Jump to content

Moskitiera na szybę

coocer
 Share

Recommended Posts

Takie nietypowe zagadnienie.

Jadę na subariade, będziemy spać w aucie. Szukam patentu na zamontowanie moskitiery w SG bez ramek :). Szyberdachu nie mam niestety....

Oczywiście demontowana na czas jazdy.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Rozwiązanie raczej szalone, ale co tam :) Kupujesz uniwersalną moskitierę składającą się z samoprzylepnego rzepa i siatki. Kleisz rzepa wokół otworu robiąc odpowiednie przerwy na łączeniach blach itp. Przed pójściem spać zapinasz siatkę na rzepie.

Problemy widzę dwa:

1) nie wiem ile siatka przeżyje takich cykli zakładania i ściągania

2) nie wiem czy ściągając rzepa po imprezie nie zedrzesz go razem z lakierem ;) 

Rozwiązanie raczej szalone, ale co tam  Kupujesz uniwersalną moskitierę składającą się z samoprzylepnego rzepa i siatki. Kleisz rzepa wokół otworu robiąc odpowiednie przerwy na łączeniach blach itp. Przed pójściem spać zapinasz siatkę na rzepie.
Problemy widzę dwa:

1) nie wiem ile siatka przeżyje takich cykli zakładania i ściągania
2) nie wiem czy ściągając rzepa po imprezie nie zedrzesz go razem z lakierem  
Dokładnie o tym samym myślałem z tymi samymi konsekwencjami :)

Nawet mam już kupiona siatkę

Nie no .... Poprostu magnesy....49562d1377993026-diy-mosquito-screen-window-screen-img_1531.jpeg

• Upvote 1

nie jest silniajsza, ale za to jak masz długi pasek to trzyma sie wystarczająco mocno - jak nie ma szpachli to nie odpadnie :)

Edited by klev
  • Like 1

Ja spróbowałbym zrobić następująco: wziąłbym kawałek jakiejś uniwersalnej moskitiery, pogrubił jedną krawędź i tę stronę przytrzasnął przednimi drzwiami. Z pozostałych stron podoszywałbym gumki odpowiedniej długości, montując na ich końcach, najlepiej plastikowe, haczyki, które haczyłbym np. o relingi, błotniki, krawedż klapy bagażnika czy cokolwiek innego. Magnesy zastosowałbym aby siatka szczelniej przylegała.

Tylko po co komplikować coś, co jest proste i skuteczne? Docisk magnesami, albo lepiej przyklejenie moskitiery do taśmy magnetycznej i załatwione. :)

Problem może być jedynie z tylną krawędzią. W najgorszym wypadku, jeśli będzie za bardzo odstawać można przyklejać kawałkiem taśmy malarskiej.

Edited by Kambol
  • Upvote 1