Skocz do zawartości

GX´01 silnik "szarpie" dziwne pstrykanie


Prince-Matt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z swoja GX 2001, LPG(dedykowana montowana w Subaru w niemczech) i nadzieje że mi pomożecie. 

Objawy: Swieci się Check Engine i auto na niskich obrotach (od 1000 do 3200) szarpie przy dodawaniu gazu. Tak jak by przerywało gaz/paliwo. Niezależnie czy na gazie czy na benzynie ale na gazie (chyba) jest gorzej.

Chciałem wymigać błąd więc spiałem zielone wtyczki pod maska i stało się takie coś (dziwne pstrykanie i wentylator sie włącza i wyłącza):

Dodam, że po spięciu zielonych wtyczek padł mi 2 razy bezpiecznik pod maska MAIN FAN. Jak rozłączyłem wtyczki to aktualnie sie nie pali.

 

https://youtu.be/3Slff1CwlNw

 

Dlatego też nie jestem w stanie odczytać błędu.

 

A czarna wtyczka jest po to żeby podpiąć czytnik OBD2?

 

 

 

 

Edytowane przez Prince-Matt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GX-ie jest gniazdo OBD, żeby właśnie podpiąć kabel diagnostyczny i sprawdzić programem co się dzieje. W sumie nie wiem czy spinanie kostek zielonych daje ten sam efekt czyli wymryganie błędów ale chyba raczej nie.

Spięcie zielonych wtyczek daje taki efekt jak na filmie - pstrykanie to załączanie się przekaźnika od wentylatorów.


Także bez podpięcia kabla i sprawdzenia co się dzieje nie zadawaj kolejnych pytań bo to ciągle będzie abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...