Jump to content

GX´01 silnik "szarpie" dziwne pstrykanie

Recommended Posts

Witam,

mam problem z swoja GX 2001, LPG(dedykowana montowana w Subaru w niemczech) i nadzieje że mi pomożecie. 

Objawy: Swieci się Check Engine i auto na niskich obrotach (od 1000 do 3200) szarpie przy dodawaniu gazu. Tak jak by przerywało gaz/paliwo. Niezależnie czy na gazie czy na benzynie ale na gazie (chyba) jest gorzej.

Chciałem wymigać błąd więc spiałem zielone wtyczki pod maska i stało się takie coś (dziwne pstrykanie i wentylator sie włącza i wyłącza):

Dodam, że po spięciu zielonych wtyczek padł mi 2 razy bezpiecznik pod maska MAIN FAN. Jak rozłączyłem wtyczki to aktualnie sie nie pali.

https://youtu.be/3Slff1CwlNw

Dlatego też nie jestem w stanie odczytać błędu.

A czarna wtyczka jest po to żeby podpiąć czytnik OBD2?

Edited by Prince-Matt

W GX-ie jest gniazdo OBD, żeby właśnie podpiąć kabel diagnostyczny i sprawdzić programem co się dzieje. W sumie nie wiem czy spinanie kostek zielonych daje ten sam efekt czyli wymryganie błędów ale chyba raczej nie.

Spięcie zielonych wtyczek daje taki efekt jak na filmie - pstrykanie to załączanie się przekaźnika od wentylatorów.

Także bez podpięcia kabla i sprawdzenia co się dzieje nie zadawaj kolejnych pytań bo to ciągle będzie abstrakcja.

W GX'ie o ile dobrze kojarzę, nie mrygają kody błyskowe jak w starszej generacji. Najlepiej kup kabel OBD2 albo interfejs Bluetooth ELM327, zainstaluj FreeSSM i wtedy "pogadasz" z autem.

Zawory wyregulowane? świece zapłonowe wymienione? Przewody zapłonowe? no i najważniejsze kiedy była regulacja instalacji gazowej?