieniądze, kolejne drzewa ściąć, itd. ma to spore znaczenie na środowisko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

eeech, bez sensu to wszytsko... na srodowisko to nijak nie wplynie, tylko dodatkowe koszta / niedougodnienia dla ludzi...

Dokładnie przez to koniec produkcji M3 , Audi S4 ma byc w TDI paranoja bo i tak nic to nie zmieni jedynie ceny zwłaszcza tam gdzie cło wyliczane jest od CO2 i NOx 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 20:48, kubanow napisał:

Jeśli to jest prawda to mogą za chwilę wjechać jakieś grube promocje

W WV duży rabat na benzyny 16 tyś a na diesla nawet 22 tyś. Tylko do końca czerwca. Zatem czasu na zakupy zostalo niewiele:D Byłem oglądać Arteona. Z zewnątrz bardzo ładny. Gorzej ze środkiem. Trzeba bedzie poczekać na FL;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jozef1972 napisał:

W WV duży rabat na benzyny 16 tyś a na diesla nawet 22 tyś. Tylko do końca czerwca. Zatem czasu na zakupy zostalo niewiele:D Byłem oglądać Arteona. Z zewnątrz bardzo ładny. Gorzej ze środkiem. Trzeba bedzie poczekać na FL;)

 

na otomoto dla pasata rabaty są średnio na poziomie ~20kpln dla benzyny, a czasami dochodzą nawet do większych wartości

zobaczymy co będzie w lipcu bo nie wiadomo czy będzie gorzej

(też przez chwilę myślałem nad takim paskiem choć nie podoba mi się on wcale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na ten moment wygląda to tak

na passata można dostać rabat do ~20%, przy czym większy rabat wchodzi na ropniaki, na auta z rocznika 18 i z 17

mesiek też daje 20% na niektóre modele (ja pytałem o C klase), też mają roczniki 18 i 17

alfa na giulie daje 20-25% ale roczniki mają 2017 a nawet 2016

innych marek nie sprawdzałem

 

wszystkie te info uzyskałem telefonicznie więc na miejscu może być więcej

za jakieś 2 tygodnie zrobię wycieczkę po paru salonach, zobaczymy co będzie wtedy szło ugrać

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się troche Seatowi przyglądałem. I Cupry zamawiac tak średnio chcą.. bo czas oczekiwania długi, cena w góra.. a nowe auta beda miały 290 zamiast 300 konii.

Edytowane przez mar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...