Jump to content

Stołowogórski Rally Radków 9-10.06.2018


Agniess
 Share

Recommended Posts

W dniach 9-10 czerwca, na zamkniętych odcinkach drogowych terenu Dolny Śląsk, rozegrana zostanie IV runda Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge pt: „Stołowogórski Rally Radków”. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Bydgoski. 
 

Po raz pierwszy w historii cyklu zawody rozpoczną się prologiem ulicami miasta Radków (długość 2,9 km), który zawodnicy będą przejeżdżać dwukrotnie. Kolejnego dnia, w niedzielę, na uczestników czekać będzie rywalizacja na dwóch odcinkach – Bazylika o długości 4,7 km i Zalew o długości 2 km. Każdy Odcinek Specjalny przejeżdżany będzie 3-krotnie, co łącznie daje ponad 25 km rajdowej jazdy.  
 

Trasa „Stołowogórskiego Rally Radków” biegnie odcinkami znanymi z rajdowych Mistrzostw Polski i zapowiada się wiele emocji. Prolog, dzięki współpracy z Gminą Radków oraz Stowarzyszeniem M2 Rally Team, zacznie się w centralnym punkcie Radkowa – Rynku, a kibice będą mogli obserwować zawody w specjalnie wyznaczonych strefach. 
 

Na sobotę, 9 czerwca, zaplanowano kontrolę dokumentów, badanie techniczne oraz obowiązkowy objazd trasy, a także odprawę z uczestnikami i start do prologu. 


W niedzielę, 10 czerwca, uczestnicy startują w 2 etapie, gdzie na sam koniec zaplanowano uroczyste rozdanie pucharów i nagród w samym centrum Radkowa, na rynku. 


Automobilklub Bydgoski umożliwia kontrolę dokumentów, badanie techniczne oraz wydanie dokumentów do zapoznania z trasą, również w piątek – 8 czerwca. 


Zgłoszenia do IV rundy AB CUP i BMW-Challenge „Stołowogórski Rally Radków” przyjmowane są poprzez formularz:
http://irally.pl/index.php?id=entry


Lista zgłoszeń:
http://irally.pl/index.php?id=zawodnicy


I termin przesyłania zgłoszeń mija 4 czerwca 2018r. O godz. 23:59. 
Wpisowe wynosi: 500 zł. 


II termin przesyłania zgłoszeń mija w dniu zawodów. W tym przypadku wpisowe wynosi: 600 zł i jest płatne w biurze zawodów. 


Uwaga: Przesłanie zgłoszenia musi zostać poparte wpłatą 100 zł na konto Automobilklubu Bydgoskiego (ING Bank Śląski nr 63 1050 1139 1000 0090 9555 4235. W tytule przelewu należy podać IV runda AB CUP/BMW Challenge i imię i nazwisko zgłaszającego się zawodnika). Pozostała część opłaty wpisowego pobierana jest w dniu imprezy w biurze zawodów. 


Wymagania techniczne: 
- kierowca musi posiadać prawo jazdy kat. B, 
- samochody muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, min. 4 punktowe pasy bezpieczeństwa oraz sztywny fotel,
- każdy samochód musi być wyposażony w deskę rozdzielczą, boczne tapicerki drzwi, które można zastąpić innym elementem niepalnym oraz szybę przednią wykonaną z oryginalnych materiałów,
- zabroniony jest demontaż zderzaków, 
- załogę stanowią kierowca i pilot. Pilot musi mieć ukończone 17 lat (kierowca i pilot może posiadać licencję). Dopuszcza się udział bez pilota. Jazda obowiązkowo w kaskach. 


Do rywalizacji w cyklu BMW-CHALLENGE dopuszczone są samochody spełniające wymagania regulaminu technicznego BMW-CHALLENGE. 
Regulamin dostępny na stronie www.bmw-challenge.pl.


Regulamin uzupełniający: 
http://abcup.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/2018-IV-runda-Radkow-regulamin-uzupelniajacy.pdf


Program zawodów:
http://abcup.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/2018-IV-RUNDA-RADKOW-Program-Zawodow-bmw-2018-1.pdf


On-board OS "Bazylika":
https://youtu.be/fFpbrvj8xFg


Pozostałe on-boardy dostępne są na oficjalnym FP AB CUP i BMW-Challenge:
https://www.facebook.com/abcupbmwchallenge/


Zapowiada się naprawdę grubo!   B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...