Skocz do zawartości

XV II -pierwsza wyniana oleju


MaMis

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat ponieważ wszystkie informacje dot XV II są  praktycznie w 1 wątku który rośnie każdego dnia. Nawigacja po różnych tematach staje sie uciążliwa. Oczywiście ostatecznie decyduje mod team:)

 

Chciałem prosić was o opinie na temat 1 wymiany ojelu po 4-5 tys km. Domyślam sie ze temat rzeka podobny do tych o wyższości diesla na benzyna i odwrotnie ale spróbujmy. 

 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i Foresterze, którego miałem wymieniłem olej po ~2000km, tankuję 98 i opłacam ISR. To wszystko działa na mnie kojąco ;)

Po prostu (zdaniem wielu naiwnie) wierzę w sens tych działań :)

Edytowane przez Michał Krupa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał Krupa napisał:

Tak jak i Foresterze, którego miałem wymieniłem olej po ~2000km, tankuję 98 i opłacam ISR. To wszystko działa na mnie kojąco ;)

Po prostu (zdaniem wielu naiwnie) wierzę w sens tych działań :)

Jeżeli już, to rozważ dłuższy przebieg do wymiany (5 czy  6 tys.). Masz zalany silnik fabrycznie dobrym Eneosem, co prawda 0W-20, i  zapewne nie będziesz upalał na dotarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienię po 5kkm. Wiele to nie kosztuje, a na pewno nie zaszkodzi. Poza starymi argumentami dochodzi kwestia, że teraz zalewają fabrycznie 0W20. Nie jestem przekonany, że "ekologiczne" rozwiązania wpływają korzystnie na eksploatację silnika  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

Ja wymienię po 5kkm. Wiele to nie kosztuje, a na pewno nie zaszkodzi. Poza starymi argumentami dochodzi kwestia, że teraz zalewają fabrycznie 0W20. Nie jestem przekonany, że "ekologiczne" rozwiązania wpływają korzystnie na eksploatację silnika  

Znajomy ma Mazdę 6  benzyna 2.0 na gwarancji i nie ma opcji - na przeglądzie leją 0w-20, bo tylko taki producent dopuszcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że sam myślałem nad założeniem takiego tematu.

Co do mnie planuję na 100% wymianę oleju między 3-5kkm, ale tu bardziej pewnie będzie się rozchodzić o tzw spokój ducha niż rzeczywiste potrzeby ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FanSub napisał:

Znajomy ma Mazdę 6  benzyna 2.0 na gwarancji i nie ma opcji - na przeglądzie leją 0w-20, bo tylko taki producent dopuszcza 

Brat zakupił niedawno Mazdę i dostał propozycję wymiany na 5w30, podobnie jak w Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem po 1500 km, tak zalecili przy zakupie u dealera.

Kwestia czy po 1kkm, 5kkm czy dopiero po 15 kkm jest sprawą kompletnie indywidualną IMHO i bardziej ma przynieść ukojenie duszy dopiero co wymęczonej sporym wydatkiem ;) 

W poprzednim samochodzie tego nie zrobiłem (i wymieniałem olej wg wskazań komputera czyli między 20 a 30 kkm) i do 150 kkm silnik nie sprawiał najmniejszych problemów, oleju nie biorąc ponadnormatywnie - wtedy z kolei przy zakupie powiedzieli mi, że wymieniać nie trzeba.

Mówiąc krótko, grzecznie stosuję się do tego, co mi mówią w ASO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FanSub napisał:

na przeglądzie leją 0w-20, bo tylko taki producent dopuszcza 

Niestety do mojej CX-5 ostatnim razem u Goworowskiego w Gdyni (bez wcześniejszego uzgodnienia ze mną) nalali 5W30 :cry:

14 godzin temu, Michał Krupa napisał:

Po prostu (zdaniem wielu naiwnie) wierzę w sens tych działań :)

Na logikę, im częściej wymieniany i czystszy olej, tym lepiej. 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy jak jeździsz. Jeśli dużo start i stopów, głownie po mieście i silnik nie dogrzany to lepszy 0w20 ale jeśli dłuższe trasy i prędkości autostradowe to 5w30 będzie raczej lepszym rozwiązaniem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adamW202 napisał:

Jeśli dużo start i stopów, głownie po mieście i silnik nie dogrzany to lepszy 0w20 ale jeśli dłuższe trasy i prędkości autostradowe to 5w30 będzie raczej lepszym rozwiązaniem. 

można połączyć zalety tych 2 lepkości i zalac 0w30 ;)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Snuff napisał:

mam rozumieć, że większość będzie wymieniać na 5W30 a może 5W40 syntetic bo ? skuteczniejsze w naszym klimacie ?

A może rozważ 0w-40?  Właśnie wkrótce jadę na przegląd i przechodzę z 5w-30 na 0w-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FanSub napisał:

Właśnie wkrótce jadę na przegląd i przechodzę z 5w-30 na 0w-40

mobil1'a 0w40  mam od paru k km zalanego w fb20 - złego słowa powiedzieć nie mogę. Olej trzyma temp podczas jazdy jak 0w20 czy  ( miasto 90-95st C, autostrada 100-104 st C) wogole go nie ubywa, nie kosztuje majątku jak sustiny, quazary czy millersy. Mając doświadczenie w swoim XV z wymienionymi,  M1 0w40 zostanie ze mną na dłużej.

20 minut temu, GREGG napisał:

Prawda jest taka, że do prostych niewysilonych silników, jakie mamy w XV każdy porządny olej się nada i szkody żadnej nie będzie

dokładnie tak.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu napiszcie proszę jakie maksymalne temperatury oleju zauważyliście w "nowym" XV, na fabrycznym oleju, w jeździe miejskiej/autostradowej - cóż parę razy wyświetliło mi 110 stopni (autostrada 140-150, miasto - zatkany Wrocław po przekątnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...