Skocz do zawartości

Rejestracja samochodu JDM z krótkim VIN


filester

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Yarecki napisał:

Niestety. 

WK w Opocznie nie uznal adnotacji w dowodzie niemieckim o tym ze vin nie ma 17 znaków i odmówił rejestracji ze wzgledu na krótki vin. Walcze dalej. Jutro będę rozmawiał z Kawasaki Polska, podobno mogą uzupelnic numer zerami tak aby mial 17 znaków. Taką informacje uzyskalem od rzeczoznawcy. A jak nie to MI . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Matizku przepraszam


Ja sie nie gniewam Cherusku, dzieki za odp ;)

 

Cytat

ale ludzie reagowali niesamowicie na nie i na nalępke "J" wiele razy podchodzili na parkingach albo stacjach i rozpoczynali konwersację po angielsku skąd jesteś


No bo te rejestracje praktycznie nie wystepują w przyrodzie! To musi być jakiś mega kaprys żeby japończyk targał swoje auto przez pół świata! Jako cywilizowany czlowiek poprostu wynajął by sobie na miejscu w wyporzyczalni :D 
Dlatego byłem w ciężkim szoku jak zobaczyłem pierwszy raz Twoje auto ;)

Dobra ,ale musiałeś je zdać w polskim urzędzie? czy masz na pamiątke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matiz napisał:


Ja sie nie gniewam Cherusku, dzieki za odp ;)

 


No bo te rejestracje praktycznie nie wystepują w przyrodzie! To musi być jakiś mega kaprys żeby japończyk targał swoje auto przez pół świata! Jako cywilizowany czlowiek poprostu wynajął by sobie na miejscu w wyporzyczalni :D 
Dlatego byłem w ciężkim szoku jak zobaczyłem pierwszy raz Twoje auto ;)

Dobra ,ale musiałeś je zdać w polskim urzędzie? czy masz na pamiątke?

mam na pamiątkę  obie  i jak coś to chętnie się  podzielę  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Yarecki napisał:

Niestety. 

WK w Opocznie nie uznal adnotacji w dowodzie niemieckim o tym ze vin nie ma 17 znaków i odmówił rejestracji ze wzgledu na krótki vin. Walcze dalej. Jutro będę rozmawiał z Kawasaki Polska, podobno mogą uzupelnic numer zerami tak aby mial 17 znaków. Taką informacje uzyskalem od rzeczoznawcy. A jak nie to MI . 

ech..... no szkoda ... u mnie uzupełnienie zerami było nielegalne i cyt " absolutnie niemożliwe"  za to dla ubezpieczyciela było absolutnie możliwe uzupełnienie vinu zerami , bądz tu mądry w tym kraju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałam o rok produkcji bo samochody wyprodukowane przed 01.01.2005 i motocykle wyprodukowane przed 01.01.2003 nie muszą mieć 17-to znakowego vinu. W WK mogą o tym nie wiedzieć. Teraz pytanie do jakiej grupy zakwalifikować kłada ? Poszukaj w internecie odpowiednie przepisy, może uda się zarejestrować bez odstepstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.12.2018 o 16:50, przemyslawn napisał:

W piątek wysłałem dokumenty do ministerstwa. Wcześniej dzwoniłem do pana, który zajmuje się odstępstwami, żeby się upewnić czego dokładnie wymagają. Pan, z którym rozmawiałem potwierdził, że można wysłać potwierdzone notarialnie kopie dokumentów ( faktura zakupu i certyfikat eksportowy ) zamiast oryginału i ja tak właśnie zrobiłem. W przypadku reszty dokumentów wystarczy zwykłe ksero. Pan potwierdził również, że potrzeba wysyłać zdjecia samochodu, tak żeby było widać, po której stronie jest kierownica, zdjęcia tabliczki znamionowej oraz pola numerycznego. Jeżeli kierownica jest po prawej stronie, odstępstwo nie zostanie udzielone. Jeżeli chodzi o parametry konstrukcyjne to ja robiłem opinię rzeczoznawcy. Powpisywał w opinii wszystkie wymiary i masy i jest git. Dostałem informację od jednego z forumowiczów, że on nie robił opinii rzeczoznawcy i odstepstwo dostał, wiec wystarczy, żeby diagnosta powpisywal wszystko podczas przegladu i powinno być ok. 

Bezpośredni numer do pana, który w ministerstwie zajmuje się odstępstwami : 226301900

Tez czytałem po różnych forach, że aby uzyskać odstępstwo trzeba mieć auto przełożone.. Czyli jak kupię teraz JDMa (np FSTi z forum na którego ostrze zęby) to najpierw muszę oddać go do przekładki co zapewne potrwa z miesiąc czasu i dopiero wtedy mogę wystąpić o odstępstwo (czekając kolejne 2, 5 miesiąca)? I dopiero wtedy przystąpić do rejestracji? 1/3 roku auto w garażu... Mogę im wysłać fotkę z innego forka STi w tym samym kolerze ale z kierownica po lewej? xD I czekając na odstępstwo przekładać na spokojnie? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.08.2020 o 22:54, Mormegil napisał:

Tez czytałem po różnych forach, że aby uzyskać odstępstwo trzeba mieć auto przełożone.. Czyli jak kupię teraz JDMa (np FSTi z forum na którego ostrze zęby) to najpierw muszę oddać go do przekładki co zapewne potrwa z miesiąc czasu i dopiero wtedy mogę wystąpić o odstępstwo (czekając kolejne 2, 5 miesiąca)? I dopiero wtedy przystąpić do rejestracji? 1/3 roku auto w garażu... Mogę im wysłać fotkę z innego forka STi w tym samym kolerze ale z kierownica po lewej? xD I czekając na odstępstwo przekładać na spokojnie? :p

Co do przekładki to może być ciężko ogarnąć w miesiąc. Teoretycznie jeśli znajdziesz jakiegoś forka w takim samym kolorze z kierownicą po lewej stronie i załączysz zdjęcie do dokumentów to twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, jednak z prawnego punktu widzenia taki trik jest przestępstwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 22:54, Mormegil napisał:

Tez czytałem po różnych forach, że aby uzyskać odstępstwo trzeba mieć auto przełożone.. Czyli jak kupię teraz JDMa (np FSTi z forum na którego ostrze zęby) to najpierw muszę oddać go do przekładki co zapewne potrwa z miesiąc czasu i dopiero wtedy mogę wystąpić o odstępstwo (czekając kolejne 2, 5 miesiąca)? I dopiero wtedy przystąpić do rejestracji? 1/3 roku auto w garażu... Mogę im wysłać fotkę z innego forka STi w tym samym kolerze ale z kierownica po lewej? xD I czekając na odstępstwo przekładać na spokojnie? :p

 

W dniu 23.08.2020 o 15:39, przemyslawn napisał:

Co do przekładki to może być ciężko ogarnąć w miesiąc. Teoretycznie jeśli znajdziesz jakiegoś forka w takim samym kolorze z kierownicą po lewej stronie i załączysz zdjęcie do dokumentów to twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, jednak z prawnego punktu widzenia taki trik jest przestępstwem. 

tak jak pisze przemyslawn, taki zabieg z podmianką zdjęciową jest ryzykowny, Przy umiejętnym zrobieniu zdjęć może się udać, ale sam nie zachęcam. Faktycznie , przełozone auto znacznie upraszcza procedurę uzyskania odstępstwa, ale przekładka to temat rzeka, raczej w miesiąc szanujący się warsztat tego nie zrobi , chyba ,że mówimy o takiej psełdo przekładce za 3tyś to wtedy tak. Ale jeśli się trafi , że nie maja nic innego do roboty a pod ręką wszystkie części to mozna próbować , lepiej przygotować się na kilka miesięcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witojcie, na wstępie dzięki dla @Cherusek1, że tak wszystko fajnie opisał co potrzeba do batali o odstępstwo.

Przez pewne okoliczności losowe trochę mi zeszło wszystko uzbierać, ale papiery poszły 29.11 i dzisiaj nadeszła po 3 tygodniach odpowiedź o pozytywnym rozpatrzeniu mojej sprawy:yahoo:

Jeszcze nie spr czy wszystkie papiery odesłali bo z podniecenia tylko decyzję obczaiłem :lol:

TRoche gratów musze dozbierac i w lutym rejestracja:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mateusz22 napisał:

Witojcie, na wstępie dzięki dla @Cherusek1, że tak wszystko fajnie opisał co potrzeba do batali o odstępstwo.

Przez pewne okoliczności losowe trochę mi zeszło wszystko uzbierać, ale papiery poszły 29.11 i dzisiaj nadeszła po 3 tygodniach odpowiedź o pozytywnym rozpatrzeniu mojej sprawy:yahoo:

Jeszcze nie spr czy wszystkie papiery odesłali bo z podniecenia tylko decyzję obczaiłem :lol:

TRoche gratów musze dozbierac i w lutym rejestracja:)

Baaardzo sie cieszę i wielkie gratulacje , :) :puchar:co do dokumentów , może kilku brakować , pomimo moich monitów o zwrot , adnotacji na teczce o zwrot , telefonów o zwrot , zwrot wszystkiego nie nastąpił ale czego się spodziewać po tym złodziejskim państwie. Życzę spokojnej jazdy i wielu kilometrów na legalu :superhero:

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, po 3 dniach :ph34r: przepatrzyłem co mi odesłano z ministerstwa, o dziwo odesłano mi wszystko prócz zdjęć i podania do ministerstwa. 

Tak, że wszystko idzie do tej pory pozytywnie i szybko :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
9 godzin temu, Luku napisał(a):

nagroda złotego kilofa za archeologię, ale cokolwiek się zmieniło w tych kwestiach przez ostatnie lata, czy dalej orka na ugorze?

 

nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba jeszcze trudniej niż było po tym jak mocno utrudnili rejestracje pojazdów z kierą po prawej stronie.

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...