Skocz do zawartości

Rajdowe spekulacje na sezon... 2008


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

PZM nie robi rajdow, kluby je robia. Oni tantiemy zbieraja jedynie i sie pusza po biurze rajdu :mrgreen: no troche uproscilem

Ciekawe co sie stalo, ze Nikon wylecial. :shock:

 

 

Dokładnie tak jest, koszty organizacji rajdów są chore - przede wszystkim zabezpieczenie, nie każdy klub na to stać. I niektóre sie poddają. Lepiej że robią to przed zatwierdzeniem kalendarza na next year niż później w trakcie sezonu okazuje się że rajd się jednak nie odbędzie bo nie udało się zebrać całej kasy.

A nie udało się zebrać bo np. jeden z poważniejszych sponsorów odnotował znaczny spadek swoich akcji i nie bardzo go stać na dofinansowanie.

 

Miałem kiedyś taką sytuację, podpisaliśmy umowę sponsorską, wypłata pierwszej transzy miała być w określonym terminie i okazało się że dwa tygodnie przed tym terminem w magazynach sponsora pojawił się pożar, który zniszczył produkcję z kilku miesięcy. Mój sponsor powiedział przepraszam nie stać nas w tej chwili bo mieliśmy niespodziewany wypadek i co miałem zrobić. Absolutnie nic - panowie wypłacili karę umowną, która wystarczyłaby ja maks. jedną eliminację i odpuściliśmy sobie.

 

To samo zdarza się przy organizacji RSMP. Np. zmienił się prezes Lotosu i ten pan nie lubi hałasu i spalin i nie będzie kasy na Rajd Lotosu, i nie będzie kasy na sport samochodowy. Bez takiego sponsora Orski może najwyżej marzyć o organizacji rajdu. Z Nikonem jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

NIKON nie ma klubu już no i sponsor sie wycofał

LOTOS zabroniono przejeżdzania OS szutrowych w dwie strony za bardzo przeprawowo

KARKONOSKI połączony z ileśsetleciem Jeleniej Góry = duzy budżet + puchar Łużyc czyli WRC

KRAKÓW no duzo tam rund będzie w 2008

 

Brodnickie Szutry - brak organizatora rundy

 

coraz więcej aut dostepnych podstawowo tylko w spec asfaltowej (np. Renault R3 Access) czyli może tendencja do asfaltów jednak wraca??

 

Oleksowicz testuje Punto S2000 może kilka teamów zrobi przesiadki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej herrkam napisał Oleksowicz testuje Punto S2000 moze bedzie przesiadka :grin: chociaż jak sam mowił troszeczke te S2000 bo rozczarowało w porównaniu do Imprezy która wcześniej startował.Maciej Lubiak najprawdopodobniej zrezygnuje z Fiata S2000 którym w tym roku mu nie szło na trasach rajdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Jeśli ktoś jeszcze nie słuchał, wywiad z A. Górskim w Radiu Luz: http://s009.wyslijto.pl/index.php?file_ ... 7382351691

 

r.

 

PS. Jeśli nie chce się ściągać, spróbujcie poklikać parę razy, mnie się udało dopiero za trzecim czy czwartym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleksowicz nie jest taki zły
dokladnie... nie wiem czy moze kojarzycie Tomka Trembickiego ,olsztyńskiego kierowce rajdowego jeżdzącego Subaru Impreza, w zeszłym roku w swoich wszystkich startach do mety dojachał chyba tylko raz (rajd mazowiecki) za każdym innym razem miał praktycznie "dacha" albo coś mu sie psuło :razz: .Bodajże po rajdzie polskim (w którym także dachował juz na samym poczatku rajdu) jego subaru poszło do "klepania" ,kiedy przyszedł czas na treningi przed nastepnymi zawodami ,Trembicki wybrał sie na trening swoim drugim subaru ,no i co po paru godzinach laweta go wiozła bo zaliczył kolejnego dacha :mrgreen::mrgreen: taki to ma pechaaaaa( moze jednak dał by sobie spokój z rajdami :wink: ) ale w przyszłym sezonie razem z Abramowskim ,Trembicki ma startować lancerem evo IX.No w koncu :!: :!: bo przez niego i jego jazde ktoś moze pomysleć ,ze subaraki maja słabe blachy albo często sie psuja :wink: :wink: :cool: heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleksowicz nie jest taki zły, pomyśl że np. Lubiak może zechcieć jeździć Subaru - Boże uchowaj.

Tfu, na psa urok.

Przecież Lubiak Oleksowicza na wstecznym objeżdża! Fakt, sezon w S2000 był totalną porażką (poza jednym rajdem :!: ), ale popatrz na OSowe czasy Lubiaka w Nce w poprzednich latach. Oleksowicz nawet sie do nich nie zbliżał. Ciekawie może wyglądać konfrontacja po zamianie klas w obu przypadkach. Lubiakowi już wiemy Nka bardziej służy. Może za to okazać się, że 'Murzyn' będzie szybszy w S2000. Poczekamy, zobaczymy.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co będzie takto z Wiślakiem, czy wróci do Lubiaka czy zostanie z Kajtkiem a może Ola wróci :roll:

 

 

Kajto zostaje z Wiślakiem :) Lubiak jedzie EVO IX przyszły sezon z Przemkiem Mazurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tam swojego człowieka. wszystko wskazuje na N14 i nie powinno sie zmienić .

 

Jakby Oleksowicz przestał reprezentować naszą markę, nie obraziłbym się

ja nie obrazilbym sie gdyby zaczał dobrze jeździć, choćby tak jak w spec c, wystarczyl 2 wypadki i już się coś zablokowało. z drugiej strony z rozmów z ludzmi na rajdach można sie dowiedzieć że kiedy LK organizuje testy to Oleksowicz zasłania się rodziną, dzieckiem i siedzi w domu :roll: ile w tym prawdy? pewnie troche jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co będzie takto z Wiślakiem, czy wróci do Lubiaka czy zostanie z Kajtkiem a może Ola wróci :roll:

 

 

Kajto zostaje z Wiślakiem :) Lubiak jedzie EVO IX przyszły sezon z Przemkiem Mazurem.

 

No to Kajto może coś powalczyć, tego mu życze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Oleksowicz przestał reprezentować naszą markę, nie obraziłbym się :mrgreen:

 

Oleksowicz nie jest taki zły, pomyśl że np. Lubiak może zechcieć jeździć Subaru - Boże uchowaj.

Tfu, na psa urok.

 

Jest duze prawdopodobieństow że tak :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...