Skocz do zawartości

Błąd p2433 - kontrolka check engine + cruise w forester MY07 2,5 XT


kosma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum, więc witam koleżanki i kolegów. Jestem zainteresowany zakupem Subaru Forestera SG MY07 2,5 XT. Wszystko ładnie pięknie ale komputer pokazuje błąd p2433 (Secondary Air Injection System Air Flow/Pressure Sensor Circuit High Bank 1) - sprzedający powiedział, że to pewnie czujnik popsuty, dlatego chciałem dopytać, czy ktoś z forumowiczów miał może podobny problem? Co może być nie tak i ile może kosztować naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Djet said:

Pompa i zawór egr do wymiany, używka za jakiś czas znowu popsuje się, nowy ok 3 tyś zł i spokój. 

Te 3 tyś PLN to cena ASO czy innego serwisu? Swoja drogą mógłby kolega polecić jakiś solidny warsztat/serwis godny polecenia w okolicach Warszawy?

1 hour ago, Bagginssss said:

Albo popytaj gdzie indziej co można zrobić za 1 tys+ i też mieć spokój...;)

 

Co kolega miał na myśli? I gdzie popytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli to jedyna wada auto to bym się nie bał. Blacharka w tym roczniku to chyba kluczowa sprawa, skrzynie są raczej dostepne dyfry też. UPG jak zrobione to pojeździ a jak nie to bedzie do zrobienia

 

tgv ci wymienią i auto bedzie latać nastepne 15 lat. - ale uwaga na korozję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie & Panowie,

mam (miałem) podobny problem (w modelu 20. MY18 2.0) i ... myślącego fachowca - wystarczy wyczyszczenie wspomnianego przez Was zaworu i wykasowanie błędu z komputera - w moim przypadku ok. 100 zł i wzrastające zaufanie do mechanika. Z plejadowym pozdrowieniem, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...