Skocz do zawartości

XV II -pierwsza wyniana oleju


MaMis

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, MaMis napisał:

Tak na spokojnie myśle sobie ze 500 czy 550 to chora cena jak za olej i filtr + robocizna.

wchodzi niecałe 5 litrów , eneos czy inny 5w30 około 30zł/litr , oem filtr 40 pln /szt... Czas potrzebny na wymianę max 30 min.

 Imo niewłaściwa polityka serwisu działająca tylko na jego niekorzyść - ale skoro znajdują się chętni to czemu nie :)

Na miejscu właściciela serwisu szedłbym "na grubo" i za wymianę oleju kosił z  1k pln - i tak znajdą się chętni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaMis napisał:

A gdzie można za taka kasę wymienić olej? 

 

14 godzin temu, GREGG napisał:

Pewnie w Mikołowie kolega był - z Gdańska trochę daleko :lol:

 

Tak, dokładnie, w Mikołowie. W Katowicach też mówili o sumie około 550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał:

 

Jak się skończy płyn do spryskiwaczy to też jedziesz wymienić w ASO? ;) :lol:

Hmmm jednak olej ma istotny wpływ na żywotność silnika czy nie? Jeśli dla ciebie olej ma takie same znaczenie co płyn do spryskiwaczy można zalać silnik płynem- będzie jeszcze tanie :)

3 minuty temu, kokos napisał:

Zawsze można przyjechać do serwisu z własnym olejem, co nie powoduje utraty gwarancji

Good idea. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaMis napisał:

Hmmm jednak olej ma istotny wpływ na żywotność silnika czy nie? Jeśli dla ciebie olej ma takie same znaczenie co płyn do spryskiwaczy można zalać silnik płynem- będzie jeszcze tanie :)

 

Nie zrozumiałeś, o co mi chodziło... Nie ma co ciągnąć tego dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaMis napisał:

Hmmm jednak olej ma istotny wpływ na żywotność silnika czy nie? Jeśli dla ciebie olej ma takie same znaczenie co płyn do spryskiwaczy można zalać silnik płynem- będzie jeszcze tanie :)

czyli jeżeli twoje Subaru zawoła o dolewkę oleju - co może się zdarzyć bo niektóre Subarki lubią sobie "popić" to rozumiem że zamiast zatrzymać się na najbliżej stacji benzynowej w celu zakupu litra 5w30 i wlania będziesz się tłukł do ASO po dolewkę ? :)

Zacznijmy od tego że wymiana oleju po 3 czy 5 k km nie jest obowiązkowa, nawet nie jest rekomendowana więc przepłacanie za coś co kompletnie nic nie daje jest hmm niech każdy sobie sam dopowie. Obowiązkowym warunkiem zachowania gwarancji są coroczne przeglądy i tyle .

3 godziny temu, moominko napisał:

Ano, dokładnie :) muszę ogarnąć fotki z tel żony, bo fajne foto ma, piętnastka od dołu, całkiem naked (18+) ;) 

dawaj pooglądamy sobie :wrrum:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Zacznijmy od tego że wymiana oleju po 3 czy 5 k km nie jest obowiązkowa, nawet nie jest rekomendowana więc przepłacanie za coś co kompletnie nic nie daje jest hmm niech każdy sobie sam dopowie.

No właśnie. Dla świętego spokoju wymieniłem, ale teraz zastanawiam się po co :wacko: Rok, do pierwszego przeglądu można było spokojnie przebujać się na tym 0w20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

Rok, do pierwszego przeglądu można było spokojnie przebujać się na tym 0w20

Rok? Nie u mnie, ledwo 2 miesiące a tu już 5.5k nastukane, w takim tempie przegląd za 4, maks 5 miesięcy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, GREGG napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś ;)

 

Teoretycznie odpowiedziałem, ale w praktyce samopoczucie wcale mi się nie poprawiło :biglol:

 

43 minuty temu, moominko napisał:

Rok? Nie u mnie, ledwo 2 miesiące a tu już 5.5k nastukane, w takim tempie przegląd za 4, maks 5 miesięcy ;) 

 

Noo rok. Jak będę w przyszłości sprzedawał, to przebieg będzie z cyklu „ze świecą szukać” :biglol: No chyba, że użycie dramatycznie wzrośnie w wyniku niespodziewanych okoliczności...

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karas napisał:

wymiana oleju po 3 czy 5 k km nie jest obowiązkowa, nawet nie jest rekomendowana więc przepłacanie za coś co kompletnie nic nie daje jest hmm niech każdy sobie sam dopowie.

Możecie nie zgodzić się z moją opinią, ale uważam, że warto szybciej pozbyć się drobin metalu pochodzących z dotarcia niż kisić je w obiegu do pierwszego przeglądu. 

Powiecie, że technologia poszła do przodu, dzisiejszych silników nie dociera się tak jak kiedyś, albo że filtr jest po to aby wyłapać wszystko z oleju.... a ja Wam na to odpowiem, że wymiana oleju po dotarciu może pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi ;)

W każdym razie ja wymieniam. Stać mnie było na auto za ponad 100K, to nie będę mu żałował :) 

 

PS: A bezcenny jest nie tylko spokój, ale i czyste sumienie ;)

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

czyli jeżeli twoje Subaru zawoła o dolewkę oleju - co może się zdarzyć bo niektóre Subarki lubią sobie "popić" to rozumiem że zamiast zatrzymać się na najbliżej stacji benzynowej w celu zakupu litra 5w30 i wlania będziesz się tłukł do ASO po dolewkę ? :)

Taki małe ASO na te okoliczność wożę w bagażniku. Litrowa buteleczka w ładnym opakowaniu na zamek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony na Eneos 5W30 'Premium Hyper' przy przebiegu 3430 km. 

Wg serwisu nowa wersja silnika 2.0 mieści 5 litrów, więc poszła cała bańka. 

Poziom oleju jest 1,5 cm  ponad górną kropką na bagnecie - co sądzicie, czy taki nadmiar nie zaszkodzi silnikowi ? 

Proszę @DZIAŁ TECHNICZNY i @Dyrekcja o rozstrzygającą opinię IMG_20180904_160258.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blixten napisał:

Poziom oleju jest 1,5 cm  ponad górną kropką na bagnecie - co sądzicie, czy taki nadmiar nie zaszkodzi silnikowi ?

 

Nie ma się co przejmować, taka ilość nadmiarowa nie zaszkodzi 

Oczywiście znajdziesz tu sporo osób, które uznałyby to za świętokradztwo i kazały lecieć do auta z odsysarką ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...