Skocz do zawartości

Delikatne szarpnięcia od 2-2.5 tyś.


FelipoF1

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. 

Pojawił się mały problem.

Samochód płynnie rusza i przyspiesza ale przy wciśnięciu gazu na pierwszych trzech biegach czuje delikatne szarpniecia w okolicy od 2-2,5 tyś. obrotów. (Tak ok 3, 4 szrpniątka)

Nie ważne czy szybko przyspieszam czy wolno to problem się pojawia - na klimie i bez. 

Chyba coś sie zaczyna co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy ci opóźnia zapłon jeżeli tak to temat nie rozwiązany bo silnik widzi spalanie stukowe mimo sprawnego czujnika,chyba ze u ciebie jest nie sprawny. Ja go rozwiązałem przenosząc czujnik na skrzynie biegów i od roku jest dobrze.

jeżeli zamierzasz jeździć dalej autem polecam nie-ASO i oni maja rozwiązanie na to, programują kompa i przy okazji usuwają egr i katalizator koszt coś kolo 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te objawy. Czego ja już nie próbowałem. W końcu jak miałem silnik na stole (panewka), pospawałem na sztywno wszystkie osłony kolektora i uppipe. Jak ręką odjął. Auto nareszcie ma moc i nie szarpie w okolicy 3k rpm. Niby duperele, a jaki wpływ mają na kulturę pracy. Zostało mi jeszcze falowanie na jałowym biegu 600-800 - proszę o sugestie - czy dobrze obstawiam czyszczenie przepustnicy ewentualnie silniczka krokowego?

Edytowane przez rademenez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...