Skocz do zawartości

Nawigacja i Gracenote


Bjern

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, proszę o podpowiedź skąd jeśli istnieje taka możliwość pobrać aktualizację do Bazy Gracenote ? Nawigacja Levorga z 2017 roku ? I drugie laickie pytanie w jaki sposób mogę zresetować ustawienia w radiu, chciałbym skasować całe badziewie zaprogramowanych stacji radiowych i zaprogramować od nowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
On 6/11/2018 at 2:12 PM, Bjern said:

pobrać aktualizację do Bazy Gracenote ? Nawigacja Levorga z 2017 roku ?

@Bjern @JPI

Bardzo stare pytanie, ale nie będę zakładał nowego wątku. Na amerykańskich forach Subaru krąży paczka plików do aktualizacji systemów multimedialnych (uwaga! tylko amerykańskich). https://drive.google.com/drive/folders/1ZoxF0llKjYlQEQR-5GdN1VFDsodBgnvs?usp=sharing

Jest tam plik GN_NA_14108_Fixed.exe, który prawdopodobnie jest ostatnią i najnowszą bazą Gracenote. Mnie się udało zaktualizować Gracenote w Foresterze z 2017 r. z systemem Fujitsu TEN z tego pliku. Prawdopodobnie bardzo duże znaczenie ma to, żeby memory stick nie obsługiwał USB 3.0 i nowszych, bo system samochodu takich nie czyta. Musi być USB 2.0. No i oczywiście sformatowany na FAT32. Plik należy rozpakować i skopiować zawartość na memory sticka z plikami w folderze głównym jak na obrazku poniżej. Wpiąć w USB samochodu i wybrać w ustawieniach aktualizację Gracenote. Przez pierwsze 5 minut pasek postępu ani drgnie, ale później rusza z kopyta. Cała operacja trwała poniżej 15 min., więc nie trzeba się bawić w podłączanie akumulatora do zewnętrznego źródła zasilania albo siedzenia z włączonym silnikiem, żeby akumulator się nie wyczerpał. Chyba to jest bezpieczna procedura, bo zdarzyło mi się kilka razy przerwać aktualizację, jak nie mogłem się doczekać paska postępu. Kasowała się tylko baza do zera wraz z historią. Baza uaktualni się do wersji 14108 (na ekranie system jedynkę obcina). Wyświetlają się okładki twórców nawet przy odtwarzaniu z Bluetooth.

437813481_plikiGracenote.jpg.2f0225237306b93b42450f96d540fc6f.jpg

14108.thumb.jpg.2ddd8b7c5dac0fb8a46ecf0348fcceb0.jpg

1.thumb.jpg.70f0d81c7923cae2918f380d816a7181.jpg

2.thumb.jpg.93d1eff4066ebf8e2c9b803e8754116c.jpg

 

Edytowane przez arturcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...