Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki


polter_83

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przyszło mi wymienić sprzęgło w Legwanie IV 2.0 165KM. Nie ja to robiłem tylko mechanik. Operacja się udała, ale po około tygodniu pojawiło się dzwonienie słyszane na zapiętym biegu przy niższych prędkościach. Przy wyższych też pewnie występuje, ale pęd powietrza i hałas silnika je zagłusza. Przy delikatnym wciśnięciu sprzęgle dzwonienie ustępuje. Myślałem że to łożysko oporowe, ale teraz dzwonienie występuje również na luzie po dodaniu gazu. Przy schodzeniu z obrótow pojawia się również nieprzyjemny dźwięk jakby coś haczyło o "metalowy wentylator".

Mechanik stwierdził że to coś z osprzętu i hałas dochodzi z przodu silnika.

 

Spotkaliście się z czymś takim?

 

Jak coś to bierze on na siebie wymianę sprzęgła na nowy zestaw, ale póki co szuka przyczyny.

 

Druga sprawa to brak mocy poniżej 2,5k obrótow. Ciężko się rusza ze świateł, ale też nie zawsze. Komp żadnych błędów nie daje.

Sam ostatnio wymieniałem filtr powietrza silnika a tam zaraz obok jest przepływka i myślałem że ją uszkodziłem, więc została delikatnie przedmuchana, ale zamulanie czasem się pojawia.

Mechanik powiedział, że to może być cofający się zapłon.

 

Does it make sens?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, polter_83 napisał:

Mechanik powiedział, że to może być cofający się zapłon.

 

Does it make sens?

To na 99% jest cofający się zapłon.

Taka ich wada.

Co do hałasów,  gdyby nie to że po dotknięciu pedału sprzęgła dźwięk ustępuje, powiedziałbym to osłony na wydechu. Ale skoro reaguje to coś w sprzęgle. I jaki związek ma naciśnięcie pedału sprzęgła z  osprzętem silnika? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 99% jest cofający się zapłon.
Taka ich wada.
Co do hałasów,  gdyby nie to że po dotknięciu pedału sprzęgła dźwięk ustępuje, powiedziałbym to osłony na wydechu. Ale skoro reaguje to coś w sprzęgle. I jaki związek ma naciśnięcie pedału sprzęgła z  osprzętem silnika? 
 
Ok dzięki za info.
Mechanik powiedział, że to może być cofający się zapłon, ale dlaczego teraz a nie wcześniej czy później.
Jest to uleczalne?

Też nie wiem dlaczego to miałby być osprzęt skoro dodanie gazu powoduje hałas. Druga sprawa to to że łożysko oporowe działa chyba dopiero po wciśnięciu sprzęgła, więc tu jest odwrotnie.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było cicho a po wymianie coś puka. To może być przyczyną cofania zapłonu. Zasada jest taka im bardziej zużyty cały mechanizm tym więcej szumów, i komputer zaczyna to interpretować jako spalanie stukowe. Jest to wada tych sterowników. Problem narasta powoli i niektórzy nie zauważają tego problemu do czasu skasowania pamięci ecu. Po resecie przez chwile jest dobrze i bardzo szybko ecu uczy się cofać zapłon. W takim momencie kierowca orientuje się natychmiast. Jest na ten temat wiele wątków.

 

Osprzęt jest napędzany paskami rowkowymi. Jak zmieniasz prędkość obrotową silnika, zmienia się też prędkość osprzętu. Brak związku z wciskaniem pedału sprzęgła.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było cicho a po wymianie coś puka. To może być przyczyną cofania zapłonu. Zasada jest taka im bardziej zużyty cały mechanizm tym więcej szumów, i komputer zaczyna to interpretować jako spalanie stukowe. Jest to wada tych sterowników. Problem narasta powoli i niektórzy nie zauważają tego problemu do czasu skasowania pamięci ecu. Po resecie przez chwile jest dobrze i bardzo szybko ecu uczy się cofać zapłon. W takim momencie kierowca orientuje się natychmiast. Jest na ten temat wiele wątków.
 
Osprzęt jest napędzany paskami rowkowymi. Jak zmieniasz prędkość obrotową silnika, zmienia się też prędkość osprzętu. Brak związku z wciskaniem pedału sprzęgła.
 
Ok, więc cofanie się zapłonu.

A te dźwięki skoro zależą od tego czy wcisnę sprzęgło i RPM to raczej daremnie szukać ich w osprzęcie tylko jednak przy sprzęgle.
Czy może coś z wałkami rozrządu, panewki, choć intu sprzęgło nic chyba nie robi.

Jutro dzwonię do mechanika zapytać co wyszło z diagnozy.

Trochę mam nóż na gardle, bo 9 czerwca jadę na wakacje i potrzeby mi sprawny samochód.
Dwa następne polecane serwisy mają terminy, ale około 10 czerwca tak więc d...

Jak mechanik nic nie zaradzi to jadę starszym struclem, który w trasie nigdy mnie nie zawiódł.

Umówię sobie inny serwis po urlopie.
Powoli tracę cierpliwość do tego samochodu. Zachciało mi się oryginalności.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stojąc w miejscu z puszczonym sprzęgłem słychać coś? Otwórz drzwi i posłuchaj pod spodem, spróbuj gazu lekko dodać. Jak będziesz coś słyszał to skrzynia.

Tak słychać, ale bardziej jak się zagrzeje, samochód już u mechanika. Jutro ma się odzywać ci znalazł.

 

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się to były osłony wydechu.

Dlaczego dźwięki ustępowały po wciśnięciu sprzęgła, to nie wiem.

Mechanik wie, ale nie chciał się tym ze mną podzielić.

 

Co do cofania zapłonu to ECU wyczyszczone, mam zalać V-powera (Race) i przedmuchać samochód ;).

Póki co 30km za mną i jest ok.

 

Myślę że temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zamykał.:P

Te osłony potrafia wnerwic.

Mialem podobnie z wyjazdem na wakacje. Tylko, ze ja odpuscilem i polecialem Saabem.

Przetrwah poczatek. Moze bedzie auto straszyc jeszcze nie raz. Zapewniam jednak, ze nie bedziesz sie chcial pozbyc.B)

A i daj znac co wyszło po przedmuchaniu.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...