Skocz do zawartości

Delikatne usztywnienie Imprezy GD 2.0R


pebcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Mam wolnossaka 2.0R z 2007r (jeszcze Hawkeye). Amortyzatory to Kayaba Excel-G, które są prawie nowe i tego nie chciałbym ruszać. Wkurza mnie bujanie i gigantyczne przechyły tego zawieszenia w przypadku szybszego pokonywania zakrętów lub mocnego hamowania. 

 

Rozważam montaż zestawu sprężyn  Eibach Pro-Kit, ale nie udało mi się znaleźć pasującego kodu producenta. Na ich stronie pokazują się do 2004 roku albo potem już do "Lanosa". Wiem, że GD to GD, ale może jednak są różnice skoro nie podają nowszych roczników? 

Mam też pewne obawy czy te amortyzatory będą współpracować z tymi sprężynami. 

 

Na obniżeniu samochodu szczególnie mi nie zależy, choć lepsze prowadzenie auta najczęściej jest właśnie konsekwencja tego obniżenia i przesunięcia środka ciężkości. 

Czytałem, że niektórzy montowali sprężyny od STI, ale trzeba wymieniać też mocowania amortyzatora i tutaj nie wiem na jakie, skąd i za ile. Pytanie też brzmi ile kosztują takie nowe sprężyny + mocowania od STI, bo używanych chyba nie chce montować.

 

Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem przednie (tyl niestety nie pasowam bo mialem z sedana)pro kit i jest mega dobrze.

Skończyły się przechyły,nurkowanie przy hamowowaniu i unoszenie przy ruszaniu A do tego zeszło troszkę w dół i się usztywnilo.

Pewniej się prowadzi i bardziej czuły na ruchy kierownicy.

Jak dla mnie całkiem inne auto.

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też standard kyb  Excel g 

W drodze są już tylne pro kity, jak dojdą z niemcowni to zakładam i dam znać jaki efekt na całym zestawie

 

A co do dopasowania sprężyn to zadzwoń do oddziału eibacha i Ci dopasuja.

 

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w robalu mam Eibachy Pro-Kit, do tego KYB AGX i jest super, zupełnie inne auto od serii (szczególnie w porównaniu z wylanym i prawie wylanym tylnym amortyzatorem).

W kwestii przechyłów to jakiej średnicy masz (jeżeli masz) stabilizator z tyłu? U mnie nie było, zamontowałem 19 mm i nagle prawie przestał się bujać.

Edytowane przez taxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudy__ napisał:

Też standard kyb  Excel g 

W drodze są już tylne pro kity, jak dojdą z niemcowni to zakładam i dam znać jaki efekt na całym zestawie

 

A co do dopasowania sprężyn to zadzwoń do oddziału eibacha i Ci dopasuja.

 

O super mam :) pokażesz mi jak założysz i oczywiście przewieziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jakiś stabilizator z tyłu, ale pojęcia nie mam jaką ma grubość. Łączniki wszystkie sztywne bo sprawdzałem niedawno - coś czasami postukuje i myślałem że to właśnie stabilizator. A jakie koszty są jakiegoś grubszego i czy mocowania są te same co w ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...