Jump to content

Błąd p2433 - kontrolka check engine + cruise w forester MY07 2,5 XT

kosma
 Share

Recommended Posts

Witam,

jestem nowy na forum, więc witam koleżanki i kolegów. Jestem zainteresowany zakupem Subaru Forestera SG MY07 2,5 XT. Wszystko ładnie pięknie ale komputer pokazuje błąd p2433 (Secondary Air Injection System Air Flow/Pressure Sensor Circuit High Bank 1) - sprzedający powiedział, że to pewnie czujnik popsuty, dlatego chciałem dopytać, czy ktoś z forumowiczów miał może podobny problem? Co może być nie tak i ile może kosztować naprawa?

2 hours ago, Djet said:

Pompa i zawór egr do wymiany, używka za jakiś czas znowu popsuje się, nowy ok 3 tyś zł i spokój. 

Te 3 tyś PLN to cena ASO czy innego serwisu? Swoja drogą mógłby kolega polecić jakiś solidny warsztat/serwis godny polecenia w okolicach Warszawy?

1 hour ago, Bagginssss said:

Albo popytaj gdzie indziej co można zrobić za 1 tys+ i też mieć spokój...;)

Co kolega miał na myśli? I gdzie popytać?

Forester o którym mówimy czyli od handlarzy z połczyńskiej więcej stał niż jeździł i dlatego takie są skutki i jeszcze inne awarie wyjdą bo znam podobne przypadki....

Faktycznie, chodzi o Forestera z połczyńskiej, jakie inne usterki mają wyjść? Zna kolega to auto? Nie warto kupować?

Ktoś coś?

Edited by kosma

• 2 weeks later...

jeżeli to jedyna wada auto to bym się nie bał. Blacharka w tym roczniku to chyba kluczowa sprawa, skrzynie są raczej dostepne dyfry też. UPG jak zrobione to pojeździ a jak nie to bedzie do zrobienia

tgv ci wymienią i auto bedzie latać nastepne 15 lat. - ale uwaga na korozję

Panie & Panowie,

mam (miałem) podobny problem (w modelu 20. MY18 2.0) i ... myślącego fachowca - wystarczy wyczyszczenie wspomnianego przez Was zaworu i wykasowanie błędu z komputera - w moim przypadku ok. 100 zł i wzrastające zaufanie do mechanika. Z plejadowym pozdrowieniem, A.