Skocz do zawartości

Short block


Noah Bernstein

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój legacy diesel rocznik 2008 z przebiegiem 268 000 km dzisiaj zaprzestał walki:). Na trasie usłyszałem coś z silnika i na tym był koniec. Laweta i podjazd do serwisu subaru. Stwierdzono, że skończył się short block. Naprawa, już czytałem tu na forum, w granicach 23 000 złotych. Jeździłem tym autem prawie 10 lat. Kupiłem go nowego z salonu i pozostaje się z nim rozstać. Czy ktoś z Was może wie, jakie są ceny transakcyjne (a nie wystawiane) takich aut? Czy to jest w ogóle do sprzedania? W zeszłym roku zrobiłem sobie całą skrzynię biegów na oryginalnych częściach, zmieniłem wtryski na regenerowane i dodatkowo zmieniłem łańcuch rozrządu (dokładnie dwa) na oryginalne. Pojeździłem rok, zresztą zupełnie bez kłopotów, bo bardzo dbam o ten samochód, ale od dzisiaj już nie pojedzie:). Tak, czy inaczej będę zobowiązany za Wasze komentarze, wskazówki i wszelką pomoc w powyższym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Oferty wyjściowe na legacy z dieslem - przynajmniej kiedy widziałem dzisiaj późnym popołudniem na otomoto - to raczej od 7 do 11 tysięcy. Wyjściowe oczywiście, a nie transakcyjne, bo te mogą być dziwnie niskie. Właściciel salonu powiedział mi dzisiaj, że jego rzeczoznawcy powiedzieli mu, że z takim przebiegiem, ale ....jeżdżące auto, a nie zepsute, to jakieś 7 do 8 tysięcy złotych..... Wydało mi się to dziwne. Nieautoryzowany naprawiacz subaru z Poznania powiedział mi z kolei, że legacy 2008 z zepsutym short blockiem to jakieś 7 tysięcy złotych. Sam już nie wiem, co sądzić. Który z portali jest najlepszy Waszym zdaniem do wystawienia takiego samochodu z uszkodzonym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy możliwe jest sprzedanie za 15 tys, niedaleko mnie przez około rok był wystawiany ładny, uszkodzony diesel 2008 najpierw (chyba) za 12000, potem 10000, 9000 i znikł z placu po wystawieniu za 7900, więc dopiero przy takiej kwocie znalazł się kupiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yaros napisał:

Wątpię czy możliwe jest sprzedanie za 15 tys, niedaleko mnie przez około rok był wystawiany ładny, uszkodzony diesel 2008 najpierw (chyba) za 12000, potem 10000, 9000 i znikł z placu po wystawieniu za 7900, więc dopiero przy takiej kwocie znalazł się kupiec

zgodzę się 7000 to maksymalna kwota za diesla z padniętym motorem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mly96 napisał:

koło 15 tysięcy jak chcesz sprzedać, a nie sprzedawać,w tym wypadku nie opłaca się ani sprzedawać ani naprawiać, ale coś trzeba wybrać 

za 15 tysi to kupi sprawna jeżdżąca benzynę a nie padniętego diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kozi-24 napisał:

za 15 tysi to kupi sprawna jeżdżąca benzynę a nie padniętego diesla.

 

Racja, w tej cenie przy odrobinie cierpliwości można kupić przyzwoitego przedlifta, jedyna możliwość na taką kwotę to nieobeznany klient nieznający cen remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój legacy diesel rocznik 2008 z przebiegiem 268 000 km dzisiaj zaprzestał walki:). Na trasie usłyszałem coś z silnika i na tym był koniec. Laweta i podjazd do serwisu subaru. Stwierdzono, że skończył się short block. Naprawa, już czytałem tu na forum, w granicach 23 000 złotych. Jeździłem tym autem prawie 10 lat. Kupiłem go nowego z salonu i pozostaje się z nim rozstać. Czy ktoś z Was może wie, jakie są ceny transakcyjne (a nie wystawiane) takich aut? Czy to jest w ogóle do sprzedania? W zeszłym roku zrobiłem sobie całą skrzynię biegów na oryginalnych częściach, zmieniłem wtryski na regenerowane i dodatkowo zmieniłem łańcuch rozrządu (dokładnie dwa) na oryginalne. Pojeździłem rok, zresztą zupełnie bez kłopotów, bo bardzo dbam o ten samochód, ale od dzisiaj już nie pojedzie:). Tak, czy inaczej będę zobowiązany za Wasze komentarze, wskazówki i wszelką pomoc w powyższym temacie.
A próbowałeś z "gestem handlowym" SIP? Może jest szansa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dzisiaj dogadałem się z dealerem subaru i zamawiam nowy samochód. Za stary dadzą mi 4 tysiące, ale jeśli dostaną więcej, to może mi coś skapnie:). SIP daje po prostu 4 tysiące w rozliczeniu, jeśli ktoś auto nabył w polskim salonie i zamierza w polskim salonie kupić kolejne:). Zdecydowałem się tym razem na benzynę z manualem, forestera, 150 km. Zobaczymy jak to będzie po deaslu i jego momencie obrotowym:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...