Skocz do zawartości

Tuleje tylnej belki (sanek) Forester SH 08


Wojciech Michurski

Rekomendowane odpowiedzi

Na szarpakach przy przeglądzie wyszło, że tylne tuleje zachowują się tak jakby ich nie było.

Poprzedzały to lekkie stuki z tyłu.

 

Proszę o informację jeśli macie doświadczenie czy wymieniać od razu wszystkie 4 tuleje, czy wystarczy 2?

Jakieś proponowane miejsca gdzie kupię w dobrej cenie nie tracąc zbytnio na jakości.

Ile policzył Was mechanik za taką usługę ?

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. wygląda to na taki problem jak mój /z wątku o pływaniu forka/. Ja chcę wymienić 4 szt, tylko nie potrafię ich znaleźć. Wózek I tak będzie cały wózek ściągany? Technicznie u mnie lipa ale chodzi o te największe tuleje "poziome" ? Na foto zaznaczyłem na zielono. /zaznaczone na czerwono i pokazana tuleja to już wiem, że do dyferencjału/.

cae68be44d49aac1cd3718a4984f.thumb.jpg.3105e1d3abacd1b80db2a138ceedd03a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić poduszki poliuretanowe Whiteline'a lub Strongflexa. Oryginalne występują tylko z całą ramą.

Robota jest niestety niewdzięczna bo trzeba wywalić całe tylne zawieszenie. Choć o ile sobie przypominam, Whiteline pokazuje, że wystarczy tylko opuścić ramę.

 

I od razu wymieńcie tuleje wahaczy wzdłużnych. Najpewniej już są do wymiany albo będą za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja już blisko wymiany - dodatkowo pojawiło się coś w intercars - ale dość drogo - ciekawe ile mają na to rabatu dla mechaników - może bym zamówił przez zaprzyjaźniony zakład mechaniki.

Ktoś już wie czy wystarczy opuścić sanki czy trzeba je całkiem zdemontować ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podbiję temat.

Forester III SH 2012 2.0 MT

Wyszło mi ostatnio na przeglądzie, że jedna tuleja z sanek tylnych - chodzi o przednią ( są 4 - 2 przednie i 2 tylne) ma duże luzy. 

Sprawdziłem w serwisówce ale w tym przypadku są do wymiany całe sanki.

Znalazłem jedynie tuleje podobno pasujące z TEDGUM - indeks 649690 (na przód) i indeks 649692 na tył.

Są również dostępne poliuretany z Olkusza ale trzeba wziąć 4 szt i chyba są wszystkie takie same https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleje-tylnej-belki-SUBARU-FORESTER-SH-4szt./23110921.

Nic innego nie znalazłem.

Czy warto wziąć jedną tuleję z TEDGUM i wprasować - ewentualnie 2 szt by było równo?.

TEDGUM też nie ma zbyt pochlebnych opinii. 

Czy trzeba ściągać całe sanki czy wystarczy je opuścić jeśli się da.

Wolałbym zwykłe niż poliuretany. Różne opinie są o nich.

A może jest coś innego czego do tej pory nie znalazłem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, braun napisał:

Podbiję temat.

Forester III SH 2012 2.0 MT

Wyszło mi ostatnio na przeglądzie, że jedna tuleja z sanek tylnych - chodzi o przednią ( są 4 - 2 przednie i 2 tylne) ma duże luzy. 

Sprawdziłem w serwisówce ale w tym przypadku są do wymiany całe sanki.

Znalazłem jedynie tuleje podobno pasujące z TEDGUM - indeks 649690 (na przód) i indeks 649692 na tył.

Są również dostępne poliuretany z Olkusza ale trzeba wziąć 4 szt i chyba są wszystkie takie same https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleje-tylnej-belki-SUBARU-FORESTER-SH-4szt./23110921.

Nic innego nie znalazłem.

Czy warto wziąć jedną tuleję z TEDGUM i wprasować - ewentualnie 2 szt by było równo?.

TEDGUM też nie ma zbyt pochlebnych opinii. 

Czy trzeba ściągać całe sanki czy wystarczy je opuścić jeśli się da.

Wolałbym zwykłe niż poliuretany. Różne opinie są o nich.

A może jest coś innego czego do tej pory nie znalazłem?

 

 


Zamontuj poliuretany. Łatwiej będzie wywalić stare tuleje po opuszczeniu zawieszenia. Jest to prosta czynność, opuszczenie sanek to max 1,5 godziny roboty. Przy okazji sprawdź przewody hamulcowe nad zbiornikiem paliwa, czy nie są skorodowane. Można ewentualnie od razu je wymienić. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dalej nie jestem pewien - mam wywaloną jedną tuleję i to nie tak bardzo - wyszło na szarpakach. Pozostałe ani drgną są jeszcze oryginalne (przebieg 150tys).

Czy jest sens wymieniać wszystkie 4 sztuki np na poliuretany?

Czy może tą jedną uszkodzoną?

Na poliuretan czy zwykłą (Tedgum).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie dwóch systemów walutowych (1elastomer+3 gumy oryginalne) to słaby pomysł. Nie będzie to równo pracować i w krótkim czasie dobije resztę gum.

Nie wierzę że belka, która de facto jest czworokątem przykręconym do podłużnic ma luz na jednym punkcie, a pozostałe są zdrowe. Można ruszyć krzesło przesuwając jedną nogę? Musiałaby mieć luz nogi względem pozostałych -czytaj belka popękana.

Gumy zamienniki wspomniane powyżej to badziew. Poliuretany z Deuter i Mpbs są porównywalne trwałością z gumami oryginalnymi. Montaż polecam z dużą ilością smaru, bo na sucho podobno skrzypią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 22:53, BiP napisał:

Łączenie dwóch systemów walutowych (1elastomer+3 gumy oryginalne) to słaby pomysł. Nie będzie to równo pracować i w krótkim czasie dobije resztę gum.

Nie wierzę że belka, która de facto jest czworokątem przykręconym do podłużnic ma luz na jednym punkcie, a pozostałe są zdrowe. Można ruszyć krzesło przesuwając jedną nogę? Musiałaby mieć luz nogi względem pozostałych -czytaj belka popękana.

Gumy zamienniki wspomniane powyżej to badziew. Poliuretany z Deuter i Mpbs są porównywalne trwałością z gumami oryginalnymi. Montaż polecam z dużą ilością smaru, bo na sucho podobno skrzypią.

 

Belka (sanki) nie przesuwa się. Luz jest tylko na tej łapie, którą zaznaczyłem i która jest dokręcona do wadliwej tulei. Przy okazji wymienię też tuleje w wahaczu wzdłużnym współpracującym z tą stroną bo pewnie już dostały w d... . Tuleje poliuretanowe są dostępne jedynie w https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleje-tylnej-belki-SUBARU-FORESTER-SH-4szt./23110921 nie licząc Tedgum. Nowe sanki - cena wysoka.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...