Skocz do zawartości

PROBLEM KLIMATYZACJA LEGACY 2.0 2009


mariuszbrzyzek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy forumowicze proszę o pomoc w następującej sytuacji. Jestem posiadaczem subaru legacy 2.0 diesel rocznik 2009.W ostatnim czasie po okresie zimowym klimatyzacja przestała chłodzić. W związku z tym oddałem auto do serwisu w celu odgrzybienia i ewentualnego nabicia klimy. Niestety jak się okazało klima była nabita a "spec" od mechanika doprowadził do takiej sytuacji, że wyświetlacz klimatyzacji i nawiewu nie działa zaupełnie. Kupiłem drugi panel z radiem i stwierdził, że ten problem nadal występuje. Radio i zmieniarka działają normalnie w obu panelach. W środku był alarm, lokalizator gps, parrot, które zostały wymontowane. oddałem auto do drugiego mechanika, gdyż ten poległ. Nowy mechanik nie może sobie z problemem poradzić. Podobno sterownik klimatyzacji został wymieniony przez poprzedniego jednak po włączeniu klimy został spalony.bezpieczniki też popalone, wymienione i problem nadal występuje. Panel nie reaguje.  Może ktoś coś wie na ten temat? Proszę o pomoc. Postaram się uzyskać więcej informacji. Wiem, że problem jest trudny bo mało informacji, ale może to jakiś znany elektroniczny problem w tych samochodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jestem u mechanika to dam znać co się dzieje. Z relacji pierwszego klima działała, ale tylko na chwilę. Gasło i po kolejnym włączeniu zapłonu cisza.  Na początku wyglądało to na jakiś bezpiecznika, ale z tego co mi wiadomo sprawdzili wszystkie ( kilka było spalonych ) .  Mam takie informacje na razie. Jutro napiszę dokładnie co się dzieje.

Edytowane przez mariuszbrzyzek
dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w tym modelu zbieranie informacji z czujników i sterowanie wykonawcze kompresorem odbywa się przez panel (niektóre modele mają przez ECU) i jedynie co pozostaje to wymiana na nowy lub podwiezienie do elektronika by posprawdzał układ w panelu bo może jakieś zimne luty powstały lub uległy spaleniu rezystorki a w najgorszym wypadku spalił się mikrochip odpowiedzialny za zbieranie informacji i sterowanie kompresorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawa wygląda tak, że panel został już wymieniony na nowy i dalej jest to samo. Klimatyzacja po prostu nie reaguje, ponieważ panel nie działa. Sytuacja taka sama przy obu panelach. Absurdem będzie zakup całego panelu po raz trzeci...wygląda to na jakiś inny problem.

Edytowane przez mariuszbrzyzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...